سفر به سوئیس، پیش از سفر بخوانید

به گزارش مجله عکس، سفر به سوئیس بدون شک یکی از به یاد ماندنی ترین تجربیات زندگی در طول عمرتان خواهد بود. اما این سفر نیز مانند سایر سفرها به تحقیقات و آنالیز قبل از آغاز سفر احتیاج دارد. با استفاده از این مقاله می توانید برای یک تعطیلات فراموش نشدنی برنامه ریزی کنید و تجربه لذت بخشی را در زندگیتان ثبت کنید. با خبرنگاران همراه باشید.

سفر به سوئیس، پیش از سفر بخوانید

برای سفر با سفر به پوکت در زمستان همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

چند نکته ضروری

با وجود اینکه پرواز های بی شماری از نقاط متعدد دنیا به مقصد سوئیس وجود دارد اما بهتر است که قبل از شروع سفر آنالیز کنید که آیا استفاده از پروازهای اروپایی مانند پرواز از فرانکفورت یا لندن برای شما ارزان تر تمام می گردد یا خیر. بسیاری از گردشگران غیر اروپایی به این طریق می توانند در هزینه های خود صرفه جویی نمایند. این کشور که از شمال توسط آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین از غرب با فرانسه و از جنوب با کشور ایتالیا احاطه شده است یکی از کوچک ترین کشور های اروپا به شمار می رود. این کشور که به خاطر زیبایی های نفس گیر و محیط آرامش در دنیا شهرت دارد به داشتن چشم انداز های بی مانند کوه های سر به فلک کشیده و دریاچه ها و رودخانه های فوق العاده می بالد. اما این تمام آن چیزی نیست که در سوئیس انتظارتان را می کشد. گردشگران متعددی از سراسر این کره خاکی برای دیدن زیبایی های طبیعی و سایر جاذبه های گردشگری بی نظیر آن به این کشور زیبا سفر می نمایند.

این کشور علاوه بر این که بهشتی برای علاقه مندان به ماجراجویی و هیجان است مقصد بسیار مناسبی برای دوستداران غذا و خوراکی ها به خصوص شکلات و پنیر خواهد بود. همچنین یک مکان فوق العاده برای فرار از دردسر ها و مشغله های زندگی شهری و پناه بردن به آغوش امن و آرام طبیعت و زندگی روستایی است.

برنامه ریزی برای گذراندن تعطیلات در سوئیس

سوئیس یکی از مقاصد مهم گردشگری است که هر فرد مشتاق سفر و دنیا گردی در هر نقطه از این کره خاکی آرزوی دیدن آن را دارد. سالانه میلیون ها گردشگر از سوئیس دیدن می نمایند و با کوله باری از تجربیات بی نظیر و خاطرات فراموش نشدنی باز می گردند. با همه این حرف ها برنامه ریزی برای اولین سفر به این کشور ممکن است برای ما کمی کسل نماینده و سخت باشد. این مقاله با ارائه نکاتی در این باره شما را از سردرگمی نجات می دهد و به شما یاری می نماید تا پربار ترین برنامه را برای بهترین سفر زندگیتان بریزید.

بهترین زمان برای سفر به سوئیس

این کشور در تمام طول سال، زیبا است. با این حال بهترین زمان برای این سفر به برنامه سفر شما بستگی دارد. بهتر است تاریخ سفرتان را طوری در نظر بگیرید که قابل انعطاف باشد تا بتوانید از سفرتان نهایت استفاده را ببرید.

این کشور فصل تابستان را از ژوئن تا سپتامبر تجربه می نماید. در این فصل هوا بسیار مطبوع است به خصوص برای کسانی که می خواهند در فعالیت های ورزشی و تفریحی مرتبط با طبیعت شرکت نمایند. در ماه های جولای و آگوست، بیشترین تعداد توریست به سوئیس سفر می نمایند. به عبارت دیگر این دو ماه high season یا فصل پرگردشگر در سوئیس محسوب می شوند و به دلیل حضور تعداد زیادی گردشگر، قیمت بلیط های هواپیما و اقامتگاه های گوناگون، بسیار بالا است. اگر قصد دارید تا در این ایام به سوئیس سفر کنید اطمینان حاصل کنید که حتما پیش از سفر، کار رزرو بلیط های هتل و پرواز را انجام داده باشید. نکته: اگر می خواهید که از شلوغی و دردسرهای سفر در فصل پر گردشگر اجتناب کنید و در عین حال دوست ندارید فرصت استفاده از آب و هوای مناسب را از دست بدهید، ماه های قبل از شروع تابستان و بلافاصله بعد از اتمام فصل را برای سفر انتخاب کنید. در این زمان گردشگران کمتری حضور دارند و قیمت پروازها و هزینه های اقامت، معقول تر هستند. در اقامت گاه های آلپی، فصل زمستان از اواسط ماه دسامبر شروع می گردد و تا اواسط آوریل، زمانی که برف ها شروع به آب شدن می نمایند، ادامه پیدا می نماید. در این ایام، بیشتر اقامت گاه های آلپی به خواب زمستانی می فرایند و تقریبا همه آنها بسته هستند مگر آنهایی که امکانات اسکی روی یخ را در تمام طول سال در اختیار گردشگران می گذارند. پس هنگام برنامه ریزی برای سفرتان این نکته را حتما مد نظر داشته باشید.

یک نکته مهم: اگر قصد دارید از تمام این کشور بازدید کنید، معین کنید که دلتان می خواهد بیشتر وقت خود را در کجا بگذرانید سپس تاریخ سفرتان را متناسب با آن معین کنید. سوئیس با اینکه کشور کوچکی است اما در قسمت های مختلف، آب و هوای کاملا متفاوتی را تجربه می نماید. پس زمانی که می خواهید برای این سفر برنامه ریزی کنید، به این تغییرات آب و هوایی توجه کنید.

اسناد و مدارک مورد احتیاج برای سفر

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید پاسپورت شما تا انتهای سفرتان معتبر است. به گفته لونلی پلانت (Lonely Planet)، اعتبار پاسپورت شما باید حد اقل شش ماه از تاریخ رزرو بلیطتان باشد. نکته: اگر شهفرایند یکی از کشورهای اروپایی هستید که برای سفر به سوئیس احتیاجی به پاسپورت ندارند، در اختیار داشتن کارت ملی (National ID Card) کافی است. قبل از شروع سفر با آژانس مسافرتی و یا کنسولگری سوئیس در کشورتان در این باره مشورت کنید. یک نکته بسیار ضروری که باید به آن توجه کنید این است که شهفرایندان سوئیسی، همیشه و در همه حال، باید یک مدرک شناسایی برای اثبات هویتشان به همراه داشته باشند. شما هم زمانی که به این کشور سفر می کنید، از این قائده مستثنی نیستید. پس با توجه به این قانون، در طول سفرتان در سوئیس، بهتر است که پاسپورت و کارت ملی خود را تحت هر شرایطی به همراه داشته باشید.

در خصوص ویزا، اگر تبعه ایالات متحده آمریکا، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، نروژ، ایسلند یا آفریقای جنوبی هستید، به آن احتیاج نخواهید داشت. بنابراین اگر تبعه کشورهای آسیایی، آفریقایی و کشورهای عربی هستید به یک ویزای معتبر برای سفر به سوئیس احتیاجمند هستید. همچنین اگر از اروپای شرقی و کشورهای بالکان به سوئیس سفر می کنید، به ویزا احتیاج خواهید داشت. صرف نظر از این که به ویزا احتیاج داشته باشید یا خیر، شما می توانید برای مدت حداکثر سه ماه در سوئیس اقامت کنید. به علت تنش های موجود میان دو کشور لیبی و سوئیس، این کشور برای شهفرایندان لیبی، ویزای گردشگری و تجاری صادر نمی نماید.

واکسیناسیون

سفر به سوئیس احتیاج به واکسیناسیون خاصی ندارد. اما به هر حال، بد نیست تا به برنامه واکسیناسیون توصیه شده توسط سازمان بهداشت دنیای توجه کنید؛ واکسن هایی شامل سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)، فلج اطفال، کزاز، دیفتری و هپاتیت A و B. اگر از کشورهایی که بیماری تب زرد در آنها شایع است به سوئیس سفر می کنید باید مدارکی دال بر انجام واکسیناسیون علیه این بیماری به همراه داشته باشید. نکته مهم: برای اجتناب از دردسرهای لحظه آخری، اطمینان حاصل کنید که تاریخ واکسیناسیون شما حداقل شش هفته قبل از تاریخ خروجتان از کشور باشد.

بیمه سفر

فارغ از این که کدام کشور را برای مسافرت انتخاب می کنید، تهیه یک بیمه سفر خوب، امری بسیار حیاتی است. بیمه ای که بتواند تمامی اتفاقات ناگواری را که ممکن است در طول سفر برایتان پیش بیاید مانند سرقت یا گم شدن چمدان ها، لغو شدن سفر و... را پوشش بدهد. پوشش بهداشتی خوب و مناسب نیز یکی از مهم ترین بخش های یک بیمه سفر خوب است. داشتن بیمه سلامت یکی از مهم ترین اقدامات قبل از سفر به سوئیس است. چرا که این کشور خدمات سلامت رایگان ندارد و این بدان معنا است که هر مراجعه به پزشک و تحت درمان قرار دریافت، می تواند هزینه های سنگینی را برایتان به همراه داشته باشد. این کشور قرارداد های متقابلی با اتحادیه اروپا دارد که ارائه تسهیلات عمومی مراقبت های بهداشتی را نیز در بر می گیرد. به هر حال بهتر است که بیمه سلامتی شخصی خود را داشته باشید تا بتوانید اقدامات اورژانس پزشکی را به سهولت دریافت کنید. نکته دیگری که درباره مراقبت های بهداشتی و سلامتی باید مد نظر قرار دهید این است که تمامی داروهای مورد احتیاج و ضروری خود را به همراه نسخه پزشکتان به همراه داشته باشید. بهتر است که نام عمومی داروهای خود را بلد باشید چرا که ممکن است احتیاج داشته باشید تا در طول سفر، دوباره آنها را خریداری کنید.

هزینه های سفر

سفر به اروپا گران است و سوئیس نیز از این قائده مستثنا نیست. آنچه که در سوئیس بیشترین هزینه را برای شما در بر خواهد داشت، محل اقامت، رستورا ن ها و وسایل حمل و نقل عمومی با مسافت زیاد است. اگر به دنبال کاهش هزینه های سفر باشید، قطعا روش هایی وجود دارد اما انتظار نداشته باشید که سفر به سوئیس برایتان ارزان تمام بگردد. برای انتخاب محل اقامت، انتخاب های مقرون به صرفه تری نیز پیش روی شما قرار خواهد داشت: مهمان سرای جوانان (youth hostel) ، خانه های خصوصی، آپارتمان های اجاره ای و یا اقامت گاه هایی موسوم به B&B (تختخواب و صبحانه یا پانسیون (به انگلیسی: Bed and breakfast )). یک روش عالی برای تجربه زندگی محلی و آشنایی با فرهنگ سوئیس این است که در منزل یک خانواده کشاورز در یک منطقه روستایی اقامت کنید. این قطعا تجربه منحصر به فردی برای شما خواهد بود و شما را از نزدیک با زندگی روزمره کشاورزان، آشنا می نماید. به علاوه شما این شانس را خواهید داشت تا طعم غذاهای لذیذ خانگی را بچشید.

از غذا خوردن در رستوران های لوکس تا حد ممکن اجتناب کنید. زیرا هزینه های سنگینی را به شما تحمیل می نمایند. اگر در جایی اقامت می کنید که به آشپزخانه و وسایل پخت و پز دسترسی دارید سعی کنید تا خودتان غذا درست کنید. غذا خوردن در رستوران های سلف سرویس نیز ارزان تر تمام می شوند. با وجود اینکه هزینه سوخت در سوئیس نسبت به سایر کشورهای همسایه ارزان تر است اما هزینه های حمل و نقل برای کسانی که می خواهند سفر مقرون به صرفه ای داشته باشند، بالا است. بهترین راه برای کاهش هزینه های حمل و نقل در سوئیس استفاده از کارت بلیط های سفر (کارت هایی برای ارائه تسهیلات حمل و نقل عمومی که در اختیار مسافران قرار می گیرد) است. با این کار تخفیف های خوبی در هزینه های اتوبوس، قطار و... شامل حال شما می گردد. انواع مختلفی از این کارت ها وجود دارد که می توانید بسته به احتیاجتان هر کدام که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید.

بیشتر جاذبه های گردشگری در سوئیس هزینه ورودی دارند. به خصوص اقامتگاه های کوهستانی که به وسیله ماشین های کابلی قابل دسترس هستند، گران هستند. نکته: ماشین های کابلی معمولا توسط کارت بلیط ها پوشش داده نمی شوند بنابراین باید برای آنها هزینه کامل و البته سنگینی را بپردازید. اگر دانشجوی بین المللی هستید با ارائه کارت دانشجویی می توانید در بازدید از جاذبه های گردشگری، از تخفیف های خوبی بهره مند شوید. در نهایت قبل از سفر اطمینان حاصل کنید که تمامی وسایل ضروری را برداشته اید. با وجود اینکه مسافرت با بار و اثاثیه کمتر، بهتر است اما نباید وسایل ضروری را فراموش کنید. وسایلی مانند لباس گرم یک جفت کفش پیاده روی اضافه. اگر مجبور شوید این وسایل را در مقصد تهیه کنید باید هزینه های گزافی را بپردازید.

این کشور امکانات تفریحی متعددی را در اختیار شما می گذارد. تفریحاتی مانند بالن سواری، اسکی، کوه نوردی، پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکیت، ماهی گیری و گلف. هر آنچه که بخواهید از فعالیت های تفریحی برای شما فراهم است. به علاوه مناظر طبیعی زیبا و فوق العاده ای در سوئیس انتظارتان را می کشند که قطعا تحسینتان را بر می انگیزند. پس برای سفر به زیباترین کشور روی زمین برنامه ریزی کنید و تکرارنشدنی ترین خاطرات زندگیتان را بسازید.

منبع: کجارو / buzzle.com
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 674

به "سفر به سوئیس، پیش از سفر بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به سوئیس، پیش از سفر بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید