واگذاری رایگان زمین به سازمان آبفا برای ساخت تضفیه خانه در بوستان خرگوش دره

به گزارش مجله عکس، خبرگزاری خبرنگاران-آیین کلنگ زنی عملیات پکیج تصفیه فاضلاب اضطراری در شمال بزرگراه شهید خرازی با حضور مدیران شهری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار گردید.

واگذاری رایگان زمین به سازمان آبفا برای ساخت تضفیه خانه در بوستان خرگوش دره

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، آیین کلنگ زنی و شروع عملیات پکیج تصفیه فاضلاب اضطراری در شمال بزرگراه شهید خرازی با حضور محمد رضا بختیاری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور منطقه ها شهرداری تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مهدی پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، وحید رضا محمدی شهردار منطقه22، محمد حسن کریمی مدیر عامل شرکت فاضلاب شهر تهران، معتمدان محلی، دوستداران محیط زیست و شهروندان برگزار گردید.

در این مراسم حسین نظری معاون هماهنگی امور منطقه ها شهرداری تهران گفت: یکی از چالش های منطقه 22 موضوع فاضلاب شهری است که خوشبختانه با پیگیری های اجرا شده این پروژه در محلات شمالی این منطقه در حال اجرا است، بعلاوه قرار شد زمینی در بوستان جنگلی خرگوش دره منطقه 22 از سوی شهرداری در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان تهران قرار گیرد تا تصفیه خانه فاضلاب دیگری نیز در این محدوده احداث گردد.

نظری اضافه کرد: شهرداری تهران این آمادگی را دارد تا در رفع مسائل زیست محیطی با شرکت آب و فاضلاب همکاری لازم را داشته باشد که خوشبختانه این نوع همکاری ها در حال اجرا است.

او ادامه داد: مسائل فاضلاب شهری در منطقه 22 در قرار خدمت دکتر زاکانی در این منطقه مورد آنالیز نهاده شد و کوشش هایی برای رفع این مشکل در حال اجرا است.

مهدی پیرهادی نیز در این مراسم گفت: یکی از دغدغه های اهالی این منطقه نبود فاضلاب شهری بود که همیشه در دیدارهای مردمی از سوی شهروندان و معتمدان محلی عنوان می شد، امروز شاهد رفع این مشکل زیست محیطی از سوی شرکت آب و فاضلاب با مشارکت مدیریت شهری هستیم و جا دارد از آقای محمدی شهردار منطقه 22 در مورد پیگیری رفع این معضل تشکر کنیم.

بعلاوه وحید رضا محمدی شهردار منطقه 22 در مراسم کلنگ زنی و شروع پکیج تصفیه فاضلاب اضطراری شمال بزرگراه شهید خرازی گفت: طی دو دهه اخیر سرعت ساخت و ساز در منطقه 22 بسیار بالا بود و این امر موجب شد تا نهادهای خدماتی در ارائه خدمات عقب بمانند.

وی اضافه کرد: این پروژه در مساحت 6 هزار و 800 متر مربع با ظرفیت 900 متر مکعب در شبانه روز احداث می گردد و محلات شمالی منطقه 22 را که نزدیک به 6 هزار واحد مسکونی با جمعیت 20 هزار نفری ساکن هستند را خدمات دهی خواهد نمود.

محمدی هدف از اجرای این طرح را کاهش آلودگی زیست محیطی دانست و گفت: موضوع فاضلاب شهری این محله از دغدغه های چندین ساله شهروندان بود که با همکاری مدیریت شهری و شرکت اب و فاضلاب در حال رفع شدن است.

شهردار منطقه 22 توضیح داد: برای اینکه معضل فاضلاب شهری در این محدوده از مرکز هر چه سریعتر رفع گردد، مدیریت شهری در نظر دارد زمین رایگان دیگری در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان تهران قرار دهد تا تصفیه خانه فاضلاب دیگری در محدوده خرگوش دره احداث گردد.

وی ادامه داد: به علت شرایط جغرافیایی و نوع خاک در محدوده شهرک های شمالی این منطقه امکان ایجاد چاه جذبی وجود ندارد و این موضوع باعث شد تا شهرک های مسکونی اقدام به احداث سیستم سپتیک (مخازن فاضلاب)نمایند که متاسفانه این مخازن یا استاندارد طراحی نشده است یا اینکه برای این حجم فاضلاب شهری پاسخگو نخواهد بود و مسائل زیست محیطی را در این محدوده به وجود آورده است که با همکاری شرکت آب و فاضلاب شهری در پی رفع این مشکل هستیم.

محمدی خاطر نشان شد: طبق توافقی که با شرکت آب و فاضلاب استان تهران منعقد شده قرار است احداث این تصفیه خانه در مدت زمان دو سال به بهره برداری برسد و آب تصفیه شده این مخزن مورد استفاده در فضای سبز شهری قرار گیرد.

محمد حسن کریمی مدیر عامل شرکت فاضلاب شهر تهران در این مراسم گفت: آب شرب تهران از 5 سد اطراف شهر در حال تأمین شدن است و با توجه به حجم آب مصرف شده حدود 835 میلیون متر مکعب فاضلاب در طول سال فراوری می گردد، که برای دفع این فاضلاب حدود 8 هزار کیلومتر خط انتقال لوله احتیاج است که حدود 7100 کیلومتر در منطقه ها تهران صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از یک میلیون و پنجاه هزار واحد انشعاب شهر تهران، حدود 700 هزار واحد به فاضلاب شهری متصل شده اند این یعنی 60 درصد فاضلاب فراوری شده شهر تهران را تصفیه می کنیم. اما در منطقه 22 به علت سرعت بارگذاری جمعیت و شهرسازی تاخیر داریم، که با اجرای این پروژه میتوانیم فاضلاب شهری را جمع آوری و تصفیه کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2079

به "واگذاری رایگان زمین به سازمان آبفا برای ساخت تضفیه خانه در بوستان خرگوش دره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری رایگان زمین به سازمان آبفا برای ساخت تضفیه خانه در بوستان خرگوش دره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید