تنها گذاشتن حیوانات خانگی در زمان تعطیلات و مسافرت در منزل

به گزارش مجله عکس، اگر قصد رفتن به مسافرت را دارید و نمی خواهید حیوان خانگی تان را باخود ببرید، باید شرایط مناسبی برای ماندن او در منزل فراهم کنید یا او را به فردی مطمئن بسپارید.

تنها گذاشتن حیوانات خانگی در زمان تعطیلات و مسافرت در منزل

ـ حیوانات با هم متفاوت هستند و هر یک خصوصیات رفتاری منحصر به خود را دارند. برخی از آنها به راحتی با تنها ماندن کنار می آیند و برخی در مقابل این مسئله واکنش نشان می دهند.معمولا حیوانات اجتماعی که با افراد خانواده در تماس هستند تنها ماندن در منزل را دوست ندارند.

ـ مهمترین مسئله این است که برای مدتی که در منزل نیستید آب و غذای کافی دردسترس حیوان باشد.

ـ حیواناتی که دارای سن بیشتری هستند خیلی بهتر از حیوانات جوان تنها ماندن در منزل را می پذیرند.

ـ اگر حیوان خانگی شما در هنگام جدایی از شما دچار اضطراب می گردد و بی تابی می نماید، بهتر است ریسک نکنید و او را به پانسیون مخصوص نگهداری حیوانات بسپارید.

ـ حیوان را با برنامه ریزی برای تنها ماندن تمرین و عادت دهید. دو هفته قبل از مسافرت آغاز به تنها گذاشتن حیوان برای مدت زمانی بیشتر از حالت معمولی روز های قبل کنید. به عنوان مثال اگر در طول روز به سر کار می روید، اکنون دو ساعت دیر تر از معمول به خانه بیایید. به این ترتیب حیوان به تدریج به تنها ماندن عادت خواهد نمود.

ـ اگر قصد دارید برای نگهداری از حیوان از شخص دیگری یاری بگیرید، ضروری است که اطلاعات کافی در خصوص احتیاج ها و عادات حیوان خانگی خود در اختیار او قرار دهید. شما باید مواردی مانند عادات غذایی خاص حیوان، علاقه او به اسباب بازی یا یک نوع بازی خاص و عادات معمول حیوان رابه فرد نگهدارنده اطلاع دهید و شماره تلفن خود و دامپزشک مخصوص حیوان را برای موارد اضطراری را در اختیار او قرار دهید. او را از خلق و خوی حیوان خود آگاه کنید تا در زمانی که نزد او است بهتر بتوانند با هم کنار بیایند.

تمام مواردی را که به نظرتان می رسد مفید باشد را با جزییات یادداشت کنید. وقت خود را برای نوشتن اطلاعات اضافی صرف کنید بهتر از این است که اطلاعات لازم را به فرد نگهدارنده ندهید.

- قبل از سفر با دامپزشک صحبت کنید و از واکسیناسیون و سلامت حیوان مطمئن شوید و بعلاوه ممکن است او افراد یا پانسیون های مناسبی برای نگهداری حیوان به شما معرفی کند. زمانی که حیوان را در شرایط ایمن قرار دهید،مسلما بدون نگرانی از تعطیلات خود لذت خواهید برد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2148

به "تنها گذاشتن حیوانات خانگی در زمان تعطیلات و مسافرت در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها گذاشتن حیوانات خانگی در زمان تعطیلات و مسافرت در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید