حذف فوتبال هفت نفره از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی

به گزارش مجله عکس، سرپرست انجمن فوتبال هفت نفره فدراسیون جانبازان و معلولان از حذف این رشته از بازی های پاراآسیایی 2018 و میزبانی احتمالی ایران از مسابقات قهرمانی آسیا اطلاع داد.

حذف فوتبال هفت نفره از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، امین الله مانی در مورد حذف رشته فوتبال هفت نفره از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: از آنجایی که فوتبال در آن منطقه از آسیا (اندونزی) صندلیی ندارد، با تصمیم ژاپن از بازی های پاراآسیایی حذف و رشته های دیگری که در کشور ما فعالیت ندارند، جایگزین می گردد. به عبارت بهتر میزبان بازی های پارالمپیک 2020 برای معین صندلی خود در این مسابقات، رشته هایی که در آن مدال نمی گیرد را حذف و رشته هایی که می توانند مدال آور باشند را برگزار خواهد نمود.

وی با بیان این مطلب که رشته فوتبال هفت نفره فقط در این دوره از مسابقات حذف شده است، اعلام نمود: مسابقات قهرمانی آسیا در این رشته به صورت مستقل برگزار خواهد شد که احتمالا به میزبانی ایران انجام می گردد. ایران و هند برای میزبانی این رقابت ها اعلام آمادگی نموده اند و احتمال زیاد میزبانی به ایران خواهد رسید.

سرپرست انجمن فوتبال هفت نفره فدراسیون جانبازان و معلولان درباره احتمال حضور این رشته در بازی های پارالمپیک گفت: بر اساس قوانین، هر رشته ورزشی که می خواهد در بازی های پارالمپیک حضور داشته باشد، باید در 23 کشور از 5 قاره فعالیت داشته باشد. در آخرین دوره بازی های پاراآسیایی اینچئون، رشته فوتبال هفت نفره با حضور چهار کشور برگزار گردید و چون تعداد تیم ها به حد نصاب نرسید، تیم ایران که قهرمان این دور از مسابقات بود نتوانست مجوز شرکت در پارالمپیک را کسب کند و البته در مسابقات قهرمانی دنیا مجوز گرفت. به عبارت دیگر وقتی توسعه و گستردگی یک رشته ورزشی زیاد نباشد از بازی های پارالمپیک حذف می گردد.

وی ادامه داد: فوتبال نیز با این مشکل روبرو شده که این موضوع نشان دهنده ضعف فدراسیون دنیای فوتبال هفت نفره است. از طرفی این فدراسیون در کوشش است تا بتواند این رشته را به پارالمپیک برگرداند، که کار بسیار دشواری است و البته ممکن است به بازی های پارالمپیک 2024 برسد.

الله مانی همچنین به مسابقات قهرمانی دنیا اشاره نمود و اضافه نمود: مسابقات قهرمانی دنیا شهریورماه سال آینده در کشور آرژانتین برگزار خواهد شد. نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور و دسته جات به همراه تیمی که در بازی های ریو شرکت نموده بود را به اردو دعوت خواهیم کرد. اردوها را نیز از اردیبهشت ماه سال آینده شروع خواهیم کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 376

به "حذف فوتبال هفت نفره از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف فوتبال هفت نفره از بازی های پاراآسیایی 2018 اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید