حامد و امیر به جای گلزار و علیخانی

به گزارش مجله عکس، روزنامه خراسان - مائده کاشیان: یکی از شخصیت هایی که این روزها در سریال های نمایش خانگی، مورد توجه مخاطبان قرار گرفته نقش آرمان در سریال هم گناه با بازی محسن کیایی است. جالب این که کیایی اعلام نموده نقش پیمان (با بازی پدرام شریفی) را دوست داشته، اما به پیشنهاد برادرش که کارگردان اثر است، نقش آرمان را ایفا نموده. جایگزینی یکی از بازیگران در دو سریال دیگر در حال توزیع نمایش خانگی نیز رخ داده است.

حامد و امیر به جای گلزار و علیخانی

امیر آقایی به جای احسان علیخانی

نیما بحری - آقازاده

طبق گفته حامد عنقا، نامزد اصلی نقش نیما بحری، احسان علیخانی بود. این نقش به او پیشنهاد و درباره ایفای این نقش با او صحبت هایی شده بود، اما به دلیل شروع پیش فراوری عصر جدید، احسان علیخانی نتوانست در آقازاده بازی کند و امیر آقایی جایگزین او شد. امیر آقایی 12 سال از علیخانی عظیم تر است و از لحاظ سنی برای نقش یک آقازاده که تنها به برکت اسم و صندلی پدرش توانسته پیشرفت کند و صاحب ثروت گردد، خیلی مناسب نیست.

از طرفی بی رحمی و شرارتی که نقش نیما دارد، با چهره آقایی تناسب بیشتری نسبت به علیخانی دارد، بنابراین امیر آقایی انتخاب خوبی برای نقش نیما بوده است. البته چهره علیخانی نیز می توانست برای شخصیت متقلب و دوروی نیما مناسب باشد. بنابراین از لحاظ سن و چهره، احسان علیخانی انتخاب بی ربطی برای نقش این آقازاده نبوده، اما با توجه به تجربه و توانایی امیر آقایی در بازیگری، او برای این نقش انتخاب مناسبی بوده و بازی او در آقازاده بسیار خوب بوده است. به طور کلی نمی توان گفت احسان علیخانی در مقایسه با امیر آقایی می توانست انتخاب بهتری برای نقش نیما باشد.

بهرام افشاری به جای سعید آقاخانی

فاراب - دل

منوچهر هادی در گفت وگویی که با فریدون جیرانی داشت، درباره انتخاب بازیگر نقش فاراب در سریال دل گفته بود که ابتدا قصد داشته این نقش را به سعید آقاخانی بدهد، اما بهرام افشاری از او خواسته نقش فاراب را بازی کند و ایده ها و کوشش هایش برای بازی در این نقش، باعث شده هادی این پیشنهاد را بپذیرد. فاراب جوانی لات، عصبی و خلافکار است که سرش برای دعوا و درگیری درد می نماید.

بهرام افشاری در سریال به خوبی نقش این جوان لات را بازی نموده و بسیار خوب از پس اجرای واکنش های عصبی و غیرعادی فاراب برآمده است. این شخصیت از نظر طبقه اجتماعی، حرفه، ویژگی های شخصیتی و فرهنگ با شخصیت های قصه تفاوت های زیادی دارد و در مقایسه با یک آدم معمولی و موجه هم متفاوت است، بنابراین علاوه بر گریم ظاهری، فیزیک و قد بلندش باعث شده فاراب نسبت به بقیه شخصیت های قصه در صندلی متفاوتی قرار بگیرد. در چهره سعید آقاخانی، آرامش و جدیت خاصی دیده می گردد که با جنون و خشم فاراب تضاد دارد، اما در عوض این سرکشی به خوبی روی چهره بهرام افشاری نشسته است.

محسن کیایی به جای پدرام شریفی

پیمان - هم گناه

محسن کیایی به عنوان نویسنده سریال هم گناه، ابتدا نقش پیمان را برای خودش نوشته بود، اما پیشنهاد برادرش را می پذیرد و در نهایت نقش آرمان را بازی می نماید. این شخصیت جوان خوش گذران، بی خیال و شوخ طبعی است که تقریبا هیچ کدام از اتفاقات اطرافش را جدی نمی گیرد و رابطه صمیمانه ای هم با خانواده خود ندارد. اما علاقه و ازدواج او با زنی عظیم تر از خودش باعث ایجاد تحولاتی در شخصیت او می گردد. محسن کیایی جزو بازیگرانی است که توانایی بازی در نقش های کمدی و غیرکمدی را دارد، بنابراین بسیار خوب توانسته هر دو روی شخصیت آرمان و تحولات تدریجی این شخصیت را به مخاطب نشان دهد.

پیمان فردی سرد و بی احساس است که کینه همه وجودش را پر نموده و در پس سادگی ظاهری که دارد، شخصیت پیچیده و مرموزی نهفته است. پدرام شریفی با بازی خوب خود پیروز شده وجهه رازآلود و غیرقابل پیش بینی پیمان را به درستی اجرا کند و انتخاب بسیار مناسبی برای این نقش در ظاهر ساده، اما در باطن پیچیده و پر از عقده بوده است. محسن کیایی و پدرام شریفی هردو در جای خودشان انتخاب های مناسبی به نظر می رسند.

حامد بهداد به جای محمدرضا گلزار

آرش - دل

ابتدا نام محمدرضا گلزار برای بازی در سریال دل در نقش آرش اعلام شد، اما طولانی شدن پیش فراوری سریال و مشغولیت گلزار باعث شد این بازیگر از بازی در سریال انصراف دهد و حامد بهداد جایگزین وی گردد. بهداد بیشتر در نقش شخصیت های بسیار برون گرا و گاه عصبی با واکنش های تند، بازی نموده اما در سریال دل در نقش متفاوتی ظاهر شده است.

آرش جوانی ثروتمند و از طبقه مرفه است، اتفاقا او برخلاف تصویر غالبی که از نقش های بهداد در ذهن وجود دارد، شخصیتی بسیار آرام، موجه و منطقی دارد که کمتر عصبانی می گردد و مسائل را با گفت وگو و محترمانه حل می نماید. حامد بهداد که در قصر شیرین هم ثابت نموده بود می تواند در نقش های آرام و درون گرا بازی کند، در سریال دل نیز انتخاب نامناسبی برای آرش نبوده. برخلاف او گلزار انتخاب بدی برای این شخصیت بوده.

او بارها در نقش جوان عاشق پیشه ثروتمند و در سریال عاشقانه نیز نقش همسر ساره بیات را بازی نموده بود. علاوه بر تکراری بودن نقش، کیفیت بازی حامد بهداد با محمدرضا گلزار بسیار متفاوت است، بنابراین جایگزینی بهداد به نفع دل تمام شده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1187

به "حامد و امیر به جای گلزار و علیخانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامد و امیر به جای گلزار و علیخانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید