رهاسازی رسوب سد لتیان؛ گردشگران در کنار رودخانه های تهران اتراق نکنند

به گزارش مجله عکس، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه همشهریان و گردشگران در کنار رودخانه ها اتراق نکنند، گفت: دریچه های سد لتیان با هدف عملیات فلشینگ و تخلیه بخشی از رسوبات مخزن سد لتیان /ششم تیرماه/ بازگشایی شد.

رهاسازی رسوب سد لتیان؛ گردشگران در کنار رودخانه های تهران اتراق نکنند

ایرنا: محمد شهریاری روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستور العمل های بهره برداری سد لتیان و به منظور تخلیه بخشی از رسوبات مخزن طبق روال سال های قبل عملیات فلاشینگ انجام می گردد.

وی با بیان اینکه این عملیات هر ساله پس از فصل آبگیری و مطابق با دستورالعمل های بهره برداری و نگهداری و تعمیرات سد اجرا می گردد، گفت: آب رهاسازی شده بابت عملیات تخلیه رسوب سد لتیان نهایتاً در پایین دست و در مخزن سد ماملو ذخیره خواهد شد و برای مصارف آب شرب کلانشهر تهران و شهرهای جنوب شرق استان تهران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به اینکه خروجی سد در زمان بازگشایی حدود 80 متر مکعب بر ثانیه دریچه افزایش می یابد، توصیه کرد: همشهریان، گردشگران، مجاوران و ساکنان شهرها و روستاهای پایین دست سد لتیان از هر گونه اتراق و تردد در حاشیه رودخانه جاجرود حد فاصل پایین دست سد تنظیمی لتیان تا سد ماملو خودداری نمایند تا شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.

سد لتیان بر روی رودخانه جاجرود با سطح حوزه آبریزی در حدود 69 هزار و 800 کیلومترمربع ، با میانه جریان آب سالانه به مقدار 350 میلیون مترمکعب و در فاصله 35 کیلومتری شمال شرق شهر تهران احداث شده است که این سد با زنجیره سدهای لار و ماملو در سامانه شرق تهران نقش اساسی در تأمین بخش عمده ای از احتیاج آب شرب شرق و شمال شرق تهران و بعلاوه شهرهای جنوب شرق استان تهران دارند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1771

به "رهاسازی رسوب سد لتیان؛ گردشگران در کنار رودخانه های تهران اتراق نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی رسوب سد لتیان؛ گردشگران در کنار رودخانه های تهران اتراق نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید