جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی ، سفر به آمریکای مرکزی

به گزارش مجله عکس، آمریکای مرکزی یک مکان بسیار عالی برای گردشگری است. از بین 8 کشوری که در ادامه به معرفی جذابیت های خارق العاده آن ها می پردازیم انتخاب یک مقصد گردشگری به راستی سخت است. در ادامه با سفر به آمریکای مرکزی جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی و جاهای دیدنی آمریکای مرکزی با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی ، سفر به آمریکای مرکزی

سفر به آمریکای مرکزی : جاهای تماشای آمریکای مرکزی : جزایر و سواحل زیبا

اگرچه هیچ پایانی برای مجذوب نمایندهیت های آمریکای مرکزی وجود ندارد، اغلب گردشگران در سفر به این منطقه سراغ سواحل و جزایر زیبای آن میروند.با توجه به آبهای گرم و مرطوب، ماسه های شنی و حیات دریایی بی نظریش که دارای دو خط ساحلی متنوع است منطقه مهم گردشگری آمریکای مرکزی به شمار می روند.

جاهای تماشای آمریکای مرکزی : کاستاریکا

کاستاریکا یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری در آمریکای مرکزی است. با توجه به اینکه کشور کوچکی است اما دارای 5 درصد از تنوع زیستی دنیا است. برای گردشگران این کشور مقصد سواحل بی نظیر، جنگل های انبوه و سر سبز و پوشش های گیاهی و جانوری فراوان است که می توانند از بودن در اینجا بینهایت لذت ببرند. مردم کاستاریکا دارای فرهنگ انسان محبت آمیز هستند و بعلاوه اهمیت خاصی برای زیباییهای طبیعی کشورشان قائلند. تمام چیزها برای داشتن یک تعطیلات عالی در این کشور مهیا است.

جاهای تماشای آمریکای مرکزی : نیکاراگوئه

نیکاراگوئه مقصد گردشگری امن برای گردشگران است. این کشور بین اقیانوس آرام و جزایر کارائیب واقع شده است و دارای دریاچه ها، کوه های آتشفشانی و سواحل چشمگیر بسیاری است. تنوع زیستی این کشور باعث افزایش ورود گردشگران به این منطقه شده است. دومین جنگل بارانی بزرگ در آمریکا و بعلاوه بزرگترین جزیره آتشفشانی آب شیرین در دنیا در این کشور واقع شده است بعلاوه 7درصد از تنوع زیستی دنیا متعلق به این منطقه است.

جاهای تماشای آمریکای مرکزی : بلیز

بلیز منطقه ای در شرقیترین سواحل آمریکای مرکزی است. این کشور کوچک دارای جاذبههای گردشگری بسیاری است و عمده ترین جاذبه این منطقه به لحاظ موقعیت جغرافیایی آن و بعلاوه جاذبه های طبیعی آن است. سرزمینی کوچک بر روی زمین سرشار از مواهب طبیعی جنگل، رودخانه و ساحل و عجایب فرهنگی که محل زندگی مردم مایان و گاریفونا است.گردشگران در این منطقه بیشتر زمان خود را در سواحل بلیز و در میان آب های درخشان آن می گذرانند.

جاهای تماشای آمریکای مرکزی : گوآتمالا

گواتمالا بدون شک در نوع خود کشوری بی نظیر است، این کشور سرشار از زیبایی های کم نظیر و عجیب و غریب در دنیا است. بیش از 40 درصد جمعیت این کشور از مردم قوم مایان تشکلیل شده است که اکثریت آنها لباس های بومی و رنگی متعلق به فرهنگ خود را می پوشند. گردشگران در گواتمالا غرق در فرهنگ عجیب و مجذوب نماینده مرم منطقه، مجذوب نمایندهیت های طبیعی آن، آتشفشان های بلند، جنگل های فراوان، و ویرانه های متعلق به قوم مایان که در نوع خود بی نظیر هستند، می شوند.این منطقه جز اجزا مرکزی La Ruta Maya است. یک برنامه گردشگری محبوب، که از مکزیک شروع شده و تا گواتمالا ادامه میابد.

سفر به آمریکای مرکزی : ال سالوادور

ال سالوادور یکی از کشور های کوچک دنیا است که عناصر و المان های متعدد از دیگر مکان های آمریکای مرکزی را می توان در این کشور پیدا کرد. یک فرم مینیاتوری از منطقه ها آمریکایی است.بسیاری از گردشگران معتقدند که ال سالوادور با دیگر جاذبه های توریستی مانند بقایای باستانی قوم مایان، آتشفشان ها، جنگل ها و سواحل کشورهای همسایه خود رقابت می نماید و چیزی کمتر از آن ها در این رقابت ندارد. در عین حال مهمان نوازی مردم این منطقه شهره دنیای دارد بعلاوه بدلیل کوچک بودن این کشور دسترسی به هر مکانی در آن بسیار آسان است.

سفر به آمریکای مرکزی : جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی : هندوراس

گرچه هندوراس دارای سابقه تاریخی سرشار از جنگ و درگیری است، اما روز به روز گردشگران بسیاری برای کشف جدابیت های این کشور از آن تماشا می نمایند. جزایر زیبا بای (Bay Islands) که مجموعه ای از چند جزیره زیبا است در این منطقه قرار گرفته که جز مقصد گردشگری مجذوب نماینده و محبوب برای گردشگران و علاقمند به غواصی است. علاوه بر این تعدادی از شهرهای باستانی قوم مایان، از جمله شهر باستانی کوپان با قدمتی 2 هزار ساله نیز در این کشور واقع شده است و به عنوان میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است. هندوراس علاوه بر جدابیت های طبیعی، فرهنگی و تاریخی، مردمانی خونگرم و مهمان نواز نیز دارد.

سفر به آمریکای مرکزی : جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی : پاناما

پاناما کشوری که به عنوان پل ارتباطی شمال و جنوب آمریکا را به یکدیگر متصل می نماید، شناخته شده است. کشوری که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است. دارای سواحل دریایی زیبا، جنگل های بارانی انبوه است. بعلاوه وجود کانال پاناما که پل ارتباطی بین اقیانوس آرام و اطلس است از دیگر مجذوب نمایندهیت های این منطقه است که گردشگران می توانند با قایق سواری در طول این کانال از زیبایی های آن لذت ببرند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 بهمن 1401 بروزرسانی: 9 بهمن 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2235

به "جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی ، سفر به آمریکای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری آمریکای مرکزی ، سفر به آمریکای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید