نقش ساعت در داشتن خانه ای زیبا

به گزارش مجله عکس، اصلی ترین نکته برای نصب ساعت دیواری در یک اتاق، دید کامل آن از تمامی نقاط و زاویه های موجود در آن اتاق است. به عنوان مثال برای مناسب ترین جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، می توان پشت مبل را پیشنهاد داد.

نقش ساعت در داشتن خانه ای زیبا

نقش ساعت در تزیین خانه، اداره، ساختمان های قدیمی و تازه همواره و در طی زمان پررنگ بوده است. مخصوصا ساعت های دیواری می توانند نقش بسیار پررنگ و زیادی در تزئین دیزاین و دکوراسیون داخلی منازل مسکونی داشته باشند؛ بنابراین در صورتی که می خواهید حس خوبی را در منزل خود ایجاد می کنید می توانید از ساعت بهره ببرید. چند نکته در خصوص چگونگی استفاده از ساعت در دکوراسیون خانه را با یکدیگر مرور می کنیم.

اصلی ترین نکته برای نصب ساعت دیواری در یک اتاق، دید کامل آن از تمامی نقاط و زاویه های موجود در آن اتاق است. به عنوان مثال برای مناسب ترین جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، می توان پشت مبل را پیشنهاد داد.

اما گزینه دیگر برای جای ساعت دیواری در اتاق پذیرایی، فضای بالای شومینه است. از آنجا که شومینه به عنوان یک نقطه کانونی در نظر گرفته می گردد، نصب یک ساعت دیواری در بالای آن نه تنها نمای شومینه را کامل می نماید، بلکه جلوه بیشتری به دکوراسیون داخلی شما می بخشد.

برای رعایت زیبایی بصری، بهتر است ساعت را در ارتفاع 50-70 درصد بالایی دیوار، نصب کنید؛ گرچه این عدد، با توجه به ارتفاع دیوارشما و بعلاوه ابعاد ساعت، می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری باید به گونه ای باشد که مرکز ساعت هم سطح چشم یک فرد با قد میانه قرار بگیرد. نصب ساعت دیواری در ارتفاع های بالاتر یا پایین تر، از حالت استاندارد خارج شده و تأثیر منفی بر دکوراسیون شما می گذارد. مرکز ساعت حدود 152 الی 156 سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد.

معمولا ساعت ها را در خانه در محلی نصب می نمایند که از هر زاویه ای در خانه قابل تماشا باشد. برای این منظور می توانید از ساعت های سقفی بهره ببرید، این ساعت ها مکانیزم خاصی دارند و از دو طرف قابل مشاهده اند.

توجه کنید که الویت در نصب ساعت با دیده شدن آن است، اما اگر به صدای عقربه های ساعت حساس هستید می توانند ساعت های خود را در فضا هایی کم رفت و آمد تری نصب نمایند و راهکار مناسب تر دیگر برای آن ها استفاده از ساعت های دیجیتالی است.

منبع: فرادید
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2111

به "نقش ساعت در داشتن خانه ای زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش ساعت در داشتن خانه ای زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید