ورود بحران جهانی انرژی به کانادا، قیمت بنزین در حال رکورد زدن است

به گزارش مجله عکس، یک بحران حاد انرژی در حال نمایان شدن در آمریکای شمالی است، زیرا مصرف کنندگان برای پر کردن اتومبیل های خود و گرم کردن خانه های خود با قیمت های بیشتری روبرو هستند.

ورود بحران جهانی انرژی به کانادا، قیمت بنزین در حال رکورد زدن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از CBCNEWS، بر اساس داده های جمع آوری شده از طریق یک شرکت تجزیه و تحلیل، قیمت میانه بنزین در کانادا روز چهارشنبه به 1.45 دلار در لیتر رسید.

این افزایش سه درصدی نسبت به روز سه شنبه است و به اندازه ای است که می تواند رکورد قبلی 143.6 سنت را که در ماه اوت ثبت شده بود، بشکند. قبل از آن، شما مجبور بودید چندین سال به عقب برگردید تا قیمت را بالاتر ببینید.

در حالی که عوامل زیادی مشخص کننده قیمت خرده فروشی بنزین هستند، قیمت نفت بیشترین قیمت را دارد و قیمت نفت خام در سراسر جهان در ماه های اخیر افزایش یافته است، زیرا عرضه و تقاضا بیش از حد معمول متغیر است در حالی که اقتصاد جهانی در تلاش است تا از اعماق همه گیری خارج شود.

درست مثل همه چیز دیگر، قیمت نفت در روزهای اولیه شیوع کرونا دچار جهش شدیدی شد، زیرا سفرها به سرعت کاهش یافت، کارخانه ها مغازه ها را تعطیل کردند و اقتصاد جهان عملاً به خواب زمستانی رفت.

این کاهش سرعت تا آنجا پیش رفت که قیمت نفت برای اولین بار در آوریل 2020 به زیر صفر رسید. معامله گران نفت به معنای واقعی کلمه نمی توانستند یک بشکه نفت را به صورت رایگان واگذار کنند و مجبور بودند پول بپردازند تا مردم آن را از دست شان بگیرند.

با افزایش تقاضا، قیمت ها هم افزایش یافت. قیمت نفت خام پس از آنکه تقریباً یک سال پیش به زیر صفر رسید، در حال حاضر به بالاترین سطح خود در هفت سال گذشته رسیده است و تحلیلگران می گویند که بالاترین رقم در راه است.

به طور معمول، قیمت نفت در زمستان کاهش می یابد زیرا تقاضا برای رانندگی و پرواز در نیمکره شمالی کاهش می یابد. اما کرونا الگوهای عادی فصلی را تغییر داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1872

به "ورود بحران جهانی انرژی به کانادا، قیمت بنزین در حال رکورد زدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود بحران جهانی انرژی به کانادا، قیمت بنزین در حال رکورد زدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید