اسپانیا سرزمین زیبایی ها در اروپا

به گزارش مجله عکس، ما اسپانیا را به فوتبالش می شناسیم؛ همین طور ایتالیا، برزیل، آلمان، انگلیس را و برای فوتبالی های دوآتیشه هلند و پرتغال. از تمام این کشورهای نه چندان وسیع اروپایی در دوره های مختلف تصویر مردانی جلوی چشم هامان می آید که به حرفه ای ترین شکل ممکن دنبال یک توپ می دوند؛ به فوتبالی ها برنخورد. این فقط بازتاب خوانش کلی ما از این چند کشور اروپایی است و بس. در این میان مثلا اسپانیا را به آب و هوای خوب و سواحل آبی زنگاری اش هم می شناسیم. بیشترمان این را دست کم از جایی شنیده ام. اما اسپانیا چیزی فراتر از این هاست. خودشان که می گویند مثل یک تابلوی نقاشی مینیاتوری است.

اسپانیا سرزمین زیبایی ها در اروپا

اگر بخواهیم تاریخچه این کشور را کنار بگذاریم و مثل یک انسان عادی که از چگونگی به وجود آمدن کشوری به نام اسپانیا هیچ نمی داند، به آن نگاه کنیم، باز هم می توانیم متوجه زیبایی شگفت انگیزش شویم، دست کم تا حدودی. سومین کشور عظیم که منظره ها متنوع و متفاوتی دارد و به همین دلیل اغلب قاره مینیاتوری نامیده می شود. در بخش اول این مقاله شمایی کلی از اسپانیا را برای شما توصیف و ترسیم کردیم. در بخش دوم به طور مستقل به برخی از جاذبه های گردشگری معروف این کشور می پردازیم. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید، محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا در شهر مادرید است و فقط برای مراسم تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما پادشاه اسپانیا و خانواده سلطنتی نه در این کاخ بلکه در Palacio de la Zarzuela در حومه مادرید زندگی می نمایند. در این کاخ همواره به روی عموم باز است؛ به جز زمانی که برای کارهای رسمی دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مسابقه دوی گاوهای وحشی اسپانیا

شش گاو وحشی در خیابان رها می شوند و مردم باید از دست آن ها فرار نمایند. فقط کسانی که بیش از مقدار جسورند، می توانند در ماه ژوئیه سر از پامپولونا، شهری در ناوارای اسپانیا درآورند تا در فستیوال گاوهای وحشی این شهر شرکت نمایند. فستیوالی هشت روزه به نام سن فرمین که هر سال از ششم تا چهاردم ژوئیه در پامپولونا برگزار می شود.

خود اسپانیایی ها می گویند ریشه اصلی این مسابقه به اوایل قرن چهارده برمی شود؛ زمانی که در شمال شرق اسپانیا فرآیند حمل و نقل احشام برای فروش در بازار کار دشواری بود و مردها سعی می کردند با ترساندن و تحریک کردن گاوها آن ها را زودتر به محل بازار برسانند. معروف ترین غذاهای اسپانیایی

ساحل لاکونچا

می گویند لاکونچا یکی از برترین سواحل شهری اروپاست؛ چه برسد به اسپانیا. این ساحل که در سن سباستین واقع شده است، به خاطر جزایر و صخره های شیب دار اطرافش در برابر بادهای قوی مقاومت می نماید و از این رو قابلیت هر گونه سرگرمی ساحلی را در خود دارد. در این ساحل گردشگران می توانند موج سواری و پیاده روی نمایند و از منظره ها بی نظیرش لذت ببرند.

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1799

به "اسپانیا سرزمین زیبایی ها در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا سرزمین زیبایی ها در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید