افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا

به گزارش مجله عکس، مهاجرت بین المللی، 70% از رشد جمعیت کانادا در سه ماه آخر سال 2017 را به خود اختصاص داده است.

افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

سطح مهاجرت کانادا در سه ماهه چهارم سال 2017 به بالاترین میزان خود رسید. داده های سازمان آمار کانادا نشان می دهد که مهاجرت بین المللی در سه ماهه آخر سال 2017، باعث رشد جمعیت کانادا شد و تقریبا 70% این افزایش در این سه ماه آخر رخ داده است.

آژانس فدرال بیان نمود که مهاجرت بین المللی که شامل مهاجرت، بازگشت مجدد به کشور و ساکنان غیردائم می گردد، بین تاریخ 1 اکتبر 2017 تا 1 ژانویه 2018، عامل اصلی رشد جمعیت کانادا بوده است. طبق اظهارات سازمان آمار کانادا در این مدت، جمعیت کانادا به 78,805 نفر یا 0.2 % افزایش یافته است. این این تعداد، نزدیک به 70% (55,048) مربوط به افزایش مهاجرت بین المللی می باشد.

آژانس این سطح از افزایش برای یک دوره سه ماهه را به طور غیرمعمولی بالا خطاب کرد. از زمان شروع دوره ای که سیستم حسابداری جمعیت شناسی فعلی (جولای 1971) به کار گرفته شد، یک چنین رشد قدرتمندی به ندرت در طول یک دوره سه ماهه دیده شده است. مهاجرت در سه ماه آخر 2017 به 65,539 نفر رسیده است که بعد از سال 1991، دومین رکورد بالاترین سطح مهاجرت در سه ماه می باشد.

کانادا همچنین در این مدت به 2,087 نفر ساکن غیردائم دست یافت که بسیاری از آنها پناهنده محسوب می شوند. مهاجرت خالص یک کاهش 12,578 نفری را نشان می دهد. این عدد از مجموع تعداد مهاجرت، بازگشت به کشور و ساکنان غیر دائم کم می گردد تا نرخ مهاجرت بین المللی حاصل گردد.

مهاجرت بین المللی باعث افزایش جمعیت در استان یوکان شده است.

افزایش مهاجرت بین المللی همچنین عامل اصلی رشد جمعیت در مناطق یوکان و تقریبا در همه استان های کانادا شده است. کبک، انتاریو، مانیتوبا و یوکان نیز به ندرت شاهد چنین رشد قابل توجهی در مهاجرت بین المللی فقط طی سه ماهه آخر بوده اند. مهاجرت بین المللی همچنین به جبران بعضی از تلفات مهاجرت های بین استانی در جزیره پرنس ادوارد و همچنین طبعات منفی (افزایش مرگ و میر نسبت به تولد) در نیوبرانزویک یاری نموده است.ساکنان غیردائمی نیز در افزایش مشاهده شده در کبک، مانیتوبا و بریتیش کلمبیا نقش داشته اند. کبک که معمولا شاهد کامل جمعیت مهاجران غیردائم می باشد در طول این مدت شاهد افزایش 078, 3 نفر مهاجر غیردائمی بوده است.

افزایش جمعیت مهاجر در کانادا

مهاجرت عنصر کلیدی در آینده مالی کانادا

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 994

به "افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مهاجرت بین المللی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید