چین: ورود غیرمجاز ماموران آمریکایی به ساختمان کنسولگری را تلافی می کنیم

به گزارش مجله عکس، وزارت خارجه چین از طرح شکایت دیپلماتیک به دلیل اقدام غیرمجاز نیروهای آمریکایی در ورود به ساختمان کنسولگری پکن در هیوستون اطلاع داد و گفت این اقدام بی پاسخ نمی ماند.

چین: ورود غیرمجاز ماموران آمریکایی به ساختمان کنسولگری را تلافی می کنیم

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس، وزارت خارجه چین نارضایتی و مخالفت شدید خود را در مورد اقدام نیروهای آمریکایی و ورود با زور آن ها به ساختمان کنسولگری پکن در شهر هیوستون بعد از تعطیلی آن اظهار داشت و گفت شکایت دیپلماتیک در این خصوص مطرح شده است.

در بیانیه وزارت خارجه پکن آمده است: چین واکنش مناسب و لازم را به این مسئله نشان خواهد داد. این ساختمان، کنسولگری دیپلماتیک و دارایی ملی چین است.

به گزارش نشریه بیزنس تودی، این وزارتخانه اضافه نمود: طبق کنوانسیون وین در مورد روابط کنسولی و همچنین پیمان کنسولی چین و آمریکا، آمریکا نباید به فضای کنسولگری چین در هیوستون در هیچ صورتی تعدی کند.

طبق گزارش های رسانه ای و تصاویر منتشر شده، کنسولگری چین در شهر هیوستون آمریکا اندکی پس از تعطیل شدن، مورد تعرض نیروهای آمریکایی نهاده شد.

آدینه بعدازظهر به وقت محلی، چند ساعت بعد از آن که این کنسولگری رسماً تعطیل شد، گروهی مرد که گفته شده از مقامات آمریکا بوده اند، به زور در پشتی ساختمان کنسولگری را باز کردند. (جزئیات بیشتر)

روز چهارشنبه بود که در ادامه تلاشهای آمریکا برای افزایش فشار علیه چین، واشنگتن از پکن خواست کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف 72 ساعت آینده تعطیل کند.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همان روز دستور این کشور برای تعطیلی کنسولگری چین در ایالت تگزاس را تأیید کرد و درباره چرایی آن مدعی شد: دستور تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون را به خاطر محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها صادر کردیم.

وزارت خارجه چین در واکنش اظهار داشت اتهام زنی های آمریکا روابط دوجانبه را تضعیف می نماید و اضافه نمود به زودی اقدام متقابل مناسب را اعلام می نماید. در واکنش، چین هم روز آدینه به آمریکا دستور داد ظرف 72 ساعت کنسولگری اش در شهر چنگدو را تعطیل کند.

ایالات متحده چهار ساختمان دیپلماتیک در چین دارد که شامل یک سفارتخانه در پکن و سه کنسولگری در چنگدو، شانگهای و شنیانگ است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1104

به "چین: ورود غیرمجاز ماموران آمریکایی به ساختمان کنسولگری را تلافی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: ورود غیرمجاز ماموران آمریکایی به ساختمان کنسولگری را تلافی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید