احضار جان بولتون به کنگره آمریکا برای ارائه توضیحات درباره اوکراین گیت

به گزارش مجله عکس، رسانه های آمریکایی از احضار مشاور امنیت ملی سابق آمریکا برای ارائه توضیحات درباره رسوایی موسوم به اوکراین گیت به کمیته قضایی مجلس نمایندگان این کشور خبر دادند.

احضار جان بولتون به کنگره آمریکا برای ارائه توضیحات درباره اوکراین گیت

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس، پایگاه خبری هیل بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی به نقل از منابع مطلع در کنگره آمریکا گزارش داد که جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق دولت ترامپ برای ارائه توضیحاتی درباره رسوایی موسوم به اوکراین گیت به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا احضار شده است.

ماجرای رسوایی موسوم به اوکراین گیت پس از آن شروع شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در خصوص تخلفات اقتصادی احتاقتصادی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه یاری های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته نموده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به همراه دیگر نمایندگان این حزب در کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده و به همین دلیل روند استیضاح وی را کلید زده اند.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا طی هفته های اخیر چندین مقام دولت ترامپ از جمله نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا را برای ارائه توضیحات درباره ماجرای اوکراین گیت به کنگره احضار نموده اند و حتی از مایک پنس معاون ترامپ نیز خواسته شده است که در این مورد با کمیته قضایی همکاری کند.

جان بولتون که بر اساس گزارش پایگاه خبری هیل باید هفته آینده در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر گردد، اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور) به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد و جای خود را به رابرت اوبرایان داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 532

به "احضار جان بولتون به کنگره آمریکا برای ارائه توضیحات درباره اوکراین گیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار جان بولتون به کنگره آمریکا برای ارائه توضیحات درباره اوکراین گیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید