شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می گردد

معاون گردشگری گفت: با تشکیل شورای راهبری و سیاست گذاری دریایی - ساحلی و عضویت تمام دستگاه های دولتی مرتبط، عزم ملی برای دستیابی به چا رچوب تعاملات فرابخشی و بهره مندی از ظرفیت های گردشگری منابع آبی و سواحل کشور ایجاد خواهد شد.

شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری در جمع نمایندگان دستگاه های دولتی مرتبط با حوزه گردشگری دریایی - ساحلی، ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات اجرا شده در این حوزه طی سال های گذشته گفت: با توجه به اینکه حدود 24 دستگاه دولتی در زمینه دریا و ساحل تصمیم گیر هستند؛ لذا علیرغم کوشش های اجرا شده در سال های گذشته همچنان با روند کند توسعه در این بخش روبه رو هستیم که یکی از اصلی ترین دلایل آن نبود هماهنگی و تعاملات فرابخشی در این حوزه است.

او گفت: از این رو به منظور تسهیل و تسریع در روند سرمایه گذاری بخش خصوصی و یکپارچه سازی فعالیت های بخش دولتی، شورای سیاست گذاری گردشگری دریایی - ساحلی متشکل از تمامی دستگاه های متولی تشکیل می گردد تا در پی ایجاد آن ضمن هماهنگی و دستیابی به فرآیند و چارچوب همکاری فرابخشی، پیش نویس توافقنامه شکل گیری گردشگری دریایی نیز تهیه گردد.

معاون گردشگری اضافه کرد: پس از اعمال نظرات کارشناسی، پیش نویس مذکور به توافق نامه همکاری تبدیل می گردد و به امضای بالاترین مقام دستگاه های مرتبط خواهد رسید.

او با بیان اینکه ضمن طی جهت گفته شده با شکل گیری دبیرخانه اجرایی، کلیه موضوعات مرتبط با گردشگری دریایی مبتنی بر الگوی تعیین و دستور العمل مشترک و مورد تایید کلیه دستگاه های متولی مطرح و در جهت اجرایی قرار خواهد گرفت؛ اظهار کرد: بر این اساس صفر تا صد فرآیند فعالیت در حوزه گردشگری دریایی - ساحلی تعیین می گردد و با تبدیل شدن به دستور العمل اجرایی مانعی از سوی هیچ نهادی در روند پروژه ها و طرح های این حوزه ایجاد نخواهد شد.

معاون گردشگری گفت: روند گفته شده سبب شکل گیری دستور العمل صدور مجوز برای فعالیت درحوزه گردشگری دریایی - ساحلی خواهد شد. از این رو طبق چنین چشم اندازی، منطقه ای برای اجرای فرآیند مذکور به صورت پایلوت تعیین می گردد تا بعد از آن نتایج حاصل به سایر نقاط تعمیم داده گردد.

تیموری گفت: هدف نهایی ما این است که دستوالعمل مورد اشاره به کل کشور ابلاغ گردد و مرجع نهایی تمامی فعالیت ها در این حوزه شورای راهبری گردشگری دریایی و ساحلی باشد.

در این نشست، نمایندگانی از سازمان های: حفاظت محیط زیست، جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، بنادر و دریانوردی و جمعی از فعالین حوزه گردشگری دریایی نیز حضور داشتند و هر یک ضمن ایراد نظرات مربوطه، نسبت به تشکیل شورای راهبری گردشگری و ترسیم خط مشی تعیین و مشترک اعلام آمادگی کردند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 25 خرداد 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 145

به "شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای راهبری گردشگری دریایی تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید