شکایت یک میلیارد دلاری از وکیل شخصی ترامپ

به گزارش مجله عکس، یک شرکت انتخاباتی در آمریکا از وکیل رئیس جمهور سابق آمریکا به خاطر نشر اکاذیب شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت 1.3 میلیارد دلاری شد.

شکایت یک میلیارد دلاری از وکیل شخصی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شرکت انتخاباتی دامینیون از رودی جولیانی وکیل شخصی و دوست نزدیک رئیس جمهور سابق آمریکا به خاطر انتشار ادعا های کذب شکایت کرد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، شرکت دامینیون که تأمین دستگاه های دسته بندی آرای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا را برعهده داشت، با تشکیل پرونده اعاده حیثیت علیه جولیانی خواستار دریافت غرامت 1.3 میلیارد دلاری شد.

شرکت دامینیون در این شکایت نامه 107 صفحه ای که روز دوشنبه به دادگاه حوزه واشنگتن دی سی ارائه شده، جولیانی را به نشر اکاذیب متهم کرده است.

در این شکایت به بیش از پنجاه مورد از اظهارات جولیانی در حساب شخصی توئیتر و مصاحبه هایش پس از برگزاری انتخابات اشاره شده که در آن ها شرکت دامینیون را به تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات به سود جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا متهم کرده است.

همچنین در متن این شکایت آمده است، جولیانی از بیم متهم شدن از سوی مقامات قضایی، در شکایاتی که در ایالت پنسیلوانیا علیه نتیجه انتخابات ارائه کرده بود، از طرح این ادعا ها علیه شرکت دامینیون صرف نظر کرد.

جولیانی به دستور ترامپ، حدود پنجاه پرونده شکایت از تقلب در انتخابات به نفع بایدن در ایالت های کلیدی را به دادگاه های مختلف آمریکا برد، اما تقریباً تمامی آن ها بی نتیجه مانده و فاقد شواهد کافی قلمداد شدند.

به همین دلیل، اخیراً رئیس جدید کمیته قضای مجلس سنای ایالتی نیویورک نیز از مقامات قضایی درخواست کرده پروانه وکالت جولیانی را باطل کنند.

جولیانی در حالی زیر لبه تیغ شرکت دامینیون قرار گرفته که گفته می شود ترامپ در روز های آخر حضورش در کاخ سفید از مشاورانش خواسته بود حق الوکاله او و تیمش بابت تنظیم شکایات علیه نتیجه انتخابات را به او پرداخت نکنند.

دامینیون پیش از این نیز از سیدنی پاول یکی از وکلای سابق رئیس جمهور آمریکا به خاطر طرح ادعا های نادرست شکایت کرد.

پاول مدعی شده بود عواملی از ایران و چین ماشین های دسته بندی آرای شرکت دامینیون را دستکاری کرده اند تا بتوانند آرای ترامپ را به نفع بایدن تغییر دهند. وی همچنین ادعا کرده بود شرکت انتخاباتی دامینیون با هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا مرتبط بوده و اکنون نیز با رهبران این کشور همکاری می کند.

کننده شرکت دامینیون پیش تر اعلام کرده بود از زمانی که بحث تقلب در انتخابات آمریکا از سوی ترامپ مطرح شده است، کارکنان آن به مرگ تهدید شده و مورد آزار قرار گرفته اند.

به همین دلیل اریک کومر از مقامات ارشد شرکت دامینیون از طرفداران، وکلا و ستاد انتخاباتی ترامپ شکایت کرد.

ستاد انتخاباتی، وکلا و طرفداران ترامپ پس از شکست او در انتخابات مدعی شدند کومر با استفاده از موقعیتی که در شرکت دامینیون داشته، آرای مردم را به نفع بایدن تغییر داده و باعث پیروزی او در انتخابات شده است.

از جمله افرادی که کومر از آن ها شکایت کرده است می توان به سیدنی پاول و رودی جولیانی از تیم حقوقی ترامپ، شبکه های نیوز مکس، وان آمریکا نیوز و همچنین شنل ریون، خبرنگار شبکه او اِی اِن اِن و میشل مالکین وبلاگ نویس و چند فرد دیگر اشاره کرد.

ادعا های مکرر ترامپ درخصوص تقلب در انتخابات، موجب شد طرفدارانش روز تأیید پیروزی بایدن، به ساختمان کنگره آمریکا حمله کنند که طی این حادثه پنج نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند.

اعضای کنگره آمریکا در واکنش به این اقدام ترامپ، او را به خاطر تحریک به شورش مورد استیضاح قرار دادند و نیمه دوم بهمن دادگاه محاکمه او در مجلس سنا برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1493

به "شکایت یک میلیارد دلاری از وکیل شخصی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت یک میلیارد دلاری از وکیل شخصی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید