کرملین: گزارش ها درباره تعامل روسیه با طالبان کذب است

به گزارش مجله عکس، کرملین گزارش رسانه ای اخیر درخصوص پیشنهاد دادن جایزه از سوی روسیه به شبه نظامیان طالبان افغانستان برای کشتن سربازان آمریکایی را دروغ خوانده و به یک صحبت دونالد ترامپ در خصوص اذعان مقامهای اطلاعاتی آمریکا به بی اعتبار بودن چنین گزارشهایی اشاره کرد.

کرملین: گزارش ها درباره تعامل روسیه با طالبان کذب است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز دوشنبه اظهار کرد: اول از همه این اتهامات غلط هستند. دوم اینکه اگر سازمانهای اطلاعاتی آمریکا همچنان به رئیس جمهور پاسخگو هستند پس من پیشنهاد می کنم بر گفته های مربوط از سوی رئیس جمهور ترامپ که اخیرا درباره این گزارشها مطرح شدند، تمرکز کنند.

پسکوف در عین حال اظهار تاسف کرد از اینکه در سال های اخیر یک رسانه سابقا محترم مطالب فریبنده منتشر کرده که تاثیری منفی برای پرستیژ و اعتبار آن گذاشته است.

وی اضافه نمود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ترامپ هنوز درباره این مساله بحث نکرده اند.

روز جمعه روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی به نقل از یک منبع ناشناس مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک گزارش اطلاعاتی دریافت کرده مبنی بر اینکه مسکو به شبه نظامیان طالبان به منظور کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پول پرداخت کرده است. طالبان این گزارش را رد کرده و دونالد ترامپ نیز گفت که هرگز چنین اطلاعاتی به او ارائه نشده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1133

به "کرملین: گزارش ها درباره تعامل روسیه با طالبان کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: گزارش ها درباره تعامل روسیه با طالبان کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید