بهترین زمان سفر به بالی ؛ شهر آتشفشان های پوشیده شده از جنگل در اندونزی

به گزارش مجله عکس، بهترین زمان سفر به بالی، شهر مزارع پلکانی برنج، چه زمانی از سال است؟ برای آگاه شدن از بهترین زمان سفر به بالی، با ما همراه باشید.

بهترین زمان سفر به بالی ؛ شهر آتشفشان های پوشیده شده از جنگل در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

شانگری لا (سرزمین شادکامی)، الیسیوم (زیستگاه مردگان نیک رفتار دراساطیر یونان)، آرکادی (در مرکز یونان باستان)، یوتوپیا (مدینه فاضله) و بالی، کلماتی مترادف برای بهشت هستند. تنها تفاوت میان آن ها این است که شما می توانید بودن در بالی را واقعا تجربه کنید. با این حال، کلمه بالی کلمه ای مسحورنماینده، جادویی و پر از چشم اندازهای رویایی است: مناظری چون آتشفشان های بلند و پوشیده شده از جنگل های سرسبز، سواحل ماسه ای با آب های فیروزه ای و خطوط ساحلی پر پیچ و خم و پاگواداهای مبهوت نماینده (نوعی از معابد بودایی).

به احتمال زیاد تاکنون، بالی را در کارت پستال ها و یا عکس های پس زمینه برای کامپیوتر دیده اید؛ مناظری از سواحل زیبا با ماسه های سفید و آب های فوق العاده آبی.

اگرچه بالی، پایتخت اندونزی نیست، اما، قطب گردشگری در این کشور به شمار می آید. بالی مقصدی خارق العاده برای ماه عسل و کوله گردی در تمام سال است. بالی در اندونزی یکی از بهترین مقاصد گردشگری در آسیا است. سفر به اینجا، مطمئنا تجربه بسیار لذت بخشی برای شما خواهد بود.

باور می کنید یا خیر، باید بگوییم، بالی هرگز شما را ناامید نخواهد کرد.

شما از وجود انواع مختلف گردشگران در بالی متعجب خواهید شد. مسافران معمولی در اقامتگاه های اقیانوسی باشکوه و اسپاهای مجلل اقامت می نمایند و عاشقان غذا و هواداران آفتاب دریافت در سواحل این بهشت زیبا بسیار لذت می برند. دوستداران تاریخ، معابد جزیره را کشف می نمایند، در حالیکه ماجراجویان راستا جدیدی برای اکتشاف آتشفشان فعال بالی، کینتامانی (Kintamani)، می یابند. دهکده کوتا (Kuta) هم میزبان فعالیت های شبانه است. سفر به بالی مانند به واقعیت پیوستن رویا است؛ پس بیدار شوید و بلیط خودتان را رزرو کنید.

خبرنگاران برای خرید تور بالی و سایر تورهای داخلی و خارجی به شما یاری می نماید. ما با همکاری آژانس های معتبر مسافرتی فهرستی متنوع از انواع تورهای بالی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با مقایسه آن ها تور مورد نظر خود را انتخاب نموده و آن را با بهترین قیمت خریداری کنید.

بهترین زمان سفر به بالی بر اساس آب و هوا

بالی در 8 درجه جنوبی خط استوایی واقع شده است و همین امر باعث بروز آب و هوای گرراستای می گردد. دما در طول روز در محدوده 26.7 تا 32.2 درجه سانتی گراد با سطح رطوبت 75% متغیر است؛ هوا بسیار گرم تر از آنچه که است، حس می گردد. بالی، دارای دو فصل مجزای بارانی و خشک است و نسبت به دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیایی، کمتر باران به خود می بیند.

فصل بادهای موسمی در بالی، به طور معمول، به معنای وجود باد به جای باران در ماه های آوریل تا اکتبر (12 فروردین تا 9 آبان) است. برای موج سواران، ایده آل ترین زمان سفر به بالی، در فصل خشک است؛ زمانی که بخش غربی شبه جزیره، میزبان یکی از بهترین موج ها در دنیا است. فصل خشک درست همزمان با فصل بادهای موسمی است.

بهترین زمان سفر به این جزیره بر اساس محبوبیت، در ماه های ژوئن تا سپتامبر (11 خرداد تا 8 مهر) است. محبوبیت به معنای افزایش قیمت هتل ها است. فصل خشک در آپریل شروع می گردد، که باعث می گردد، آوریل، می و اواخر سپتامبر (12 فروردین تا 10 خرداد و اوایل مهر) بهترین زمان سفر به بالی در آب و هوای خوب، جمعیت کم و هزینه های پایین باشند.

بهترین زمان سفر به بالی بر اساس فصول

فصل خشک: ماه های آپریل تا اکتبر

فصل خشک بالی، با آب و هوایی گرم، فاقد باران و رطوبت است. این فصل برای فعالیت های در فضای آزاد مانند هایکینگ، قایق رانی و حمام آفتاب، ایده آل است. اگرچه این فصل لذت بخش، ارزان نیست، اما این ماه ها، فصل داغ توریستی بالی به شمار می آیند.

ماه جولای و آگوست (10 تیر تا 9 شهریور) شاهد جهش بزرگی در هزینه اتاق ها هستند، پس برای اجتناب از قیمت های فضایی، زودتر هتل موردنظر خود را رزرو کنید.

فصل بارانی: ماه های نوامبر تا مارچ (10 آبان تا 11 فروردین)

از ماه نوامبر تا مارچ، بالی با بارش های فراوان روبرو می گردد. در حقیقت، می توان گفت ماه ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) روزهای کمی را بدون نم نم باران می گذراند. در حالی که باران، ممکن است دلیل کافی برای نرفتن به بالی باشد، باید بدانید ترکیب سطح رطوبت بالا و دمای بالا، ممکن است برای شما آزاردهنده باشند. اما اگر به دنبال هزینه های بسیار پایین در سفر هستید، این زمان سفر را به شما توصیه می کنیم.

بهترین زمان سفر به بالی بر اساس رویدادها و فستیوال ها

فستیوال ها و رویدادهای فصل خشک

فستیوال هنر بالی

فستیوال بزرگ هنری از شنبه دوم ماه ژوئن تا شنبه دوم ماه جولای، در بالی برگزار می گردد که میزبان اجراها و نمایشگاه های بسیاری است. این فستیوال شامل چندین دستاورد و فستیوال جذاب بادبادک ها است.

گالونگان (Galungan)

گالونگان مهم ترین فستیوال سالیانه بالی است. این فستیوال به مدت 10 روز در تمام جزیره برگزار می گردد. باورها بر این است که تمام خدایان بالی در این روز به جشن روی زمین می آیند. در روز آخر فستیوال، روز دعا، مراسمی روحانی برای ارواح اجداد بالی برگزار می گردد.

فستیوال بادبادک های بالی

فستیوال بادبادک های بالی یک رویداد بین المللی سالیانه است که در ماه جولای در منطقه پدانگ گالاک (Padang Galak)، در ساحل سانور (Sanur) برگزار می گردد. بادبادک های غول پیکر سنتی، توسط تیم های مختلف از دهکده دنپاسار (Denpasar) با یکدیگر در آسمان رقابت می نمایند.

فستیوال نوسا دوئا (Nusa Dua)

فستیوال نوسا دوئا، هفته ای رنگارنگ و سرشار از نمایشگاه های هنری، اجراهای فرهنگی و رویدادهای ورزشی است. این فستیوال در اقامتگاه مجلل ساحلی در جنوب شرق بالی برگزار می گردد. این فستیوال از سال 1996 در بالی در ماه آگوست برگزار می گردد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بارانی

نیپی (Nyepi)

نیپی، فستیوالی جذاب است و در تمام طول روز، سکوت بر همه جا حکمفرما می گردد. پس از رصد ماه در ماه نهم سال، این روز به عنوان سال جدید بالی، روز جشن و سرور است. اگر در این زمان به بالی سفر کردید، برای روبه رویی با مغازه های بسته و رستوران های تعطیل آماده باشید.

بهترین زمان سفر به بالی؛ جزئیات بیشتر

اگرچه بالی پر از فستیوال های جذاب و فعالیت های توریستی فراوانی برای گردشگران است، اما این شهر زیبا، علاوه بر این محلی فوق العاده برای استراحت و غرق شدن در زیبایی های طبیعی است.

رتبه های بالی

گزارش رتبه بندی مسافرت دنیای و اخبار یو.اس، بر اساس تجزیه و تحلیل نظرات کاربران و متخصصان است.

رتبه های بالی به توضیح زیر است:

  • بهترین مقصد گردشگری در آسیا
  • بهترین مقصد ساحلی در دنیا
  • دومین مقصد برتر در ماه آوریل
  • چهارمین جزیره برتر دنیا
  • هفتمین مقصد برتر تابستانی
  • هفتمین مقصد ساحلی برای ماه عسل
  • 11امین مقصد برتر برای ماه عسل
  • 15امین مقصد برتر گردشگری در دنیا

اندونزی؛ آب و هوا و اقلیم

اقلیم اندونزی، استوایی، گرم و مرطوب است. فصل بارانی بین اکتبر و آوریل در ماه ژانویه و فوریه به اوج خود می رسد. فصل خشک نیز از می تا سپتامبر است.

برای بودن در آب و هوای خنک تر باید به ارتفاعات بالاتر بروید. رطوبت در این کشور میتواند به 75% برسد.

بازدید از اندونزی، در طول فصل خشک از ماه می تا اکتبر، می تواند بسیار لذت بخش باشد. بالی در ماه ژانویه هم مقصد بسیار محبوبی است.

گردشگران در ماه های جولای و ژوئن، اقامتگاه ها را غرق جمعیت می نمایند. بنابراین اگر دنبال بهترین شرایط هستید ، ماه می، ژوئن یا سپتامبر را انتخاب کنید.

چه زمانی به بالی برویم

ماه حداقل دمای میانگین حداکثر دمای میانگین حداقل دمای ثبت شده حداکثر دمای ثبت شده تعداد روزهای بارانی
ژانویه 24 30 21 33 18
فوریه 24 30 21 34 17
مارچ 24 31 21 32 15
آپریل 25 32 21 35 11
می 25 32 21 33 9
ژوئن 24 32 19 35 7
جولای 24 32 19 32 5
آگوست 24 32 19 35 4
سپتامبر 24 32 19 35 5
اکتبر 24 32 21 38 8
نوامبر 24 31 20 35 12
دسامبر 24 30 19 35 14

در سرانجام توصیه می کنیم لیست کامل جاهای دیدنی بالی را در خبرنگاران ببینید تا با کسب اطلاعات لازم درباره آن ها برنامه ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشید.

منبع: کجارو / travel.usnews.com / besttimetogo.com / thebesttimetovisit.com / thebesttimetovisit.com / whentogo.org
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 405

به "بهترین زمان سفر به بالی ؛ شهر آتشفشان های پوشیده شده از جنگل در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به بالی ؛ شهر آتشفشان های پوشیده شده از جنگل در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید