نکاتی درباره زیرکی در سفر ، سفری شاد و ارزان

به گزارش مجله عکس، بیشتر افراد، توریستان زیرک و دانایی نیستند. شیوه های زیرکی در سفر، چیزی است که تنها با کسب تجربه در طول سفرهای متعدد به دست می آید. در شروع، شما در طول سفرهایتان اشتباهات متعددی مرتکب می شوید. توریست زیرک بودن، فرایند ای است که پس از جا ماندن از اتوبوس و قطار، انجام رفتارهای احمقانه، ناآگاهی فرهنگی و اشتباهات کوچک و بی شمار به وجود می آید. سپس، یک روز به جایی خواهید رسید که به آسانی از این فرودگاه به فرودگاه دیگر جابجا می شوید و خودتان را مانند یک ماهی که در آب شنا می نماید، در فرهنگ های تازه شناور می سازید. در نوشتار نکاتی درباره زیرکی در سفر، با معرفی راه ها، می خواهیم در سرعت گرفتن این فرایند به شما یاری کنیم و هدایت باشیم تا بدانید چگونه یک توریست زیرک باشید. این نکات مهم در پس انداز پول، بهتر خوابیدن، ماجراجویی و انجام کارهای متفاوت و پیش بینی نشده، آشنایی با مردم محلی و در نهایت یک توریست بهتر بودن به شما یاری می نمایند. با خبرنگاران همراه باشید.

نکاتی درباره زیرکی در سفر ، سفری شاد و ارزان

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: همواره یک حوله در چمدانتان بگذارید

وجود یک حوله در چمدانتان، واقعا در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر الزامی است. شما هر لحظه ممکن است به حوله نیاز پیدا کنید؛ چه در ساحل باشید، چه در حال وقت گذرانی در پیک نیک یا تنها برای خشک کردن سر یا صورتتان. ممکن است مسافرخانه یا هتلی که در آن اقامت دارید، یک یا چند حوله در اختیار شما بگذارد اما هرگز نمی توانید در این زمینه مطمئن باشید؛ بخاطر داشته باشید که یک حوله کوچک، آنقدرها در سنگین تر شدن چمدانتان تاثیرگذار نخواهد بود.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: یک چمدان یا کوله پشتی کوچک بخرید

وقتی یک کوله پشتی کوچک می خرید، مجبور خواهید شد چیزهای کمتری با خود به سفر ببرید و سبک تر سفر کنید زیرا انسان ها یک تمایل طبیعی به پر کردن فضاهای خالی دارند بنابراین اگر کوله پشتی یا چمدانتان را پر نکنید و فضای اضافی در آن وجود داشته باشد، در نهایت، چیزهای بیشتری درون آن قرار خواهید داد و سپس از این کار پشیمان خواهید شد.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: سبک سفر کنید

این که یک تی شرت را چند روز پشت هم بپوشیم، کار نادرستی نیست. بهتر است نیمی از لباس هایی که فکر می کنید به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد در چمدان بگذارید زیرا بعدها متوجه خواهید شد که آنقدرها هم به آن ها نیاز ندارید. فهرستی از موارد ضروری را بنویسید؛ نیمی از آن ها را خط بزنید و بقیه را در چمدانتان قرار دهید. بعلاوه، از آنجایی که یک کوله پشتی کوچک انتخاب نموده اید، جای زیادی برای چیزهای اضافی نخواهید داشت و این یکی از شیوه های زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: جوراب های اضافی با خود ببرید

در طول سفر، جوراب هایتان بر اثر پوشیدن زیاد، پاره شدن، گم شدن کم و کم تر می شوند بنابراین برداشتن چند جوراب اضافی بسیار توصیه می گردد. بهتر است چند عدد بیشتر از آن تعداد جورابی که نیاز دارید، با خود ببرید. هیچ چیز بهتر از یک جفت جوراب نو و تمیز در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر نیست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: یک کارت اعتباری اضافی همراه داشته باشید

اتفاقات بد همواره در کمین هستند بنابراین این که یک کارت اعتباری اضافی همراه داشته باشید و در صورت دزدیده شدن یا گم شدن کارتتان از آن بهره ببرید، نکته مهمی در بین شیوه های زیرکی در سفر به شمار می رود. مسلما دلتان نمی خواهد در یک کشور غریبه، بدون هیچ پول و دسترسی به کارت اعتباریتان گیر بیفتید. اگر کارت اعتباری اضافی همراه نداشته باشید دچار دردسر خواهید شد و به اجبار می بایست از دیگران پول قرض کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: حداقل یک بار تنها سفر کنید

وقتی تنها سفر می کنید، در خصوص خودتان و اینکه چگونه مستقل باشید، چیزهای بسیار زیادی می آموزید. بنظر می رسد یک کلیشه تکراری باشد اما کاملا حقیقت دارد. تکنفره سفر کردن به من آموخت که چگونه از خودم دفاع کنم، با مردم صحبت کنم و به آسانی از پس روبرو شدن با موقعیت های ناآشنا بر بیایم. سفر تکنفره باعث شد من با خودم راحت تر باشم، به من یاری کردم بدانم توانایی چه کارهای را دارم و به من اجازه داد تا آنجایی که می خواهم خودخواه باشم و کارهایی که خودم دلم می خواهد، انجام بدهم. اگر قبلا این کار را انجام نداده اید، ممکن است در ابتدا کمی برایتان سخت باشد و نیاز به زمان داشته باشید تا به آن عادت کنید اما بهتر است حداقل یک بار هم که شده این کار را انجام دهید. خودتان را در یک موقعیت سخت و خارج از محدوده آسایشتان قرار دهید و به این وسیله خودتان را غافلگیر کنید. وقتی این کار را می کنید و خودتان را تحت فشار می گذارید، مهارت های بسیار پرارزش زندگی را در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر فرا می گیرید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از این که از یک نقشه بهره ببرید، نترسید

این که شبیه به یک جهانگرد به نظر برسید، به میزان گم شدن و سر از محله ناجور در آوردن بد نیست. اصلا از اینکه از یک نقشه بهره ببرید یا از دیگران در خصوص آدرس و جهت ها سوال کنید یا شبیه به جهانگرد ها به نظر برسید، نترسید. بهرحال شما یک جهانگرد هستید. سعی کنید در سفر همواره از نقشه بهره ببرید. نقشه به شما یاری می نماید، متوجه باشید که باید به کجا بروید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از این که به صورت هدف دار گم شوید نترسید

پرسه زدن بی هدف در یک شهر نو، یک روش عالی برای شناختن آن شهر و آن منطقه، تجربه ماجراجویی و دور شدن از جمعیت جهانگردان و شلوغی و سر و صدای آن هاست. با این کار، با نقاط جالبی که مانند جواهرات پنهان هستند، آشنا می شوید و این جواهرات قیمتی، حسابی غافلگیرتان می نمایند. پس بهتر است در اطراف شهر پرسه بزنید و سعی کنید بدون استفاده از نقشه یا گوگل مپ Google Maps راه خود را پیدا کنید که این از شیوه های زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: همواره سری به دفتر جهانگردی محلی بزنید

این کار را حتما انجام دهید؛ زیرا آن ها در خصوص شهری که در آن بسر می برید، همه چیز را می دانند. آن ها می توانند شما را به سمت فعالیت های رایگان، رخدادهای ویژه و غیره هدایت نمایند. آن ها حتی می توانند به شما یاری نمایند در زمینه بازدید از نقاط دیدنی و حمل و نقل عمومی، تخفیف های خوبی دریافت کنید. بسیار عجیب است که چرا بیشتر جهانگردان در زمان بازدید از این کار صرف نظر می نمایند اما به عنوان یک جهانگرد دانا و زیرک بهتر است شما از این منبع بسیار عالی نهایت استفاده را ببرید. این نکته در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر، یکی از مسائلی است که کمتر جهانگردی از آن استفاده می نماید اما شما نباید در این دسته قرار بگیرید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: خریدن یک کمربند مخصوص نگهداری پول احمقانه است

دزدان در خصوص این کمربندها می دانند و وقتی شما را در حالی که یکی از این کمربندها به کمرتان بسته اید ببینند، انگار دارید فریاد می زنید که به من نگاه کنید، من یک جهانگرد هستم و اندازه زیادی پول دارم! از من دزدی کنید!. هر چقدر بیشتر با مردم عادی ترکیب شوید و مانند مردم محلی رفتار کنید، گرفتن تخفیف هنگام خرید کردن و جلب نکردن توجه دزدها آسان تر خواهد بود. اگر نگران جیب برها هستید، بهتر است سعی کنید بیشتر مراقب پول و لوازم خود باشید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: وقتی بیرون می روید، تنها چیزهایی را که واقعا به آن ها نیاز دارید با خود ببرید

بهتر است در زمان خارج شدن از محل اقامت، اندازه پول و تعداد کارت های بانکی که با خود بیرون می برید را محدود کنید تا اگر اتفاق بدی افتاد، بتوانید به آسانی از پس مسائل بربیایید. هرگز بیشتر از یک کارت اعتباری همراه نداشته باشید. مبلغ 50 دلار پول نقد هم برای بیرون بردن در یک روز و در بین شیوه های زیرکی در سفر، بنظر کافی می رسد.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: همواره یک قفل همراه داشته باشید

قفل ها همواره مفید هستند و به کارتان می آیند؛ بخصوص اگر در یک مسافرخانه و بهمراه جهانگردان دیگر اقامت می کنید و می خواهید لوازم خود را به جایی قفل کنید، بنابراین همواره یک قفل رمز دار در زمان سفر همراه داشته باشید. از قفل های کلید دار استفاده نکنید زیرا اگر کلید آن را گم کنید، بیچاره خواهید شد و این از نکاتی درباره زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از پاسپورت و مدارک مهم خود، چندین کپی تهیه کنید

حتما از پاسپورت و مدارک مهم خود چندین کپی داشته باشید. سعی کنید این کپی ها را به خودتان ایمیل هم بکنید زیرا هرگز نمی توانید پیش بینی کنید چه زمانی به این مدارک نیاز پیدا خواهید کرد و اینکه همواره اصل این مدارک را همراه داشته باشید، هم سخت و هم غیر عاقلانه است. بعلاوه، اگر پاسپورت شما دزدیده گردد، داشتن یک کپی از آن برای گزارش در بین شیوه های زیرکی در سفر به پلیس واقعا لازم خواهد بود.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: حتی اگر در هتل یا مسافرخانه اقامت نمی کنید، از کارکنان آن ها سوالات خود را بپرسید

کارکنان هتل ها و مسافرخانه ها هر روز از صبح تا شب با جهانگردان در ارتباط هستند. آن ها دقیقا می دانند که خوردن چه غذاها، رفتن به چه رستوران ها و بازدید از چه نقاطی مقرون به صرفه تمام می گردد. آن ها بعلاوه از افراد محلی هستند بنابراین آن شهر و آن منطقه را به خوبی می شناسند. هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارید می توانید از آن ها کسب کنید. حتی اگر در هتل یا مسافرخانه ای که آن ها کار می نمایند، اقامت ندارید. تنها کافیست وارد شوید و از آن ها یاری بخواهید. آن ها معمولا به جهانگردان یاری می نمایند و اطلاعات خود را در اختیارشان می گذارند.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: اصطلاحات اصلی زبان مقصد را یاد بگیرید

اگر زبان مقصد را بلد باشید، مردم محلی بسیار قدردان خواهند بود و ارتباط برقرار کردن با آن ها بسیار آسان تر خواهد شد. لازم نیست در صحبت کردن به آن زبان به یک استاد تبدیل شوید؛ اما یاد گرفتن چند چیز کوچک مثل سلام، خداحافظ، سپاسگزارم، دستشویی کجاست؟! می تواند در نزدیک شدن شما با مردم محلی و داشتن یک سفر بهتر و خوشایندتر موثر باشد. آن ها از این که شما سعی دارید به زبان آن ها صحبت کنید خوششان خواهد آمد و این یکی از مسائل مهم در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: تاریخ مقصدتان را بخوانید

اگر چیزی در خصوص گذشته یک مکان ندانید، نمی توانید آن مکان را در حال حاضر درک کنید. بهتر است قبل از سفر کردن به مقصد، در خصوص آن کشور یا منطقه مطالعه کنید. این کار به شما درک عمیق تری از آن مکان خواهد داد و باعث خواهد شد، سفر پیروز تر و خوشایندتری داشته باشید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از این که وارد رستوران های غیر محلی مانند استارباکس و مک دونالد شوید، خجالت نکشید

گاهی اوقات، بودن در جاهای آشنا باعث آرامش است؛ بخصوص که این گونه رستوران ها و کافه ها دارای اینترنت وای فای رایگان و دستشویی های عمومی قابل استفاده هستند. البته بهتر است، سعی کنید در این نقاط غذا نخورید. زیرا غذاهای آن ها بیش از میزان آشنا و البته ناسالم هستند. بعدها که به خانه برگشتید، می توانید فست فود و غذاهای آشنا را بارها و بارها بخورید؛ پس در طول سفر و در بین شیوه های زیرکی در سفر این کار را انجام ندهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: به صورت مستقیم پرواز نکنید

وقتی که پرواز خود را رزرو می کنید، گاهی اوقات این که به فرودگاه های نزدیک به مقصد نهایی پرواز کنید، مقرون به صرفه تر خواهد بود. شما می توانید به جای یک پرواز مستقیم به مقصد، پرواز مقرون به صرفه تری به جایی در نزدیکی مقصدتان انجام دهید و سپس با اتوبوس یا قطار به مقصد نهایی بروید. این نکته را بدانید که پروازهای مستقیم، مسیرهای مقرون به صرفهی برای سفر کردن نیستند. برای جستجوی انواع پروازها می توانید به وبسایت های موموندو Momondo، گوگل فلایتس Google Flights و اسکای اسکنر Skyscanner در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر مراجعه کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: در صف بازرسی بدنی، همواره پشت جهانگردان پروازهای تجاری بایستید

صف جهانگردان تجاری با سرعت بیشتری حرکت می نماید؛ زیرا آن ها معمولا عجله دارند و سبک سفر می نمایند. بعلاوه با پرواز کردن و مراحل آن آشنایی بیشتری دارند و با تجربه هستند. تا آنجایی که می توانید پشت آن ها بایستید. اگر این کار را بکنید، با سرعت بیشتری رو به جلو حرکت خواهید کرد و این مورد از شیوه های زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: هرگز در صف، پشت خانواده ها قرار نگیرید

خانواده ها معمولا زمان طولانی را در صف به خودشان اختصاص می دهند. البته مقصر نیستند. زیرا بخاطر بچه هایشان، مجبور به حمل لوازم و وسایل بسیار زیادی هستند بنابراین از ایستادن در صف هایی که بچه ها زیادی در آن ها قرار دارند، خودداری کنید تا مجبور نشوید مدت طولانی در صف بایستید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: در زمان مراجعه به هتل، از اینکه امکانات بیشتری درخواست کنید، نترسید

هتل ها در خصوص ارائه دادن امکانات بیشتر، سعی می نمایند انعطاف پذیری زیادی داشته باشند بنابراین اصلا از اینکه درخواست امکانات بیشتر داشته باشید، نترسید. اغلب اوقات، اگر هتل پر نباشد، آن ها می توانند درخواست های شما را به آسانی برآورده نمایند. تنها کاری که می بایست انجام دهید این است که با ادب درخواست کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: بدانید که کتابخانه ها، استارباکس ها و بیشتر کافه ها اینترنت وای فای رایگان ارائه می دهند

اگر در جایی اقامت دارید که برای اینترنت از شما هزینه دریافت می نمایند، به کتابخانه ها، استار باکس ها و کافه ها مراجعه کنید. در این مکان ها می توانید از اینترنت رایگان بهره ببرید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: برترین زمان برای بازدید از مکان های تاریخی، زمان ناهار است

سعی کنید همواره خلاف دیگران عمل کنید. زمان ناهار، زمان بسیار مناسبی برای بازدید از مکان های تاریخی است زیرا بیشتر گروه ها، اتوبوس های توری و جهانگردان برای ناهار خوردن می روند و با جمعیت کمتری روبرو می شوید. در حقیقت، برترین زمان برای بازدید از مکان های تاریخی، صبح خیلی زود، شب هنگام یا زمان غذا خوردن مردم است. در این زمان ها، حتی محبوب ترین مکان ها نیز خلوت خواهند بود و شما بازدید خوشایندتری خواهید داشت و این مورد در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر قرار گرفته است.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: هرگز در یک منطقه جهانگردی یا در نزدیکی یک جاذبه جهانگردی غذا نخورید

این یک قانون کلی است؛ همواره برای پیدا کردن یک رستوران یا کافه خوب بهتر است چند خیابان از منطقه جهانگردی یا جاذبه جهانگردی که از آن بازدید نموده اید، دور شوید. هر چقدر به آن نقطه مهم نزدیک تر باشید، مجبور خواهید بود پول بیشتری بپردازید و غذا و خدمات بدتری دریافت کنید. بهتر است برای پیدا کردن رستوران های محبوب با غذاهای خوش طعم به وبسایت هایی مانند یلپ Yelp، گوگل مپس Google Maps، فوراسکوئر Foursquare و اوپن رایس Open Rice مراجعه کنید. بعلاوه به رستوران هایی که منوی آن ها در شش زبان مختلف تهیه شده، نروید زیرا این رستوران ها تنها برای جهانگردان هستند و به احتمال بسیار زیاد کیفیت خوبی ندارند.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: مردم محلی هر شب به رستوران نمی روند؛ شما هم بهتر است نروید

حتما برای خرید بیرون بروید و مواد غذایی بخرید. شما می توانید با نگاه کردن به مواد غذایی که مردم محلی خریداری می نمایند در خصوص رژیم غذایی آن ها بیشتر اطلاعات کسب کنید. بعلاوه، از راه غذا درست کردن و مراجعه نکردن به رستوران، پول بیشتری پس انداز می نمایید. غذایتان را بپزید، پول خود را پس انداز کنید و غافلگیر شوید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: ناهار را در رستوران های گران قیمت صرف کنید

بیشتر رستوران های گران قیمت، غذاهای ویژه ای در زمان ناهار سرو می نمایند؛ این غذاها همان هایی هستند که برای شام سرو می شوند اما با نیمی از آن هزینه ارائه می گردند بنابراین برترین زمان برای رفتن به رستوران در طول سفر، زمان ناهار است.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: حتما یک چراغ قوه همراه داشته باشید

داشتن چراغ قوه به شما این امکان را می دهد که در هنگام شب، به راحتی همه چیز را ببینید، با چیزی برخورد نکنید و پایتان را در جایی که نباید نگذارید و البته به شما یاری می نماید داستان های ارواح برای بازگو کردن داشته باشید بویژه برای کسانی که از تاریکی می ترسند!

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: همواره یک جعبه کوچک یاری های اولیه همراه داشته باشید

اتفاق های بد همواره در کمین هستند بنابراین بهتر است، آماده باشید. جعبه یاری های اولیه حاوی لوازم پانسمان، کرم ضد باکتری، انواد پماد برای زخم ها و خراش ها و بعضی داروها یکی از موارد ضروری برای همراه داشتن در طول سفر است. شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید چه زمانی به این موارد نیاز خواهید داشت و ممکن است در طول سفر نتوانید آن ها را تهیه کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید : دو یا سه ماه قبل از سفر، پرواز خود را رزرو کنید تا تخفیف بهتری به شما تعلق گیرد

همواره وقتی چند ماه قبل از سفر، برای رزرو کردن پرواز خود اقدام می کنید، هزینه کمتری می پردازید و تخفیف های بهتری به شما تعلق می گیرد بنابراین تا هفته آخر قبل از سفر برای این کار صبر نکنید و هر چه زودتر انجامش دهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: در میهمان خانه ها اقامت کنید

میهمان خانه ها مقرون به صرفه هستند، رخدادهای مختلف برگزار می نمایند، در آن ها با افراد متعددی آشنا می شوید و به شما بسیار خوش خواهد گذشت. بعلاوه، نسبت به انواع مختلف اقامت، مقرون به صرفه تر هم می باشند. این مورد در بین شیوه های زیرکی در سفر جای دارد.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: با غریبه ها با روی باز روبرو شوید

همه غریبه ها خطرناک نیستند. در طول سفر، با مردم سلام و احوال پرسی کنید و غریبه ها را به دوستان خود تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که آن ها هم دقیقا مثل شما هستند. آن ها هم می خواهند یک زندگی شاد و پر از خوشبختی داشته باشند و دارای امیدها و آرزوهای خاص می باشند. ممکن است در طول سفر، دوستانی پیدا کنید که تا آخر عمر، جز برترین دوستانتان باقی بمانند.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: در ارتباط و دوستی با غریبه ها احتیاط را از دست ندهید

بعضی افراد واقعا خطرناک هستند؛ بنابراین بهتر است درجه ای از تردید (در حد سالم) را حفظ کنید. مطمئنا دلتان نمی خواهد کسی در طول سفر از شما کلاهبرداری کند یا شما را در شرایط ناراحت و بدی قرار دهد بنابراین پذیرای غریبه ها باشید اما احتیاط را هم از دست ندهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: غذاهای نو را امتحان کنید

موقع امتحان کردن غذاهای نو، نپرسید از چه تهیه شده اند. فقط آن ها را در دهانتان بگذارید و ببینید آیا از آن ها خوشتان می آید یا نه. اگر در امتحان کردن غذاهای نو احتیاط کنید، ممکن است تجربه چشیدن غذاهای عجیب و غریب و در عین حال خوش طعم محلی را از دست بدهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از تاکسی سوار شدن خودداری کنید

تاکسی سوار شدن باعث صرف هزینه بالا و تمام شدن بودجه سفرتان می گردد بنابراین هرگز تا زمانی که مجبور به تاکسی سوار شدن نیستید، دست به این کار نزنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: یک بطری یا فلاسک آب همراه داشته باشید

سعی کنید تا آنجایی که می توانید از شیر آب، آب بخورید؛ به این وسیله هم در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید و هم با نخریدن بطری های یک بار مصرف آب، به سلامت محیط زیست یاری می نمایید. اگر قرار است به منطقه ای سفر کنید که آب آشامیدنی آن تمیز و قابل اطمینان نیست، حتما یک بطری آب فیلتردار بگیرید تا به وسیله آن، بتوانید آب آشامیدنی خود را تصفیه نمایید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: در تورهای رایگان پیاده روی شرکت کنید

پیاده روی کردن در مقصد، نه تنها رایگان است بلکه باعث می گردد اطلاعات بسیار عالی از شهری که از آن بازدید می کنید، به دست بیاورید. پیاده روی کردن در طول سفر، یک کار بسیار دوست داشتنی و خوشایند است. با این کار هم زمانتان را به طرز عالی می گذرانید، هم می توانید از راهنمای خود سوالات خود را بپرسید و در خصوص مقصدتان کلی نکات مهم را بیاموزید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: از چمدان و لباس های خود عکس بگیرید

حتما از چمدان و لباس های خود عکس داشته باشید؛ این کار باعث می گردد در صورت دزدیده شدن یا گم شدن بتوانید آن ها را آسان تر شناسایی کنید و فرایند این کار سریع تر طی گردد.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: اندازهی پول نقد برای مواقع اضطراری همراه داشته باشید

موارد اضطراری همواره پیش می آیند. گاهی مسئله ای پیدا می کنید که قادر نخواهید بود از کارت اعتباری بهره ببرید و برای جابجایی یا انجام کارهای مهم دیگر به پول نقد نیاز پیدا می کنید؛ بنابراین بهتر است در حدود 200 دلار پول نقد همراه خود داشته باشید تا اگر اتفاق ناگواری افتاد، بتوانید مسائل خود را آسان تر حل نمایید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: کفش های خوب بخرید

وقتی سفر می کنید، پیاده روی بسیار زیادی خواهید داشت. پس پاهای خود را آزار ندهید و آن ها را آنچنان که باید و شاید دوست داشته باشید. آن ها شما را به نقاط خارق العاده می برند؛ پس با آن ها مهربان باشید و برایشان کفش های خوب تهیه کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: واکسن بزنید

بیمار شدن در یک کشور خارجی اصلا خوشایند نیست و برای بازدید از بسیاری از کشورها، می بایست مجموعه ای از واکسن ها را بزنید و خودتان را آماده کنید؛ بنابراین اینکه چه نظری دارید، خیلی اهمیت ندارد و می بایست در هر حال این کار را انجام دهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: چانه زدن در زمان خرید را یاد بگیرید

چانه زدن یک روش مفرح و جالب در بین نکاتی درباره زیرکی در سفر است برای اینکه در یک کشور خارجی، مجبور به پرداخت بیش از میزان برای خریدن یک چیز نشوید. چانه زدن، هنر مذاکره کردن است و از آن دسته هنرهایی است که نه تنها در بازار، بلکه در سرتاسر زندگی به شما یاری خواهد نمود.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: غذاهای خیابانی را بچشید

اگر غذاهایی که در خیابان به فروش می رسند را نخورید، چیز زیادی در خصوص فرهنگ کشوری که از آن بازدید می کنید، درک نخواهید کرد. اگر نگران غذایی که ارائه می گردد هستید، از جاهایی غذا بخرید که خانواده ها با بچه هایشان در حال غذا خریدن از آن ها هستند. اگر آن غذا برای بچه ها خوب است، برای شما هم خوب است و هیچ مشکل ایمنی برایتان وجود نخواهد داشت.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: بیمه مسافرتی تهیه کنید

بیمه مسافرتی مهمترین چیزی است که هرگز نمی خواهید آن را بهره ببرید اما می بایست حتما آن را تهیه نمایید. اگر اتفاق بدی بیفتد، مسلما دلتان نمی خواهد تمام هزینه ای که برای مخارج سفرتان کنار گذاشته اید، خرج گردد. اگر از شما دزدی گردد، پروازتان کنسل گردد، بیمار یا زخمی شوید و یا شما را از ادامه سفر منع نمایند و به خانه برگردانند، تمامی هزینه ها به وسیله بیمه پرداخت خواهد شد. تنها با چند دلار در روز، یکی از برترین سرمایه گذاری های مربوط به سفر را انجام می دهید و از مزایای آن استفاده می کنید که این مورد از شیوه های زیرکی در سفر هست.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: شکیبا باشید

همه چیز در نهایت به خوبی و خوشی ختم خواهد شد. لازم نیست عجله کنید. شما بهرحال به آنجایی که قرار است بروید، می رسید. نکته مهم در خصوص سفر کردن، خود سفر است نه رسیدن به مقصد.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: با احترام رفتار کنید

مردم محلی علاقه دارند به شما یاری نمایند اما به احتمال زیاد، نداستن زبان یکدیگر باعث می گردد این کار به سختی صورت گیرد. بنابراین وقتی چیزی برخلاف میلتان پیش می رود، خونسردی خود را حفظ کنید. اگر این کار را نکنید، مانند یک جهانگرد وحشتناک و گند اخلاق به نظر خواهید رسید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: برای سفر خود، بیش از میزان برنامه ریزی نکنید

اجازه دهید روزهایتان به طور طبیعی بگذرند. دو یا سه چیز را برنامه ریزی کنید و اجازه دهید باقی روزتان به خودی خود جهت بگیرد و شما را به تجربه های هیجان انگیز و خوشایند غیر منتظره برساند. این کار باعث می گردد استرس کمتری داشته باشید و یکی از برترین روش های سفر کردن است.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: صرفه جو باشید اما خساست نکنید

سعی کنید نه در خرج کردن پول زیاده روی کنید و نه خسیس باشید. همواره در پی تخفیف و هزینه های کمتر باشید و پولتان را هدر ندهید اما از طرفی هم بخاطر پس انداز کردن چند دلار، یک تجربه فوق العاده را از دست ندهید یا خودتان را مجبور نکنید که کیلومترها پیاده روی انجام دهید. زمان به میزان پول با ارزش است پس سعی کنید هر دو این ها را عاقلانه صرف کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: حتما گوش گیر همراه داشته باشید

در همه جای جهان، افرادی وجود دارند که در خواب خروپف می نمایند بنابراین بهتر است حتما گوش گیر همراه داشته باشید تا بتوانید راحت بخوابید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: هم از مردم عکس بیاندازید و هم با آن ها

بهتر است تا می توانید عکس بیاندازید. سال ها بعد از این، دلتان خواهد خواست که این روزها و شب های دلپذیر سفر را به یاد آورید اما نمی توانید این کار را بکنید و آدم هایی که این شب ها و روزها را خوشایند نموده نیز از خاطرتان خواهند رفت مگر اینکه از این آدم ها و این تجربه ها عکس گرفته باشید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: بلیط های خود را به صورت آنلاین رزرو کنید

اگر می خواهید برای انجام فعالیت ها و گردش های مختلف در طول سفرتان برنامه ریزی کنید، آن ها را به وسیله اینترنت و به صورت آنلاین رزرو کنید. شرکت ها معمولا تخفیف های خود را به خریداران اینترنتی ارائه می نمایند نه به کسانی که حضوری خرید می نمایند. مزیت دیگر این کار این است که می توانید با کارت اعتباری خود خرید کنید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: بلیط بازدید از جاذبه های مهم جهانگردی را از قبل رزرو کنید

برای بازدید از بسیاری از جاذبه های مهم جهانگردی این امکان وجود دارد که بلیط خود را رزرو کنید و از ایستادن در صف و منتظر ماندن خلاص شوید. همواره در اینترنت جستجو کنید تا متوجه شوید آیا گزینه رزرو بلیط وجود دارد یا خیر. این به شما یاری می نماید از ایستادن چند ساعته در صف خودداری کنید و بلافاصله وارد آن جاذبه جهانگردی شوید. اینگونه پیروز می شوید در زمان صرفه جویی کنید و کارهای بیشتری در طول آن روز از سفر خود انجام دهید.

چگونه یک جهانگرد زیرک باشید: حتما کرم ضد آفتاب مصرف کنید

اگر قرار باشد تنها یک نکته مهم در خصوص سفر به شما پیشنهاد کنیم، آن استفاده از کرم ضد آفتاب خواهد بود. مزایای طولانی مدت استفاده از کرم ضد آفتاب به وسیله دانشمندان ثابت شده است؛ در حالی که سایر نکات ذکر شده در این مطلب، تنها حاصل تجربه عده ای از جهانگردان بوده و پایه علمی محکم یا دقیقی ندارند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2225

به "نکاتی درباره زیرکی در سفر ، سفری شاد و ارزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی درباره زیرکی در سفر ، سفری شاد و ارزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید