آخرین خبرها از عدن؛ ادامه درگیری ها در جنوب یمن

به گزارش مجله عکس، گزارش های رسانه ای حاکی از عقب نشینی نیروهای شورای انتقالی جنوب(تحت حمایت امارات) یمن در شهر شقره در استان ابین است و این نیروها برای تسلط دوباره بر استان شبوه، که تحت کنترل نیروهای دولت مستعفی منصور هادی(تحت حمایت عربستان) است، هشدار داده اند.

آخرین خبرها از عدن؛ ادامه درگیری ها در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس به نقل از الجزیره، بعضی منابع از شعله ور شدن درگیری ها میان شبه نظامیان هوادار دولت مستعفی یمن و نیروهای کمربند امنیتی و شورای انتقالی جنوبی(که تحت حمایت دولت امارات هستند) در اطراف شهر شقره در استان أبین واقع در جنوب یمن خبر دادند.

این منابع تصریح کردند، طرفین در این درگیری ها از سلاح های سنگین مانند تانک ها و موشک های کاتیوشا استفاده می کردند و نیروهای کمربند و شورای انتقالی از شقره به سمت منطقه قرن امکلاسی عقب نشینی نموده اند.

نیروهای کمربند امنیتی و نیروهای شورای انتقالی پیشتر کنترل شهر شقره و پادگان قرن امکلاسی را در دست داشتند.

شاهدان عینی اعلام کردند، ده ها خودروی نظامی حامل سربازان و تسلیحات و نیز خودروهای زرهی از در راستا حرکت خود از شبوه، از شهر مودیه عبور کردند تا مواضع نیروهای دولت مستعفی را که با نیروهای کمربند امنیتی و نیروهای شورای انتقالی در شهر شبوه درگیر شده است، تقویت نمایند.

نیروهای دولت مستعفی در کوششتند کنترل شهر شقره را در دست بگیرند و سپس به سوی شهر زنجبار مرکز اداری استان أبین پیشروی نمایند.

از سوی دیگر در حالی که شدت جنگ در استان أبین افزایش یافته است، نیروهای کمربند امنیتی و نیروهای شورای پست های بازرسی را در خیابان ها و جاده هایی در استان عدن در جنوب یمن مستقر نموده اند.

منابع خبری همچنین از وقوع درگیری هایی میان نیروهای کمربند امنیتی و نیروهای دولت مستعفی در شهر دار سعد در عدن خبر دادند.

عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن گفته است که دولتش با همکاری عربستان سعودی برای فائق آمدن به پیامدهای تحولات اخیر و خونین در استان های عدن، أبین و شبوه و دستیابی به راهکار هایی برای آن، کوشش می نماید.

در مقابل، عیدروس الزبیدی رئیس شورای انتقالی جنوبی تهدید نموده است که نیروهای النخبه الشبوانیه به استان شبوه(جنوب شرق)، که اوایل هفته گذشته تحت کنترل نیروهای منصور هادی درآمد، بازخواهند گشت.

الزبیدی با اذعان به شکست نیروهای شورای انتقالی جنوب در استان شبوه، گفت که ما دیگران را مسئول این شکست نمی دانیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 303

به "آخرین خبرها از عدن؛ ادامه درگیری ها در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از عدن؛ ادامه درگیری ها در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید