تکنولوژی ایمنی جدید تویوتا؛ الهام از جت های جنگنده!

به گزارش مجله عکس، وبسایت چرخان: سامانه ایمنی جدید تویوتا که بانام سیستم حفاظتی کمک راننده شناخته می شود، برای این منظور طراحی شده است تا بتواند کنترل انسان بر روی خودروی موردنظر را افزایش بدهد نه اینکه بخواهد راننده خود را جایگزین هوش مصنوعی نماید.

تکنولوژی ایمنی جدید تویوتا؛ الهام از جت های جنگنده!

هفته قبل، موسسه تحقیقاتی تویوتا از سامانه جدیدی در نمایشگاه CES لاس وگاس آمریکا رونمایی کرد که می تواند ایمنی خودرو را به طور قابل توجه ای افزایش بدهد. درحالی که این روزها، شرکت های بزرگ دنیا در حال تمرکز بر روی فن آوری های بدون راننده در خودرو و یا در اصطلاح، خودرانی هستند که کنترل خودرو را از دست راننده بگیرند، سامانه حفاظتی تویوتا برای افزایش کنترل انسان بر روی خودرو و نه جایگزین کردن آن با هوش مصنوعی، طراحی شده است.

سامانه جدیدی که شرکت ژاپنی تویوتا برای امنیت خودروها، در سال گذشته میلادی روی آن کارکرده است، می تواند قدرت و مهارت های انسان و ماشین را با یکدیگر ترکیب کرده و آن ها را در تعامل با یکدیگر قرار دهد.

این سیستم از روی جت های جنگنده مدرن الهام گرفته شده است، به طوری که خلبان یک جت جنگنده نیز به طور مستقیم، هواپیما را کنترل نمی کند، بلکه این تعامل ماشین و خلبان است که یک جت جنگنده مدرن باآن همه تجهیزات را در هوا به پرواز درمی آورد. در عوض، به وسیله سیستم کنترل پرواز سطح پایینی که می تواند در عرض کمتر از یک ثانیه، هزاران دستورالعمل را به اجرا دربیاورد، باقدرت و مهارت خلبان ترکیب می شود.

تویوتا عقیده دارد که نمی توان یک دکمه صفر و یک برای قطع یا اجرای همکاری بین انسان و هوش مصنوعی قرار داده ویکی از آن ها را به کلی از صحنه کنترل خودرو حذف کرد. بلکه به اعتقاد تویوتا، این تعامل انسان با خودرو است که می تواند راهگشاتر از دیگر موارد باشد.

این به این معناست که یک راننده همیشه کنترل خودروی خود را در دست داشته و سامانه حفاظتی کنترل خودرو، وظیفه درست کردن راستا فرمان در مواقع موردنیاز و یا شتاب گیری و ترمز گیری هایی که منجر به جلوگیری از ایجاد تصادف می شوند را دارد.

تویوتا به سامانه ایمنی جدید خود آن قدر اطمینان دارد که قصد پیشنهاد دادن آن به دیگر خودروسازان دنیای را نیز دارد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 215

به "تکنولوژی ایمنی جدید تویوتا؛ الهام از جت های جنگنده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی ایمنی جدید تویوتا؛ الهام از جت های جنگنده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید