بارش پراکنده برف و باران در تهران ادامه دارد ، کدام منطقه بیشترین بارندگی را تجربه کرد؟

به گزارش مجله عکس، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، شرایط جوی این استان نیمه ابری تا ابری و بارش پراکنده برف و باران به ویژه در ارتفاعات، پایداری جو و کاهش کیفیت هوا بعلاوه افزایش نسبی بیشینه دما پیش بینی می گردد.

بارش پراکنده برف و باران در تهران ادامه دارد ، کدام منطقه بیشترین بارندگی را تجربه کرد؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و پیش یابی مدل های عددی برای امروز(16 آذر) آسمان نیمه ابری تا ابری و در پاره ای نقاط به ویژه ارتفاعات بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد.از اواخر وقت امروز با خروج این سامانه از استان به تدریج از ابرناکی آسمان کاسته خواهد شد.

از ساعات بعد از ظهر امروز تا اواسط هفته آینده با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه در نقاط پرتردد شهری افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

تا اوایل هفته آینده روند افزایش نسبی بیشینه دما و کاهش تدریجی کمینه دما دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه آلودگی-امین آباد با کمینه دمای 8- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان شهر تهران فردا (17 آذر) قسمتی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و طی آدینه (18 آذر)صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی 24 ساعت گذشته حدود 33.2 میلیمتر در ایستگاه های هواشناسی استان تهران بارندگی ثبت شده است که بیشترین اندازه مربوط به ایستگاه ژئوفیزیک-تهران به اندازه 13 میلیمتر است.

بعلاوه در ایستگاه های چیتگر 6.8 میلیمتر، لواسان 5.9 میلیمتر، ورامین 4.4 میلیمتر، دماوند 1.3 میلیمتر،آبعلی 0.5 میلیمتر، شمیرانات- اقدسیه و فرودگاه مهرآباد 0.4 میلیمتر، شهریار 0.3 میلیمتر و فیروزکوه 0.2 میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 آذر 1401 بروزرسانی: 16 آذر 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2206

به "بارش پراکنده برف و باران در تهران ادامه دارد ، کدام منطقه بیشترین بارندگی را تجربه کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش پراکنده برف و باران در تهران ادامه دارد ، کدام منطقه بیشترین بارندگی را تجربه کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید