شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

به گزارش مجله عکس، یکی از روش های مهاجرت به هلند و دریافت اقامت، مهاجرت به وسیله ازدواج است. در این مطلب قصد داریم شما را با شرایط و مراحل مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام گشت و گذار کنید.

مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج چگونه است ؟

اخذ اقامت هلند به وسیله ازدواج به عنوان یکی از راه های مهاجرت قانونی به هلند تعریف شده است. بسیاری از مهاجران کشورهای خارجی از جمله ایران، ازدواج را برای مهاجرت به هلند انتخاب می کنند.

شاید در نگاه اول راهی ساده به نظر آید ولی طبق قوانینی که در سال های اخیر در امر مهاجرت به هلند وضع شده است، می توان گفت مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج دارای شرایط پیچیده ای است که بدون داشتن وکیل مهاجرتی و ثبت مدارک توسط موسسه حقوقی مهاجرتی امکان پذیر نمی باشد.

اقامت و مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

برای اخذ اقامت هلند به وسیله ازدواج، ضروری است نسبت به اخذ مجوز اقامت MVV اقدام کنید. این مجوز به شما اجازه می دهد که به مدت 90 روز یا بیشتر در هلند اقامت داشته باشید و درخواست ازدواج تان با شخصی که تابعیت کشور هلند را داراست، ثبت کنید.

البته کشور های عضو اتحادیه اروپا احتیاجی به اخذ مجوز MVV ندارند. این شرط تنها برای کشورهایی مانند ایران است که متقاضیان مهاجرت باید مجوزهایی را کسب و اصول و شرایط خاصی را رعایت کنند.

اخذ تابعیت هلند به وسیله ازدواج شرایط خاص خود را دارد، به این صورت است که؛ شخصی که تابعیت هلند را دارد فرقی نمی نماید مرد باشد یا زن، در هر صورت با ازدواج با این شخص به شما تابلیت هلند داده می گردد.

البته باید بدانید این اتفاق زمانی می افتد که با شخص ساکن هلند حداقل دوسال آشنایی و رابطه داشته باشید و مدارکی مانند عکس از دوسال رابطه شما موجود باشد در این صورت می توانید برای ثبت درخواست خود مدارکی را تهیه و به سفارتخانه هلند ارسال کنید تا به شما مجوز MVV تعلق گیرد.

پس از آن موظفید مراسم ازدواج خود را در کشور هلند و در ساختمان هایی که از طرف شهرداری های محلی تعیین می شوند برگزار کنید و به این ترتیب یک ازدواج ثبت شده در کشور هلند داشته باشید.

طبق قانون شما نمی توانید در صورت تاهل، به ازدواج با یک فرد هلندی بپردازید. بنابراین شرط تجرد و داشتن گواهی تجرد در صورت طلاق دریافت، از الزامات اقامت به وسیله ازدواج در هلند است.

در بسیاری از موارد، پس از مهاجرت، شخص متقاضی ملیت اصلی خود را از دست می دهد و اجازه اقامت با ملیت دوگانه را نخواهد داشت. مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج یک مورد استثنا است که شخص می تواند با ملیت دوگانه در هلند زندگی کند. البته که طبق قانون، این شخص باید در مراسم شهروندی هلند سوگند یاد کند.

مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج چه شرایطی دارد ؟

مدارک مورد احتیاج برای اخذ ویزای ازدواج در هلند

مدارک لازم برای اخد اقامت هلند به وسیله ازدواج عبارتند از:

 • پاسپورت
 • ارائه مدارکی جهت اثبات رابطه مشترک حداقل دو ساله
 • اثبات حمایت اقتصادی از همسر
 • شرط سنی 21 سال به بالا
 • گواهی تجرد
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک شخص ساکن هلند (پاسپورت، آدرس منزل، گردش حساب بانکی جهت ساپورت اقتصادی همسر)
 • مجوز MVV
 • عقدنامه محضری ثبت شده در هلند
 • پرداخت هزینه 855 یورویی برای درخواست شروندی هلند

مدارک دیگر ممکن است طبق شرایط شخصی شما مورد احتیاج باشد.

گفتنی است که اگر تمامی شرایط ورود به کشور هلند را ندارید، می توانید ازدواج بین المللی خود را در کشور ثالث، کشوری که مورد قبول هلند باشد صورت دهید.

پس از اخذ اقامت دائم هلند و شهروندی هلند، شرایط شما تغییر می نماید و شما شامل حقوقی می شوید که به توضیح زیر است:

 • حق گذرنامه هلندی
 • حق رای در انتخابات ملی هلند و مجلس اروپا
 • حق پیوستن به نیروهای مسلح هلندی
 • حق شهروندی اتحادیه اروپا و سفر آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا

برای مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج چه مدارکی ضروری است ؟

مراحل مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

1. ارسال درخواست برای مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

متقاضی از 2 طریق می تواند برای درخواست اقدام نماید:

حالت اول: پارتنر متقاضی درخواست او را در کشور هلند به اداره مهاجرت ارسال کند: در این حالت، طرفی که در کشور هلند زندگی می نماید، فرم درخواست را دریافت، تکمیل و به همراه مدارک مورد احتیاج به وسیله پست به اراده مهاجرت کشور هلند (IND) ارسال می نماید.

پس از دریافت درخواست، اداره مهاجرت نامه ای ارسال نموده که در آن نحوه پرداخت هزینه تعیین شده است.

حالت دوم: متقاضی به وسیله سفارت هلند در کشور خود اقدام نماید. در این حالت، متقاضی درخواست خود را به وسیله سفارت هلند در کشور خود ارسال می نماید.

سفارت، درخواست شخص را به اراده مهاجرت کشور هلند (IND) ارسال می نماید. پس از دریافت درخواست، اداره مهاجرت نامه ای ارسال نموده که در آن نحوه پرداخت هزینه تعیین شده است.

2. دریافت رسید و چک کردن شرایط درخواست برای مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

زمانی که درخواست متقاضی توسط اداره مهاجرت کشور هلند دریافت گردد، تائیدیه ای برای پارتنر شخص که در هلند زندگی می نماید ارسال می گردد. در این نامه، اطلاعاتی نظیر تاریخ دریافت درهواست توسط اداره مهاجرت و مدت زمان آنالیز درخواست ذکر می گردد.

چنانچه نقص مدرک وجود داشته باشد، اداره مهاجرت به وسیله نامه ای این موضوع را به اطلاع متقاضی مش رساند. متقاضی می بایست کلیه مدارک مورد احتیاج را در زمان مقرر ارسال کند.

3. تصمیم گیری در رابطه با درخواست مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج

به طور کلی، فرایند آنالیز درخواست ها توسط اداره مهاجرت 90 روز به طول می انجامد. اداره مهاجرت آنالیز می نماید که آیا متقاضی و پارتنر او کلیه شرایط لازم برای دریافت اجازه اقامت کشور هلند را دارند یا خیر.

چنانچه متقاضی یا پارتنر او قادر به احراز شرایط مورد احتیاج را نباشند، درخواست آن ها مبنی بر دریافت اجازه اقامت رد شده و به وسیله نامه ای رسمی به اطلاع آن ها خواهد رسید.

البته حق اعتراض محفوظ است. در صورتیکه متقاضی یا پارتنر او شرایط مورد احتیاج را احراز کنند، اجازه اقامت (mvv) برای آن ها صادر خواهد شد.

4. دریافت اجازه اقامت (mvv) هلند به وسیله ازدواج

متقاضی اجازه اقامت هلند به وسیله ازدواج را از سفارت هلند در کشور خود، دریافت خواهد نمود. پس از دریافت اجازه اقامت، شخص می بایست ظرف مدت 3 ماه وارد کشور هلند گردد.

برای دریافت اجازه اقامت می بایست درخواست قرار دیدار با سفارت ارسال گردد. علاوه بر این، پاسپورت شخص می بایست برای حداقل 6 ماه پس از تاریخ دریافت اجازه اقامت اعتبار داشته باشد.

شخصی که اجازه اقامت کشور هلند را داشته باشد، می تواند بدون هیچ محدودیتی به سایر کشورهای عضو شنگن مسافرت کند.

5. سفر به هلند به وسیله ازدواج

زمانیکه شخص اجازه اقامت را دریافت کند، می تواند به کشور هلند سفر کند. همانگونه که در پاراگراف قبلی نیز اشاره شد، شخص می بایست ظرف مدت 3 ماه وارد کشور هلند گردد. اجازه اقامت به صورت برچسبی بر روی پاسپورت ارائه می گردد که 2 تاریخ در آن وجود دارد:

 1. تاریخ موثر: که از این تاریخ اجازه اقامت اعتبار دارد.
 2. تاریخ انقضا: که پس از این تاریخ، اجازه اقامت دیگر نامعتبر است.

مراحل اخذ اقامت هلند به وسیله ازدواج

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1234

به "شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط و قوانین مهاجرت به هلند به وسیله ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید