نامناسب ترین شهرها برای زندگی در کانادا

به گزارش مجله عکس، کانادا یکی از ایده آل ترین مکان ها برای مهاجرت به ویژه برای ایرانیان به شمار می رود، اما باید بدانید که همه شهرهای این کشور مناسب زندگی کردن نیستند. مثلا مکان های فقیر، مکان هایی که در آنان نژادپرستی شایع است، جاهای ایزوله شده، مکان های افسرده کننده و خلاصه بدترین مکان ها در این کشور وجود دارند که بد نیست اطلاعاتی درباره آنها داشته باشید. قاعدتاً شهرهای بسیار کوچک در جنگل های اونتاریوی شمالی یا سواحل جنوبی نیوفاندلند (NewFoundLand) بدترین مکان های ممکن هستند، اما بیایید معقول باشیم. در این مقاله لیستی از شهرهایی که جمعیتی درخور دارند (حداقل 5000 نفر) و ممکن است مکان مناسبی برای مهاجرانی که دوست دارند ریتم زندگی شان کند باشد، ارائه می کنیم. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

نامناسب ترین شهرها برای زندگی در کانادا

از سفر با تور برای کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

1. نیو گلاسگو، نوا اسکاتیا(New Glasgow, Nova Scatia)

جدا از کوچک و عجیب بودن و فاصله کم این شهر با هالیفاکس (Halifax) در نیو گلاسگو، این شهر در صدر لیست ما قرار می گیرد. چگونه 10000 نفر می توانند در آنجا طاقت بیاورند؟ مطمئناً همه آنها باید متولد آنجا باشند. درصد جنایت: در سال 2009 نیو گلاسگو با توجه به آمار استیت کن در میزان جرم، میان 208 شهر به رتبه سی و ششم نائل شد. میزان جرم از 2011 تا 2012 افزایش پیدا کرد و مشخصاً از حد متوسط استانی فراتر رفت. درصد بیکاری: در سال 2006 نرخ بیکاری گلاسگو 7.7% بود. از آن موقع به بعد این فرایند با کاهش روبرو شد و به 5.7% رسید که اندکی کمتر از میزان متوسط استانی است. هزینه زندگی: هزینه زندگی در نیوگلاسگو توسط یکی از وب سایت ها 4% بیشتر از نیویورک (New York) تخمین زده شده و تنها 30.3% از کسانی که در گزارش حضور داشتند اعلام کردند که درآمد خانواده شان بیشتر از 60000 دلار کانادا در سال است. مالیات املاک: مالیات املاک در نیوگلاسگو بیشتر از حد متوسط در نوا اسکاتیاست و همینطور به میزان قابل توجهی از هالیفاکس نیز بیشتر است. آب و هوا: میزان بارش در گلاسگو در سال 1212 سانتی متر است که حتی از ون کوور (Vancouver) هم بیشتر است.

2. کیچنر - واترلو، اونتاریو (Kitchener - Waterloo, Ontario)

کیچنر/واترلو پایتخت جرم و جنایت در کاناداست. جدا از حضور 2 دانشگاه و شماری چند از کمپانی های تکنولوژیک گوناگون در آن، در مناطق کیچنر-واترلو-کمبریج (Cambridge)، توهین های فیزیکی و زبانی نسبت به اقلیت های قومی، مذهبی و جنسی درصد بالایی را شامل می شوند. همه این مسائل جدا از مکان آن که در جنوب اونتاریو واقع شده است و بسیار متفاوت است، هستند. در 2011 کیچنر/واترلو باعث شگفتی همگان شد. میزان جرایمی که پلیس در آن سال از این شهر گزارش داد 2 برابر میزان متوسط کشوری بود.

3. ثتفورد ماینز، کبک (Thetford Mines, Quebec)

سومین شهر نامناسب برای اقامت، ثتفورد مایتز است. این شهر در قلب منطقه معدنی پنبه نسوز در کبک واقع شده است و آلوده ترین شهر کانادا است. جدا از شواهدی که مبنی بر خطرناک بودن پنبه نسوز برای سلامتی انسان هستند، کانادا کماکان این ماده معدنی خطرناک را استخراج می نماید و بزرگ ترین معدن در این مناطق مسکونی در ثتفورد ماینز واقع شده است.

4. بِی رابرتز، نیوفاندلند (Bay Roberts)

بسیاری از جوامع روستایی ساحل شرقی می توانند در این لیست جای بگیرند، اما بِی رابرتز به این علت در این لیست قرار می گیرد که بالاترین میزان بیکاری در کانادا را دارد (17%). با وجود توسعه بالای صنایع مربوط به نفت، گاز و منابع آبی در نیوفاندلند، بی رابرتز به گونه ای از این شکوفایی مالی و اشتغالی طفره رفت. قاعدتاً اگر فاصله بی رابرتز با شهری چون سنت جان (St. John)، که از لحاظ مالی بسیار پیروز است، و جوامع در حال توسعه ای چون کانسپشن بِی ساوث، (Conception Bay South) کمتر از یک ساعت نبود، این موضوع راحت تر قابل درک بود.

5. سارنیا، اونتاریو (Sarnia)

سارنیا به تنهایی ممکن است چندان نامناسب نباشد، اما مجاورت و دید آن نسبت به صنایع سنگین امریکایی می تواند باعث آلودگی این شهر مرزی گردد. همچنین مرکز شهر آن تقریباً خالی است و جمعیت آن روزبه روز کمتر می گردد.

6. سنت جان، نیو برانسویک (New Brunswick)

سالها است که این مکان به عنوان یک شهر کم زرق و برق صنعتی نسبت به همسایه های شرقی خود به نظر می رسد. سنت جان شهری بندری، بدبو و دارای کارخانجات کاغذ سازی در خلیج فاندی (Bay of Fundy) است. جدا از زیبایی های طبیعی نزدیک آن، شهر جمعیت بالایی دارد و فرصت های شغلی بسیار کمی بیرون از کارخانجات کاغذ سازی، نیروگاه های هسته ای، و شعب دانشگاه های گوناگون وجود دارند. حتی اگر در سنت جان کاری دارید سعی کنید تا در ساکن سنت جان نشوید. بین 1970 تا 2011 جمعیت سنت جان حدود 19000 نفر کاهش یافت، اما بین 2001 تا 2006 جمعیت آن حدود 5000نفر افزایش یافت.

7. نانایمو، بریتیش کلمبیا (Nanaimo, BC)

نانایمو نیز یک شهر صنعتی با جمعیتی رو به کاهش است که به دلیل ایزوله بودن و شرایط سخت زندگی که باعث آن معادن ذغال سنگ آنجا هستند، نتوانسته از زیبایی های طبیعیش که در سطح جهانی هستند، استفاده کند. ویکتوریا (Victoria) و ونکوور هر دو 90 دقیقه از آنجا فاصله دارند. می توانید برای دوران بازنشستیگیتان به جزایر رویایی ون کوور بیندیشید، یا حداقل اول ویکتوریا را امتحان کنید.

8. ثاندر بِی، اونتاریو (Thunder Bay)

به سمت شمال، در درون جنگل های اونتاریو، در سواحل دریاچه بزرگی به نام گیچی گومی (Gitchee Gumee)، بزرگترین شهر میان وینی پگ (Winnipeg) و سادبری (Sudbury)، ثاندر بی، واقع شده است. اگر نانایمو شهری ایزوله شده است، ثاندر بی روی ماه واقع شده است. با هوایی سرد، از نوع کانادایی و 8 تا 10 ساعت فاصله تا نزدیک ترین شهر بزرگ کانادا. شاید با این شرایط شما مجبور شوید تا در برنامه های خود برای مهاجرت به ثاندر بی تجدید نظر کنید. منبع: immigroup.comمنبع: کجارو
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 672

به "نامناسب ترین شهرها برای زندگی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامناسب ترین شهرها برای زندگی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید