فرهنگ و هنر

وقتی بازیگر هالیوودی دروغ های رسانه های انگلیسی درباره ایران را برملا می نماید

جوآنا لاموند لاملی بازیگر بریتانیایی هالیوود از دروغ های رسانه های انگلیسی درباره ایران پرده برداشت.

18 مهر 1398

پشت پرده سفر مقامات دولت هادی به مسقط، نگرانی عمان از توسعه طلبی سعودی

پادشاهی عمان اخیرا به عنوان بازیگری جدید در پرونده یمن ظاهر شده است؛ چرا که این این کشور طی سال های گذشته صرفا ایستگاه عبور طرف حوثی(انصارالله) بود و طی دوره جنگ خود را در موقعیتی ویژه و دور از سعودی و امارات قرار داد.

16 مهر 1398

برنامه سفر 3 روزه به شهر کوچینگ در مالزی

برنامه سفر 3 روزه به شهر کوچینگ مالزیشهر کوچینگ (Kuching) مرکز ایالت ساراواک (Sarawak) و بزرگترین شهر جزیره بورنئو (island of Borneo) در کشور مالزی است. این شهر که به نام شهر گربه های مالزی هم شناخته می گردد، به خاطر تنوع گیاهی و جانوری، غذاهای محلی بسیار خوشمزه و همچنین...

15 مهر 1398

جشنواره مسلمانان امریکای شمالی در تورنتو برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، جشنواره مسلمانان امریکای شمالی قرار است در تورنتو برگزار گردد.

15 مهر 1398

کوچینگ؛ نگین شرق آسیا (قسمت اول)

شهرکوچینگ در جزیره بورنئو یکی از شهرهای دیدنی آسیا است که روز به روز بیشتر مورد توجه گردشگران قرار میگیرد. با خبرنگاران همراه باشید تا با جاذبه های کوچینگ آشنا شوید.

14 مهر 1398

دماوند نشان بزرگی و استقامت ملت ایران است، روابط ایران و اتریش در سطح بسیار خوبی است

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کوهنوردان، انسان های مقاومی هستند که در سخت ترین شرایط به قله صعود می نمایند و حتماً یکی از ویژگی های آن ها، آزاده بودن است.

13 مهر 1398

گفت وگو با یکی از دوست داشتنی ترین گروه های برنامه عصر جدید

بهنام روستایی مربی گروه پیرامید است که حالا خیلی معروف شده اند. او می گوید: چند شاگرد معلول دارم که بعد از برنامه عصر جدید به باشگاه ما آمده اند.خوشحالم که حضورمان در این برنامه باعث شده بچه های معلول به زندگی امیدوارتر شوند.

13 مهر 1398

میدان ارگ اراک ثبت ملی شد

میدان ارگ قدیمی ترین میدان شهر اراک و یکی از قدیمترین پدیده های معماری این شهر بحساب می آید که با توجه به جایگاه تاریخی، معماری، اجتماعی و تاریخ شفاهی شهر حائز اهمیت است که به ثبت ملی رسید.

8 مهر 1398

فراخوان دومین دوره جشنواره عکس، فیلم و سفرنامه نوروزی

سرزمین ایران با فرهنگ وهنر غنی، تنوع اقلیمی، گوناگونی اقوام و مراسم آیین ها سرآمد تمامی کشورهای منطقه و دنیا می باشد. طبیعت و تنوع رنگ در گستره سرزمین ایران و زیبایی مراسم وآیین ها و احتیاج به توسعه نشاط اجتماعی در سراسر این سرزمین ایجاب می نماید که این...

7 مهر 1398

انتظار 15 ساله ماسوله برای ثبت در فهرست یونسکو

فرشته رضایی - رشت-خبرنگار: ماسوله با قدمتی برابر با 800 سال، دومین شهر تاریخی زنده دنیا محسوب می شود که همچنان زندگی در آن جاری و ساری است.

4 مهر 1398

چیدن سفره هفت سین ایلام در پاویون ویژه تشریفات ریاست جمهوری فرودگاه تهران

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از چیدن سفره هفت سین در پاویون تشریفات ریات جمهوری فرودگاه تهران اطلاع داد .

3 مهر 1398

جشنواره ملی برفی در یاسوج برگزار می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره ملی برفی دنا درنیمه اول بهمن ماه در پیست اسکی دنا اطلاع داد.

3 مهر 1398

توزیع 3000 نسخه پازل معرفی جاذبه های گردشگری گلستان بین بچه ها سیل زده استان گلستان

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به منظور شاداب سازی و سرگرمی بچه ها سیل زده گلستانی 3 هزار نسخه پازل، با تصاویری از جاذبههای گردشگری گلستان در محل اسکان سیل زدگان توزیع کرد.

2 مهر 1398

شروع تدوین طرح جامع سامان دهی تأسیسات بازار تاریخی اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تدوین طرح جامع سامان دهی تأسیسات بازار تاریخی اردبیل توسط این اداره کل اطلاع داد.

1 مهر 1398

ثبت نام پنجمین دوره دریافت نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی استان گلستان

معاون صنایع دستی استان گلستان از ثبت نام پنجمین دوره دریافت نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی در استان اطلاع داد.

28 شهریور 1398

افتتاح سرای هنر با 120 فروشگاه صنایع دستی در قلب تهران

سرای هنر صنایع دستی با هدف معرفی و فروش مستقیم صنایع دستی هنرمندان استان های مختلف کشور، با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور عصر امروز شنبه 1 تیر 98، افتتاح شد.

28 شهریور 1398

کاهش تخریب ها و افزایش ورود گردشگران رهاورد ثبت جهانی یزد

هم زمان با دومین سالگرد ثبت جهانی شهر تاریخی یزد، نشست خبری پیرامون این شهر تاریخی، با حضور مدیرکل بافت ها، بناها و محوطه های تاریخی، مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد و شهردار یزد، در محل سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

27 شهریور 1398

رونمایی از کتاب درگز نگین خراسان هم زمان با روز کتاب و کتاب خوانی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز گفت: کتاب درگز نگین خراسان هم زمان با روز کتاب و کتاب خوانی در درگز رونمایی شد.

26 شهریور 1398

کشف یک گلوله توپ جنگی 100 ساله در محوطه کاخ چهل ستون اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از کشف یک گلوله توپ جنگی متعلق به صد سال قبل در محوطه باغ مجموعه جهانی کاخ چهل ستون اطلاع داد.

25 شهریور 1398

ایجاد کنشگری در حوزه احیا و رسیدن به نقش موثر بناهای تاریخی در قالب مشخص کاربری های خلاقانه

مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در نشست تخصصی خلاقیت در معین کاربری بناهای تاریخی، گفت: هدف از برگزاری این نشست، کنشگری در حوزه احیا و رسیدن به راهکارهایی برای معین نقش موثر برای ابنیه تاریخی در قالب معین کاربری های...

24 شهریور 1398
تعداد: (50)