امکانی نزدیک به صفر برای مدعی دوبنده تیم ملی پیش از جراحی، کرونا المپیک را دوباره به کریمی داد

به گزارش مجله عکس، در حالی که احتمال حضور علیرضا کریمی در المپیک 2020 به دلیل مصدومیت نزدیک به صفر بود، تعویق این مسابقات امیدی تازه به این کشتی گیر بخشید.

امکانی نزدیک به صفر برای مدعی دوبنده تیم ملی پیش از جراحی، کرونا المپیک را دوباره به کریمی داد

به گزارش خبرنگاران، روزی که پای علیرضا کریمی در مسابقات کشتی آزاد باشگاه های جهان به شدت آسیب دید، به دلیل شرایط موجود و وقت اندکی که تا المپیک وجود داشت، هرگز به درستی در مورد میزان آسیب دیدگی زانویش در رسانه ها صحبت نشد.

مشخصاً اگر کریمی رباط پاره اش را جراحی می کرد، حضور در المپیک 2020 توکیو را به طور قطع از دست می داد. به همین دلیل هم خودش نمی خواست این اتفاق رخ دهد و هم کادرفنی تیم ملی. هرچند که در این وزن علاوه بر کریمی، محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج نیز مدنظر کادر فنی تیم ملی بودند و هر دو کشتی گیر نیز عملکرد خوبی را در یک سال اخیر از خود به نمایش گذاشته بودند.

با این وجود سرمربی تیم ملی هم مثل سایر ارکان کشتی، دوست دارد که بهترین کشتی گیر از دل رقابت بیرون بیاید و وجود چندین مدعیِ نزدیک و آماده ای، می تواند تا حدود زیادی موفقیت یک وزن را تضمین کند. با این اوصاف در آن وقت، مصدومیت زانوی کریمی، پارگی بخشی از رباط عنوان شد و با این تفسیر، مقرر شد که بدون جراحی و با فیزیوتراپی و تقویت زانو با روش های غیر جراحی تا المپیک توکیو به کار ادامه دهد.

بعد از اینکه المپیک به دلیل شیوع جهانی بیماری کرونا یک سال به تعویق افتاد و اتحادیه جهانی نیز گفت که مسابقات گزینشی المپیک در همان تاریخ مشابه سال 2021 برگزار می شود، این بهترین فرصت برای علیرضا کریمی بود که رباطش را جراحی کند.

این هم در حالی بود که کادر فنی تیم ملی با وجود گزارشی که از فرایند بهبود زانوی کریمی ارائه می شد، نسبت به حضور این کشتی گیر در المپیک امید چندانی نداشت و به نظر او در حین انجام تمرینات سنگین کشتی، با مشکلاتی جدی روبرو می شود که امکان حضورش در رقابت سنگین را از بین خواهد برد.

به همین دلیل روز گذشته دکتر کیهانی پزشک جراح زانو نیز در مصاحبه اش بعد از جراحی علیرضا کریمی گفت که رباط پای کریمی کاملاً پاره بوده است.

حالا با اطمینان می شود گفت که احتمال حضور کریمی پیش از جراحی، در رقابت جدی 97 کیلوگرمی ها، نزدیک به صفر بود و بعد از انجام جراحی، می شود او را یکی از مدعیان این وزنِ شلوغ دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1004

به "امکانی نزدیک به صفر برای مدعی دوبنده تیم ملی پیش از جراحی، کرونا المپیک را دوباره به کریمی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکانی نزدیک به صفر برای مدعی دوبنده تیم ملی پیش از جراحی، کرونا المپیک را دوباره به کریمی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید