کلانتری: خودروسازان به دنبال منافع خود هستند ، تحریم هم که نبود از نصب فیلتر سر باز زدند

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه خودروسازان می گویند به دلیل تحریم ها ما را از نصب فیلتر روی خودروهای دیزلی معاف نمایند، گفت: 6 سال تحریم نبود، این کار را انجام نمی دادند؛ آنها به دنبال منافع خودشان هستند.

کلانتری: خودروسازان به دنبال منافع خود هستند ، تحریم هم که نبود از نصب فیلتر سر باز زدند

به گزارش فارس، عیسی کلانتری در سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی در حوزه مدیریت سبز، با بیان این مطلب گفت: از سال 97، از فرماندهان ارتش و سپاه درخواست کردیم پادگان های کشور را همچون دانشگاه ها سبز نمایند و امیدواریم در آینده نزدیک پادگان های سبز عملیاتی شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: سال جاری سال فراوری نام گذاری شد و فراورینمایندگان حداکثر سوءاستفاده را می نمایند که فراوری به هر قیمتی. بیش از 99 درصد مدیران امروز فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند؛ اگر آموزش صحیح ببیند به مراتب مسائل زیست محیطی کمتر از الآن خواهد بود.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: خودروسازان گفتند به دلیل تحریم ها ما را از نصب فیلترها روی خودروهای دیزلی معاف نمایند. 6 سال تحریم نبود، این کار را انجام نمی دادند؛ یک سال تحریم است می گویند ما را معاف نمایند در حالی که بیش از 60 درصد آلودگی هوای تهران به خاطر خودروهای دیزلی است.

کلانتری ادامه داد: سوءاستفاده این چنینی از موقیعیت برای تخریب محیط زیست است و مدیران ما منافع شرکتی و شخصی را بر منافع عمومی ترجیح می دهند.

وی با بیان اینکه امروز محیط زیست ما قربانی عدم اطلاع مدیران است، گفت: در حدود 40 سالی که جهان حدود 7 دهم سانتی گراد گرم شده است، در 30 سال اخیر کشور ما 1.5 سانتی گراد گرم شده است.

به گفته وی، خیلی راحت سالی 3 صدم میلی متر خاک تشکیل و 7 دهم میلی متر خاک فرسوده می گردد، اگر می خواهیم حافظ حقوق نسل های دیگر باشیم باید مدیران ما تقویت شوند.

وی اضافه کرد: کمتر از 90 میلیارد مترمکعب آب تصفیه می کنیم و از آن طرف بیش از 93 میلیارد مترمکعب آب مصرف می کنیم یعنی بالای صد درصد؛ در حالیکه نرم بین المللی 40 درصد است.

کلانتری گفت: در بیرجند فردی بنام شوکت الملک 120 سال پیش آموزش زیست محیطی داد و امروز می بینیم که هیچ زباله ای در کوچه و خیابان های این شهر نیست. این موضوع به دلیل آموزش و فرهنگ سازی است. قزوین را رد کنید هیچ زباله ای نیست اما کرج پر از زباله است.

محیط زیست برای نسل های بعد است، اضافه کرد: چون تکنولوژی در اختیارمان است می گوییم فراوری به هر قیمت و کیفیتی. مدیران خودروسازی فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند، اما به کاهش شدت انرژی عمل می نمایند؟ دنبال منافع خود هستند و به محیط زیست اهمیتی نمی دهند.

کلانتری تاکید نمود خودروسازان می گویند من فیلتر نصب نکنم و مردم با دوده زندگی نمایند و تحریم را بهانه می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 1 آذر 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 472

به "کلانتری: خودروسازان به دنبال منافع خود هستند ، تحریم هم که نبود از نصب فیلتر سر باز زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانتری: خودروسازان به دنبال منافع خود هستند ، تحریم هم که نبود از نصب فیلتر سر باز زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید