فضاپیمای پرسروصدای بوئینگ ناکام شد!

به گزارش مجله عکس، علت عقب افتادن پرتاب فضاپیمای استارلاینر که قرار بود حامل فضانوردان ناسا باشد، مشکل دریچه اکسیژن در سکوی موشک اطلس V ذکر شده است.

فضاپیمای پرسروصدای بوئینگ ناکام شد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، پرتاب تاریخی فضاپیمای بوئینگ استارلاینر تنها دو ساعت قبل از پرتاب موشک اطلس V به تعویق افتاد؛ تصمیم به لغو این پرتاب تنها چند دقیقه پس از آن اتخاذ شد که بوچ ویلمور و سونی ویلیامز، فضانوردان ناسا در داخل فضاپیمای استارلاینر روی صندلی های خود مستقر شده بودند.

براساس گزارش دیجیاتو، براساس پست ناسا در ایکس، علت عقب افتادن پرتاب فضاپیمای استارلاینر مشکل در دریچه اکسیژن سکوی موشک اطلس V ذکر شده است. موشک اطلس V که به وسیله United Launch Alliance ساخته شده است، از سال 2002 مأموریت های خود را با نرخ موفقیت 100 درصدی انجام داده است، اما این اولین مأموریت آن برای حمل فضانوردان بود.

لغو پرتاب تاریخی فضاپیمای استارلاینر

یک مقام مسئول در کنترل این مأموریت در پخش تلویزیونی، تقریباً دو ساعت و یک دقیقه قبل از پرتاب برنامه ریزی شده در ساعت 10:34 به وقت محلی، گفت که تیم مهندسی ارزیابی نموده است که این فضاپیما دچار مشکل شده و نمی تواند پرواز کند.

فعلاً تاریخ نوی برای پرتاب این مأموریت اعلام نشده است، اما محتمل است آدینه 10 می (21 اردیبهشت) استارلاینر به فضا برود. استارلاینر اولین خدمه فضانورد خود را به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد. بوچ ویلمور و سونی ویلیامز هر دو خلبان آزمایشی نیروی دریایی ایالات متحده و بعلاوه فضانوردان قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی هستند. انتظار می رود مأموریت نو استارلاینر آن ها حدود یک هفته به طول بیانجامد.

درصورتی که ویلمور و ویلیامز به فضا بروند، اولین خدمه ای خواهند بود که از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال از زمان آپولو 7 در سال 1968 این کار را انجام می دهند. آن ها بعلاوه اولین انسان هایی خواهند بود که از زمان پرتاب گوردون کوپر (در سال 1963)، با موشک های سری اطلس به فضا پرواز می نمایند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2340

به "فضاپیمای پرسروصدای بوئینگ ناکام شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای پرسروصدای بوئینگ ناکام شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید