تور ارزان کوالالامپور: آلاچیقی از جنس بامبو در کوالالامپور

به گزارش مجله عکس، آلاچیقی با 7 هزار حلقه بامبو برای میزبانی از رویدادهای مختلف در کوالالامپور ساخته شده و قرار است طی هفته های آینده، در مکانی دائمی رونمایی گردد.

تور ارزان کوالالامپور: آلاچیقی از جنس بامبو در کوالالامپور

با ما سفر کنید و با تور ارزان کوالالامپور از زیباترین شهر مالزی دیدن کنید و در کوچه های زیبای کوالالامپور قدم بزنید.

یک آلاچیق بسیار زیبا در کوالالامپور، مالزی، برای میزبانی رویدادهای ویژه ساخته شده است که شامل 7000 قطعه از حلقه های رنگی بامبو است. این آلاچیق که مخصوصا برای برنامه های شهروندی سازمان ملل متحد برای میزبانی از چند رویداد در زمان برگزاری مجمع جهانی شهری در کوالالامپور در اواخر ماه فوریه در نظر گرفته شده، تنها در عرض چهار هفته و از طریق معمار، الینا جمیل و گروه وی طراحی و ساخته شده است. یکی دیگر از اهداف این پروژه، بالا بردن آگاهی در مورد استفاده از مواد پایدار در عملیات های ساخت وساز است. تصور می گردد که این سازه مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار بگیرد.

الینا جمیل می گوید:

این سازه در محل و در دید عموم ساخته شده است. مردم بسیاری در این جا توقف می کردند و سوال می کردند که چه کاری می کنیم و هیجان خودشان را از تماشا سازه ای از جنس بامبو ابراز می کردند. افراد زیادی هر روز به این مکان می آمدند تا پیشرفت کار را ببینند. به نظر می رسید که بازدیدنمایندگان عاشق این سازه باشند، مردم در کنار آن می ایستادند و عکس می گرفتند.

دیوارهای این سازه مستطیلی شکل از 7000 حلقه بامبوی به جا مانده از پروژه های دیگر، پوشیده شده است که برخی از آن ها از طریق پانل های رنگی در جای خود ثابت شده اند؛ طراحی آن ها طوری است که در زمان برگزاری مجمع، بازدیدنمایندگان بتوانند با نوشتن ایده های خود روی حلقه های بامبو، تعهدات خود را نسبت به شهری بهتر اعلام نمایند. نوری که از پانل های نیمه شفاف می گذرد آن ها را شبیه پنجره های رنگی شیشه ای نموده است.

با این که این مجمع به اتمام رسیده است، اما محبوبیت این آلاچیق در میان بازدیدنمایندگان به میزان ای است که مسئولین، در فکر انتقال آن از مکان فعلی به مکانی دائمی هستند که قرار است در هفته های آینده اعلام گردد. جایگاه های زیبایی از بامبوها ساخته شده اند که در داخل و خارج این آلاچیق قرار گرفته اند تا بازدیدنمایندگان روی آن بنشینند و از فضا لذت ببرند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1975

به "تور ارزان کوالالامپور: آلاچیقی از جنس بامبو در کوالالامپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان کوالالامپور: آلاچیقی از جنس بامبو در کوالالامپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید