اخبار اقتصادی

قیمت گوشی های سامسونگ، شیائومی و آیفون 13 آبان 1400

خبرنگاران- قیمت اغلب گوشی های پرفروش بازار تفاوت چشمگیری نسبت به هفته گذشته ندارد؛ اما این وسط مدلی داریم که ظرف همین بازه زمانی، حدود یک میلیون تومان ارزان شده است.

12 آذر 1400

کسری بودجه دولت آمریکا چه قدر است؟

تا سرانجام ماه اکتبر کسری بودجه دولت به زیر سه تریلیون دلار آمد.

9 آذر 1400

راه اندازی بانک اطلاعاتی نخبگان لاهیجانی

برای شناسایی نخبگان لاهیجانی و استفاده از این افراد در توسعه جامعه، بانک اطلاعاتی راه اندازی می شود.

6 آذر 1400

چگونه از پوکی استخوان پیشگیری کنیم؟

پرشکان معتقدند که می توان با اصلاح سبک زندگی از بروز پوکی استخوان پیشگیری کرد و یا در صورت ابتلا از عوارض آن جلوگیری کرد.

4 آذر 1400

چگونه خودکنترلی را بهبود بخشیم؟

خودکنترلی توانایی تنظیم و تغییر واکنش های خود به منظور اجتناب از رفتارهای نامطلوب، افزایش رفتارهای مطلوب و دستیابی به اهداف بلند مدت است. تحقیقات نشان داده است که داشتن خودکنترلی می تواند برای سلامتی و تندرستی مهم باشد.

1 آذر 1400

بودجه دانشجویی کفاف تامین هزینه های دانشگاه را نمی دهد

مهدی گفت: مقدار بودجه دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کفاف تامین هزینه ها را نمی دهد.

26 آبان 1400

نیارکی: 97 درصد احتیاج صنعت دارو در داخل کشور فراوری می گردد

معاون وزیر صمت با بیان اینکه 97 درصد احتیاج صنعت دارو در داخل فراوری می گردد، گفت: اگر این مقدار ساخت داخل انجام نشده بود، باید ارز زیادی صرف واردات دارو می شد.

21 آبان 1400

نفس کشیدن خیلی سخت است!

با ماشینی شدن زندگی انسان شرایط آب و هوایی نیز شروع به تغییر کرد. هوای سالم تشکیل شده از اکسیژن، نیتروژن و چند گاز دیگر است. گازهای سمی دیگری نیز وجود دارند که به عنوان آلاینده هوا شناخته می شوند.

20 آبان 1400

اغلب آمریکایی ها سیاست های بایدن را عامل افزایش بی سابقه تورم می دانند

بیش از شش نفر از هر 10 آمریکایی شرکت کننده در یک نظرسنجی نو میگویند سیاست های بایدن عامل افزایش تورم در آمریکا است، تورمی که طی 13 سال گذشته بی سابقه بوده است.

18 آبان 1400

اعضای نو هیات رئیسه سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شدند

نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با حداکثر آرا و اختلاف معنادار و کسب 31 رای، بعنوان عضو هیات رییسه سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شد.

15 آبان 1400

مقاله: نکاتی که قبل از خرید نقره باید بدانید!

قیمت این فلز نسبت به طلا پایین تر است و این موضوع نیز یکی از دلایلی است که بر محبوبیت استفاده از این فلز به عنوان زیورآلات در بین مردم افزوده است. در هنگام خرید نقره فاکتورهایی از جمله عیار نقره، کیفیت نقره، کاربرد آن و هماهنگی آن با سلیقه شخصی خود را...

13 آبان 1400

ارزش واقعی یارانه فقط 1700 تومان!

در شروع هدفمندی یارانه ها و شروع توزیع یارانه های 45 هزار تومانی ارزش یک دلار هزار تومان بود. اکنون قیمت دلار صرافی ملی به بیش از 26 هزار تومان رسیده و همین کاهش ارزش پول ملی باعث شده که ارزش واقعی یارانه به 1700 تومان برسد.

9 آبان 1400

ورود بحران جهانی انرژی به کانادا، قیمت بنزین در حال رکورد زدن است

یک بحران حاد انرژی در حال نمایان شدن در آمریکای شمالی است، زیرا مصرف کنندگان برای پر کردن اتومبیل های خود و گرم کردن خانه های خود با قیمت های بیشتری روبرو هستند.

6 آبان 1400

طراحی ویلای مدرن دوبلکس: ورود کامیون های ایرانی به قره باغ ممنوع شد

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخشنامه ای به شرکت های حمل و نقلی، ممنوعیت ورود رانندگان و اتباع ایرانی به منطقه قره باغ و لاچین جمهوری آذربایجان را ابلاغ کرد.

3 آبان 1400

نرخ قطعی خوراک به پالایشگاه ها ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران، صاحب ارجمند، مدیر اقتصادی پالایشگاه اصفهان از اعلام نرخ های قطعی خوراک پالایشگاه ها اطلاع داد و گفت:نرخ های قطعی پنج ماهه ابتدایی سال امروز اعلام شده و باید تاثیرات آن محاسبه گردد به طور کلی این تخفیف ها، بر سود شرکت اثرگذاری خوبی...

1 آبان 1400

66 خرت و پرتی که باید از خانه دور بیاندازید!

هر یک از وسایلی که در خانه ما وجود دارند، باید مورد استفاده ما باشند و ما از آن ها در طول سال ها استفاده کنیم، یا اینکه باید آن ها را اهدا کنیم و اگر قابل اهدا نبود، با آن خداحافظی کنیم.

20 مهر 1400

فراوری 7 مکمل غذایی، دارویی پروبیوتیک برای انسان و دام

استفاده از مکمل های غذایی و دارویی پروبیوتیک برای گونه های مختلف دام، طیور و آبزیان، نقش قابل توجهی در بهبود شرایط سلامت آن ها و تامین غذای سالم برای جامعه بازی می نماید.

18 مهر 1400

رتبه بندی معلمان گرفتار در مرحله تأمین بودجه

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اکنون در این مرحله گیر نموده ایم که منابع اقتصادی را برای رتبه بندی تعریف کنیم البته قطعاً 200 هزار میلیارد تومان نیست.

14 مهر 1400

احیای 27 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در استان اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از احیا و فعالیت مجدد 27 واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در سطح استان خبر داد.

11 مهر 1400

برگزاری مجمع عمومی عادی سال 1399 ایدرو، برآورد سرمایه گذاری 366 هزار میلیارد و اشتغالزایی 11 هزار نفری

مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران برای عملکرد سال اقتصادی منتهی به اسفند 1399 با حضور نمایندگان وزارتخانه های صمت، نیرو، دفاع، اقتصاد، تعاون و سازمان برنامه و بودجه بعلاوه نمایندگان سازمان حسابرسی برگزار گردید.

6 مهر 1400
تعداد: (490)