وسعت دریاچه ارومیه نسبت به دی ماه 90 کیلومتر مربع افزایش یافت

به گزارش مجله عکس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه بیش از 90 کیلومتر مربع نسبت به دی ماه امسال افزایش یافت.

وسعت دریاچه ارومیه نسبت به دی ماه 90 کیلومتر مربع افزایش یافت

به گزارش ایرنا، یاسر رهبردین روز شنبه با بیان اینکه طبق آخرین ارزیابی اجرا شده، وسعت دریاچه ارومیه به یک هزار و 40 کیلومتر مربع رسیده است، اظهار کرد: وسعت دریاچه در دی ماه سال جاری 950 کیلومتر مربع بود.

وی به افزایش تراز دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و افزود: تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 270 متر و 21 سانتی متر رسیده که نسبت به دی ماه بیش از 6 سانتی متر افزایش را نشان می دهد.

رهبردین با بیان اینکه حجم دریاچه ارومیه به 1.4 میلیارد متر مکعب رسیده است، افزود: کمترین حجم آب ثبت شده برای دریاچه 730 میلیون متر مکعب است که هم اکنون نزدیک به 2 برابر شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ابر طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به پیکره دریاچه ارومیه، گفت: این طرح سالانه 300 میلیون متر مکعب آب از طریق تونل 36 کیلومتری از سد پیرانشهر به رودخانه گدار و سپس دریاچه وارد می کند تا در مسیر احیای آن نقش آفرینی مهمی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه های نرم افزاری برای احیای دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: اصلاح الگوی کشت و تولید محصولاتی کم آب بر با ارزش اضافه کرده بالا از اولویت برنامه ها در مسیر نجات دریاچه ارومیه خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2250

به "وسعت دریاچه ارومیه نسبت به دی ماه 90 کیلومتر مربع افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسعت دریاچه ارومیه نسبت به دی ماه 90 کیلومتر مربع افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید