پسر نابینایی که برای معرفی متهم سوگند خورد

به گزارش مجله عکس، تهران (پانا) - رسیدگی به پرونده پسر جوانی که به خاطر یک دختر با دوستش درگیر شده و چشمش را از دست داده بود، در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار گردید.

پسر نابینایی که برای معرفی متهم سوگند خورد

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از یک سال قبل شروع و در تحقیقات پلیسی معین شد دو دوست به نام های سعید و سینا با هم درگیر شده و سعید از ناحیه چشم دچار جراحت و به بیمارستان منتقل شده است. در تحقیق از شاهدان ماجرا آنها مدعی شدند این دو پسر جوان از دوستان صمیمی بوده اند اما به خاطر دوستی با یک دختر با هم درگیر شده اند.

چند روز بعد از عمل جراحی و در حالی که سعید یکی از چشمانش را از دست داده بود او به مأموران گفت: به خاطر کوری چشمم از سینا شکایت دارم.

به این ترتیب سینا بازداشت شد اما ادعا کرد با چاقو ضربه ای به چشم سعید نزده است. او گفت: قبول دارم سر یک دختر با دوستم درگیر شدم اما ضربه ای به چشم او نزدم و نمی دانم چه کسی او را کور نموده است. من حتی شاهدانی دارم که ثابت می نماید بی گناه هستم. پس از آن قرار شد که سینا شاهدانش را معرفی کند اما پیروز نشد فردی را به عنوان شاهد به دادگاه معرفی کند و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده و قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران، پس از آنالیز، این پرونده را از موارد لوث تشخیص دادند.

در ابتدای جلسه سعید به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: من و سینا به خاطر یک دختر با هم درگیر شدیم. در آن درگیری چند نفر از دوستان مشترک مان هم حضور داشتند. وقتی درگیری شدت گرفت سینا با چاقویی که همراه داشت به چشمم زد و زندگی ام نابود شد و حالا هم برای او درخواست قصاص دارم.

سپس سینا به صندلی رفت و گفت: من ضربه ای به چشم سعید نزدم با این که افرادی بودند که دیدند من ضربه ای به سعید نزدم اما حاضر نشدند در دادگاه به نفع من شهادت دهند. با این حال حاضرم قسم بخورم که من اینکار را نکردم.

به این ترتیب قضات دادگاه حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند و سعید به عنوان شاکی پرونده قبول کرد که قسم بخورد، سینا باعث کوری او شده است و در ادامه هم 3 مرتبه قسم خورد که متهم ضربه چاقو را به چشمش زده است.

با این حال متهم همچنان مدعی است که مرتکب جرمی نشده است.

بدین ترتیب پس از برگزاری مراسم قسامه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1681

به "پسر نابینایی که برای معرفی متهم سوگند خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر نابینایی که برای معرفی متهم سوگند خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید