کار دانشجو نوآوردن و برافراشتن است

به گزارش مجله عکس، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در پیامی شانزدهم آذرماه و روز دانشجو را تبریک گفت.

کار دانشجو نوآوردن و برافراشتن است

به گزارش خبرنگار فناوری خبرنگاران، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن شانزدهم آذرماه و روزدانشجو یادداشتی را منتشر کرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

خشتِ پیشرفت، دانش است و تلاش. دانشگاه، منشوری است از اراده و نوآوری، برای آبادانی. آنجاست که جان های شیرین، با تلاش و عرق جبین، خشت بر خشت می توانند بگذارند و سربلندی این سرزمین را بر زمین پایدار کنند.

دانشگاه، فقط جای دانش نیست. جای ساختن است و پرداختن. دانشجو، کارش فقط، آموختن نیست، کارش نوآوردن است و برآفراشتن. فرهنگ ایران اسلامی، از دیرباز بر آموختن و آموزاندن پایدار بوده است و بالیدن امروز نیز، بی کم و کاست، از همین جهت، گذر کرده است.

میهن ما، در میعادگاه تاریخی اش ایستاده است؛ جایی که بیگانگان چشم بر زمین خوردن ما دوخته اند و دوستان، در انتظار پرواز ما، دست به دعا برداشته اند. حاصل رنج ها و مقاومت ها در برابر محدودیت ها و تحریم ها، در این لحظه های به یادماندنی، آرام آرام، خودنمایی می کنند. زیست بوم فناوری و نوآوری و آفتاب اقتصاد دانش بنیان ایران، در اقلیم جهان به کرسی ثبات و اثبات، نزدیک شده است.

اینک، سرنوشت خوش و سعادتمندی ما، به ثانیه ها و دقیقه ها وابسته است. بال زدن و پرکشیدن به سمت سرفرازی، با جرأت و جسارت همه تلاشگران خلاق و خوش فکر، عجین شده است. همه چشم ها، دوخته شده است به قلب و عقل نوآوران و کارآفرینان. دانشجو، در این میان صدرنشین است و طلایه دار. اوست که در چمبره مدرک و مقاله، نباید که اسیر بماند. اوست که در عرصه خلاقیت و نوآوری، با شجاعت جوانی اش، غیرممکن ها را صاحب امکان می کند و دشواری ها را آسان.

بی تعارف؛ دانشجو آبروی امروز این ملت است. چرا که با فرهیخته، قدم در میدان آبادی و عمران گذارده است. توسعه را می فهمد و برایش از جان مایه می گذارد. دورتر را خوب می بیند و پای چابک برای رسیدن به قله ها را دارد. دانشجو، اکنون همه چیز این سرزمین است. امیدوارم دانشجویان گرانقدر و عزیز کشورم، منزلت جایگاه واقعی شان را بیش از پیش قدر بدانند و در این زمانه بی بدیل و سرنوشت ساز، تکلیف تاریخی اش را با قدرت و عزت، ایفا کند.

روز دانشجو را به همه دانشجویان و دانشگاهیان تبریک می گویم و آرزومند که فرهنگ خلاقیت و نوآوری در کشور با کمک این طبقه ارجمند، به نقطه اعلا برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1399

به "کار دانشجو نوآوردن و برافراشتن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار دانشجو نوآوردن و برافراشتن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید