چگونه محیط خانه را برای نوجوانان محصل آماده کنیم؟

به گزارش مجله عکس، شرایط کنونی ایجاب می نماید که نوجوانان از راه دور و در خانه به تحصیل بپردازند، بهتر است ما برای آرام و مناسب سازی فضای خانه بکوشیم.

چگونه محیط خانه را برای نوجوانان محصل آماده کنیم؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، در سال تحصیلی پیش دانش آموزان روزهای تعطیلی زیادی را به علت هوای آلوده، بارش برف و باران داشتند و در پایان هم که به علت شیوع ویروس کرونا، تدریس تنها از راه دور امکان پذیر بود. حالا در سال تحصیلی جدید هنوز هم شرایط تدریس از راه دور ، برای بعضی مقاطع، بر قوت خود باقیست.

کمکی که ما خانواده ها می توانیم در این شرایط به فرزندان محصل خود کنیم، آماده کردن محیطی آرام و مناسب برای مطالعه دانش آموزان و حتی دانش جویان است. در ادامه ایرنا زندگی 5 نکته کلیدی درباره آماده سازی محیط خانه برای دانش آموزان را بر می شمارد.

1. تجهیزات تدریس از راه دور

دانش آموزان، برای تدریس حضوری احتیاج از طریق نقلیه، تغذیه و لباس فرم مدرسه داشتند. حالا به جای وسیله نقلیه باید تلفن هوشمند، لپتاپ، کامپیوتر یا تبلت داشته باشیم و به جای لباس فرم باید اینترنت با حجم و سرعت مناسب داشته باشیم. فرزندمان نباید استرسِ عدم وجود تجهیزات تدریس را که ضروری هستند، داشته باشد.

2. حالت نشستن مناسب

بهترین حالت برای نشستن به هنگام درس خواندن، همان حالتی است که دانش آموزان سر کلاس می نشینند (روی جایگاه بنشینند و تکیه دهند).در واقع بهتر است که اندازه میز، جایگاه و فاصله آنها با یکدیگر به گونه ای باشد که در طولانی مدت موجب گردن درد نگردد. دراز کشیدن ولم دادن شرایط مناسبی برای تمرکز حواس و یادگیری درس ها مناسب نیست.

3. محل نگهداری وسایل

بهتر است برای نظم و ترتیب دادن وسایل مدرسه قفسه، کمد یا جایی که دانش آموز بتواند وسایل خود را آنجا بگذارد، به آنها اختصاص دهید. در واقع، بهتر است خودتان یا با مشورت با دانش آموز فقط جا و مکان این وسایل را معین کنید و مرتب سازی، نظم و ترتیب دادن به وسایل را به عهده خود دانش آموز بسپارید.

4. دقایقی برای استراحت

بهتر است در بین در کلاس های درس (یک روز) و انجام تکالیف، دقیقا همانند زنگ های تفریح مدرسه، ساعاتی را برای تفریح اختصاص دهید. بهتر است در این بین دانش آموز، تحرک فیزیکی داشته باشد و تغذیه مقوی بخورد. از امر و نهی کردن در این ساعات به شدت پبرهیزید و استقلال نوجوان را زیر سوال نبرید.

5. شخصی سازی موارد

بگذارید درسنامه ها و جزوات را آنطور که می خواهد برای خود شخصی سازی کند. در واقع تنها در این شرایط است که او می تواند نظمی که بر افکار خود دارد را بر محیط بیرونی نیز اعمال کند. اگر در ابتدا کمی در راستا درست حرکت نکردند، با بیانی نرم و محبت آمیز، پیشنهادهایی درباره نظم دادن به مسایل برای آنها بگویید و اسرار بر عمل آنچه گفتید نکنید. اجازه دهید آزمون و خطا کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1176

به "چگونه محیط خانه را برای نوجوانان محصل آماده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه محیط خانه را برای نوجوانان محصل آماده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید