شروع ثبت سفارش و خرید کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از 28 فروردین

به گزارش مجله عکس، ثبت سفارش و خرید کتاب های درسی سال تحصیلی 1402-1401 از روز 28 فروردین ماه شروع می گردد.

شروع ثبت سفارش و خرید کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از 28 فروردین

به گزارش خبرنگاران، در راستای توسعه دولت الکترونیک و به منظور تسهیل دسترسی دانش­ آموزان به کتاب­ های درسی، نظارت نظام مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارش کتاب­ های درسی سال تحصیلی 1402-1401 در همه دوره ها اعم از عادی، استعداد درخشان و دانش­ آموزان با احتیاجهای ویژه به وسیله سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com به دو شیوه فردی و گروهی و برابر جدول تقویم زمانی اعلام شده صورت خواهد گرفت.

درثبت نامه سال جاری از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده گردد. در این راستا مخاطبان می توانند به وسیله یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند. در شیوه فردی والدین دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه بسته آموزشی مورد احتیاج خود را سفارش دهند. در شیوه گروهی مدیران مدارس به وسیله سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.

والدین یا مدیران مدارسِ دانش آموزان پایه آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش حرفه ای استثنایی، دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی، از روز 28 فروردین لغایت 21خردادماه اقدام به ثبت سفارش کتاب های درسی نمایند.

ثبت نام و سفارش بسته آموزشی دانش آموزان پایه آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی) و پایه هفتم متوسطه اول پیش حرفه ای استثنایی و دانش آموزان پایه دهم دوره دوم متوسطه و حرفه ای استثنایی از 1401/04/05 تا 1401/06/11 صورت خواهد گرفت.

در بعضی از موارد ممکن است دانش آموز به دلایلی همچون تغییر رشته تحصیلی، تکرار پایه، جهش به پایه بالاتر یا جابجایی محل تحصیل خود، خواهان اصلاح سفارش در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی باشد، برای اصلاح سفارش قبلی خود می تواند پس از ثبت نام در مدرسه محل تحصیل از تاریخ 1401/04/12 تا 1401/06/31 اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، تأکید می گردد؛ ثبت و سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1402-1401 دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان و بعلاوه کتاب های درسی دانش آموزان استثنایی به وسیله سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com و برابر جدول تقویم زمانی انجام می گردد و کتاب های درسی نیز بر اساس سفارش ها ثبت شده در سامانه توزیع می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2094

به "شروع ثبت سفارش و خرید کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از 28 فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت سفارش و خرید کتاب های درسی سال تحصیلی آینده از 28 فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید