هشدار قرمز هواشناسی برای ساحل خلیج فارس، خوزستان و بوشهر

به گزارش مجله عکس، سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز نسبت به وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید در خلیج فارس و افزایش ارتفاع موج هشدار داد.

هشدار قرمز هواشناسی برای ساحل خلیج فارس، خوزستان و بوشهر

به گزارش ایسنا، در هشدار قرمز رنگ سازمان هواشناسی آمده است: از صبح تا بعد از ظهر آدینه (20 اسفندماه) وزش باد بسیار شدید و افزایش ارتفاع موج به سه تا 3.5 متر در خلیج فارس، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل در استانهای خوزستان و بوشهر پیش بینی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی خطر غرق شدن شناگران و قایق های صیادی و تفریحی، آسیب به قفس ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال آسیب به شناور های نیمه سنگین و اختلال در تردد با شناورهای سنگین و خسارت به تاسیسات دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت شنا و تردد با قایق ها و شناورهای سبک، تفریحی ونیمه سنگین، اعمال محدودیت جدی در فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل، احتیاط در تردد با شناورهای سنگین و اتخاذ سایر تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت احتمالی توصیه می نماید.

هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار است که در آن پیش بینی می گردد که یک پدیده جوی خسارت های وسیعی در پی داشته باشد. از این رو سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می نماید که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2081

به "هشدار قرمز هواشناسی برای ساحل خلیج فارس، خوزستان و بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قرمز هواشناسی برای ساحل خلیج فارس، خوزستان و بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید