اخبار اقتصادی

پرواز تهران به صربستان 14 میلیون تومان شد

قیمت پرواز تهران-صربستان که تا پیش از این مقصدی مقرون به صرفه قیمت بود، اکنون به 14 میلیون تومان رسیده است.

12 اردیبهشت 1401

مراحل صدور مجوز گردشگری در آشوراده

تا به امروز مسائل مربوط به حیطه وظایف معاونت طبیعی تائید شده اما ارائه طرح پسماند و پساب نیز الزامی است و پس از ارائه این طرح ، کمیته ماده 2 محیط زیست متعاقبا مجوز اجرای طرح گردشگری آشوراده را صادر می کند.

12 اردیبهشت 1401

شهرهای هوشمند؛ روی دیگر حکمرانی اینترنت

به گزارشخبرنگاران؛ شهر هوشمند از جمله مباحثی است که این روزها از سوی کارشناسان بسیاری مورد آنالیز قرار گرفته است. پای بحث پیرامون شهر هوشمند در مجمع حکمرانی نیز به میان آمد. در روز نخست این رویداد، متخصصان درباره مفهوم شهرهای هوشمند بحث هایی را شکل...

5 اردیبهشت 1401

بررسی وعده های خودرویی یک ماه بعد از رشد قیمت

تهران (پانا) - یک ماه از افزایش 18 درصدی قیمت خودرو می گذرد. این یک ماه از آن جهت دارای اهمیت است که برخلاف قیمت گذاری شورای رقابت، تغییرات قیمتی این بار با وعده و وعیدهای زیادی از سوی وزارت صمت همراه بود؛ وعده رشد تولید، تنظیم بازار و در نهایت تکمیل محصولات...

4 اردیبهشت 1401

راهکاری برای سهامدارانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند

تهران (پانا) - شرکت سپرده گذاری مرکزی اطلاعاتی را درباره واریزی سودهای سال گذشته سهام عدالت ارائه داده و اعلام نموده است سهامدارانی که سود سال گذشته خود را دریافت ننموده اند، هر چه زودتر نسبت به اصلاح شماره شبای خود در سامانه سجام و سامانه سهام عدالت...

30 فروردین 1401

علی اصغر شعرباف؛ معمار سنتی کار ایران، شاگرد استاد لرزاده

علی اصغر شعرباف، استاد برجسته هنرهای وابسته به معماری، در سال 1310 خورشیدی در تهران به دنیا آمد. با خبرنگاران همراه باشید.

26 فروردین 1401

قطع دسترسی بعضی دانشگاه های ایران به پایگاه های علمی

مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم از قطع دسترسی بعضی دانشگاه ها به پایگاه های علمی جهان اطلاع داد و گفت: در کوشش برای تامین اعتبار آن در سال 1401 هستیم.

24 فروردین 1401

برگزاری جشنواره تابستانی کیش

بیست و یکمین جشنواره تابستانی کیش از هشت تیر آغاز و تا 15 شهریور ادامه دارد.

21 فروردین 1401

سهم آموزش و پرورش در بودجه قابل قبول نیست

تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت سهم آموزش و پرورش به نسبت جمعیت و اهمیت آن سهم قابل قبولی در بودجه نیست؛ حتی در حوزه های پرورشی هم سهم بسیار ناچیز و اندک است.

6 فروردین 1401

اعتراض فعالان صنعت آرد از تثبیت هفت ساله قیمت

در نشست اخیر کمیته تخصصی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی اعتراض واحدهای تولیدکننده آرد نسبت به بی توجهی دولت به تامین خسارت های ناشی از مابه التفاوت بهای تمام شده آرد و قیمت دستوری آن، آنالیز شد.

5 فروردین 1401

ناهنجاری ها موجود با اصلاح فرهنگ حل می گردد

استاندار فارس گفت: سطح اجتماعی از جمله ناهنجاری های موجود و مسایل مالی همانند فرهنگ مصرف، فراوری، معاملات و کسب و کار و بحران آب و بسیاری دیگر از مسایل حوزه سلامت با اصلاح فرهنگی حل خواهد شد.

22 اسفند 1400

تهیه اطلس میراث طبیعی کشور

شناخت و معرفی مصادیق میراث طبیعی کشور و تهیه اطلس میراث طبیعی کشور از برنامه های گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در امسال است.

20 اسفند 1400

وحشت آفرینی بابون ها در عربستان

بابون ها در عربستان سعودی به یک خطر تبدیل شده و با تشکیل باند به خانه ها و شهروندان در استان طائف حمله می کنند.

19 اسفند 1400

پرداخت یارانه 120 هزار تومانی برای دهک های پایین، میانگین حقوق و مزایای کارکنان در قوای سه گانه چقدر است؟

قرعه کشی طرح فروش فوق العاده محصولات سایپا، توزیع روزانه 7 هزار و 500 تن مرغ در کشور و 135 هزار میلیارد تومان فرار اقتصادیاتی از اخبار اقتصادی امروز است.

19 اسفند 1400

بوی بد دهان؛ علل و راه های درمان آن

بوی بد دهان معضلی است که بی شک بسیاری از ما را درگیر خود نموده و گاه باعث شرمساری ما شده است. ممکن است این معضل را با وجود مسواک زدن مرتب دندان ها هم تجربه کنید و گاه نیز بدون اینکه چیزی خورده باشید، با آن روبرو خوهید شد. دلیل ایجاد بوی بد در دهان چیست و...

15 اسفند 1400

ساختار تازه وزارت صنعت، چابک سازی و کاهش تصدی گری را محقق نکرده است

نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب و کار با دستور کار آنالیز طرح تغییر ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور معاون هماهنگی و محیط کسب وکار این وزارتخانه برگزار گردید.

12 اسفند 1400

تور یونان ارزان: کشف مقبره های شاهانه مملو از گنج در یونان

باستان شناسان دانشگاه سینسینتی حین حفاری در منطقه پیلوس یونان پیروز شدند، دو مقبره شاهانه مملو از گنج پیدا نمایند که گفته می گردد، 3500 سال قدمت دارند.

11 اسفند 1400

تایم لپس یک روز در زاگرب

زاگرب مرکز کرواسی و یکی از شهرهای مهم اروپا به لحاظ مالی است. جاهای دیدنی زاگرب که بناهای مدرن و باستانی را شامل می گردد، زیبایی منحصربه فردی به این شهر بخشیده است.

9 اسفند 1400

کمبود مهندس ماهر بحران نو صنعت تراشه است

بحران کمبود جهانی تراشه هنوز برطرف نشده و حالا به نظر می رسد این صنعت باید خود را برای روبرو شدن با بحران جدیدی آماده کند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، کارشناسان صنعت تراشه می گویند که کمبود نیروهای ماهر به خصوص مهندسان در این حوزه به یک مشکل جدی تبدیل...

2 اسفند 1400

بزرگترین کلکسیون ویولن دنیا در تایوان؛ موزه ای برای فقرا

موزه چیمی در تایوان که یکی از غنی ترین کلکسیون های ویولن دنیا را در اختیار دارد، به وسیله ون لانگ شی، یکی از ثروتمندترین بازرگانان تایوان تاسیس شده است و قرار است موزه ای برای همه، به ویژه، برای فقرا باشد.

30 بهمن 1400
تعداد: (529)