پلیس امنیت مالی باید در گمرک حضور فیزیکی دائمی داشته باشد

به گزارش مجله عکس، رئیس پلیس امنیت مالی گفت: انتظار داریم که گمرک بپذیرد ما در داخل آنجا حداقل یک اتاق داشته باشیم.

پلیس امنیت مالی باید در گمرک حضور فیزیکی دائمی داشته باشد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت مالی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت های پلیس امنیت مالی اظهار کرد: بحث اشراف اطلاعاتی یکی از وظایف پلیس امنیت مالی است و گاهی اوقات احتیاج است تا حضور فیزیکی داشته و در کنار آن دسترسی به اطلاعات مالی داشته باشیم.

او در ادامه اعلام کرد: یکی از اقداماتی که ما باید انجام دهیم، رصد چگونگی ورود و خروج کالاهاست، باید بحث احتکار و بسیاری دیگر از موضوعات مورد آنالیز قرار گیرد.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه احتیاج داریم تا پلیس امنیت مالی در داخل گمرک مستقر گردد، گفت: قرار است که ما دست هم را بگیریم، مشکل اساسی این است که همکاران گمرک هنوز نتوانسته اند با ما به تفاهم برسند.

رئیس پلیس امنیت مالی تاکید نمود: انتظار داریم که گمرک بپذیرد ما در داخل خود گمرک حداقل یک اتاق داشته باشیم، زیرا ضروری است ما به روز باشیم تا همکاران با اشراف بر اطلاعات، ورود و خروج کالا را رصد نمایند.

او در ادامه اضافه نمود: ما اگر نتوانیم به وظیفه مان عمل کنیم باید ماموریتمان را مستقر کنیم، اگر قرار باشد حضور فقط حضور کمی باشد، ادامه این جهت به جایی نمی رسد؛ بنابراین باید در حوزه های ستادی گمرک حضور فیزیکی داشته باشیم.

وی با اشاره به رمز ارز ها گفت: نیروی انتظامی بالغ بر 7 سال است که در این زمینه حضور پیدا نموده است، قرار بود قاطعانه با ارز های دیجیتال برخورد گردد. این موضوع برق زیادی مصرف می نماید و مسائل دیگری نیز به همراه دارد؛ بنابراین باید هر چه سریع تر با آن برخورد گردد.

رئیس پلیس امنیت مالی توضیح داد: سازمان های نظارتی می توانند، با این رمز ارز ها قاطعانه برخورد نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1709

به "پلیس امنیت مالی باید در گمرک حضور فیزیکی دائمی داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس امنیت مالی باید در گمرک حضور فیزیکی دائمی داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید