75 تا80 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند، هشدار دردمورد رشد منفی جمعیت طی 20 سال آینده

به گزارش مجله عکس، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه 75 تا 80 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند، گفت: ضرورت پیشگیری از حوادث ترافیکی و مسائل مربوط به این موضوع در کنگره سلامت مردان به صورت کامل مورد بحث و مصاحبه قرار می گیرد.

75 تا80 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند، هشدار دردمورد رشد منفی جمعیت طی 20 سال آینده

به گزارش گروه اجتماعی مجله عکس، غلام رضا محسنی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه برگزاری چهارمین کنگره سلامت مردان و دوازدهمین کنگره مرکز تحقیقات سلامت گفت: این کنگره 30 بهمن تا دوم اسفندماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته دانشگاه ها سراسر کشور برگزار می شود و تفاوت شاخص آن با دوره های گذشته مباحثی بوده که علاوه بر بار علمی آن پرداختن به مسائل عمده مملکت بوده وراحل های عملی و علمی برای جامعه مفید و اثربخش خواهد بود.

وی افزود: سه محور اصلی این همایش موضوع سلامت مردان و حوادث ترافیکی، سلامت مردان و جمعیت، سلامت مردان وبیماری های پروستات است. تا کنون حدود 300 مقاله به دبیرخانه این کنگره واصل شده و 80 مورد از آن ها جهت ارائه برگزیده شده است. همچنین در طول سه روز برگزاری کنگره 17 پانل، 10 کارگاه آموزشی و یک ارتباط زنده با جراحان اروپا -. ایتالیا خواهیم داشت و موضوعات به صورت کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه حدود 75 درصد از جان باختگان حوادث ترافیکی درون شهری 80 درصد از جان باختگان تصادفات برون شهری مردان هستند، گفت: برگزاری این کنگره پیام هایی را برای مردم و مسئو لین، برنامه ریزان و حتی سیاستگذاران دارد و مدیران اورژانس کشور، مدیریت بیمارستان ها و انجمن های آموزشی مربوطه نیز علاوه برحضور فعال به نوعی از برگزاری این کنگره بهره مند خواهند شد به امید اینکه برون ده کنگره بتواند در حل یا کاهش ویا پیشگیری موضوعات محور ها مطرح اقدام موثری را انجام دهد.

دکتر محسنی با اشاره به موضوع اهمیت رسیدگی به مصدومان تصادفات قبل از ورود به بیمارستان، حین درمان و بعد از ترخیص از بیمارستان و حتی مسئله سیاست ها از لحاظ ترافیک در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد، گفت: محور اصلی دیگر این کنگره موضوع جمعیّت و مردان است چرا که کشور ایران رو به سالمندی است و آمار تولد ها در کشور کاهش یافته و به عبارتی جمعیت ایران رو به منفی شدن است و اگر تهدیدات و خطرات این مسئله مورد ارزیابی قرار نگیرد 20 سال آینده جمعیت ایران سالمند شده و خیلی فعال نخواهد بود بنابراین این موضوع موید ضرورت برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب در این زمینه خواهد بود..

وی گفت: از دیگر موضوعات مورد بحث در کنگره موضوع سلامت مردان و پروستات است و با توجه به اینکه بیماری پروستات یک بیماری هزینه بر و آزاردهنده برای مردان محسوب می شود، در این کنگره تلاش شده که با همکاری انجمن اورولوژی ایران مباحث کاملی را مورد بحث و گفتگو قرار دهیم تا با بررسی های علمی و راهکار های مناسب و به موقع از مسائل ناشی از آن در مردان جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 787

به "75 تا80 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند، هشدار دردمورد رشد منفی جمعیت طی 20 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 تا80 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی مردان هستند، هشدار دردمورد رشد منفی جمعیت طی 20 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید