آخرین شرایط واکسیناسیون کرونا در لرستان

به گزارش مجله عکس، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان آخرین شرایط واکسیناسیون کرونا در استان را تشریح کرد.

آخرین شرایط واکسیناسیون کرونا در لرستان

به گزارش خبرنگاران لرستان؛ مریم کوشکی اضافه نمود: در راستای طرح واکسیناسیون کووید 19 برای واجدین شرایط فاز اول که شامل کارکنان بهداشتی و درمانی می باشند، دانشگاه علوم پزشکی لرستان با هماهنگی که با بیمارستان های تحت پوشش انجام داده بیش از 90 درصد پرسنل درمانی را برعلیه ویروس کرونا واکسینه نموده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از 90 درصد پرسنل بهداشتی که در مراکز 16 ساعته و مراکز غربالگری و سایر مراکزی که خدمات بهداشتی ارائه می دهند واکسینه شده اند.

کوشکی اظهار کرد: در این بین ممکن است تعدادی از پرسنل، خودشان از دریافت واکسن ممانعت نموده باشند که دلیل آن هم این است که ممکن است تست کرونای آنها مثبت شده باشد و یا این که تمایلی به دریافت واکسن نداشته باشند.

وی عنوان نمود: همزمان در فاز اول ما بیماران سرطانی و بیماران خاص را واکسینه نموده ایم، به طوری که بیماران هموفیلی، دیالیزی، تالاسمی و... بستری در بیمارستان را ابتدا واکسینه نموده ایم و سپس بصورت لکه گیری لیست این افراد را از معاونت درمان دانشگاه دریافت کردیم که تا روز سه شنبه آینده، کلیه این بیماران واکسینه خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در خصوص بیماران سرطانی نیز به همین ترتیب ابتدا بیماران مبتلا به هر نوع از سرطان را که در بیمارستان ها بستری بوده اند واکسینه نموده ایم و سپس به صورت لکه گیری در روز چهارشنبه کلیه سرطانی ها و بیماران خاص که تا به امروز پیروز به دریافت واکسن نشده اند، واکسینه خواهند شد.

کوشکی توضیح داد: بعد از خاتمه فاز اول که همین هفته اعلام می گردد، آغاز به فاز بعدی واکسیناسیون خواهیم کرد که ابتدا سالمندان از سنین 80 سال به بالا را واکسینه خواهیم کرد و به صورت ده سال، ده سال برای گروه های سنی را انجام خواهد شد.

وی اضافه نمود: ابتدا سعی می کنیم در هر گروه سنی افرادی که دارای هر نوع از بیماری های زمینه ای باشند در اولویت قرار بدهیم و مابقی افراد همان گروه را در همان روز ولی در اولویت بعدی واکسینه خواهیم کرد.

وی گفت: تا به امروز 33112دز واکسن دریافت نموده ایم که شامل نوبت اول و نوبت دوم هستند و بیش از 26000از این واکسن ها در نوبت اول و دوم تزریق شده و مابقی تا روز آدینه برای گروه های هدف تزریق خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: محموله بعدی یا سری هفتم واکسن نیز به زودی برای استان ارسال خواهد شد که آن را هم بر اساس اولویت های اعلام شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق خواهیم کرد.

کوشکی گفت: تا کنون بر اساس دستورالعمل کشوری و اعلام اولویت ها از طرف مرکز مدیریت بیماری ها، در ابتدا پرسنل بهداشت و درمان، پرسنل پاکبان با اولویت پاکبانانی که در بیمارستانها کار می نمایند و با زباله های عفونی سروکار دارند و آنهایی که در سایت های زباله مشغول به خدمت هستند و سپس مابقی پاکبان ها را واکسینه کردیم. ضمن این که پرسنل غسالخانه ها نیز تماما واکسن خود را دریافت نموده اند.

وی ادامه داد: گروه بعدی که در فاز اول قرار داشتند اعضای نظام پزشکی بودند که با هماهنگی که با مدیر سازمان نظام پزشکی استان داشته ایم تمامی واکسن های سهمیه آنها تا به امروز تزریق شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه ابراز کرد: اولویت گروه بعدی در فاز اول جانبازان سرافراز شیمیایی بوده که جانبازان شیمیایی 50 تا 70 درصد را ابتدا همپای با سایراستان های کشور واکسینه نموده ایم و این هم با هماهنگی که با مسئول بنیاد شهید و بنیاد جانبازان استان صورت گرفت که طی آن ابتدا لیست این عزیزان در اختیار بهداشت قرار گرفته و با هماهنگی قبلی این افراد واکسینه شده اند.

کوشکی عنوان نمود: در این بین پرسنل محترم اورژانس 115 همپای فاز اول واکسینه شده اند به طوری که تا امروز تمامی اعضای 115 واکسینه شده اند.

وی توضیح داد: تا کنون واکسیناسیون تمامی افراد عنوان شده در بیمارستان های ریفرال شهرستان های استان صورت گرفته است. اما با افزایش سرعت برنامه واکسیناسیون و تعداد گروه های هدف ناچاریم واکسیناسیون را درمراکز جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی برای جمعیت تحت پوشش این مراکز انجام دهیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1652

به "آخرین شرایط واکسیناسیون کرونا در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط واکسیناسیون کرونا در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید