انتظار بیشتری از استان گیلان برای توسعه والیبال داریم

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، مجمع سالیانه هیات والیبال استان گیلان امروز (سه شنبه) به صورت وبینار و به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار گشت.

انتظار بیشتری از استان گیلان برای توسعه والیبال داریم

رئیس فدراسیون والیبال در این نشست با بیان اینکه استان گیلان در چند دهه گذشته بازیکنان تاثیرگذاری به تیم ملی و رده های سنی والیبال معرفی کرده است، گفت: اما جای نماینده این استان در لیگ برتر مردان و بانوان ایران خالی است.

داورزنی شرح داد: خوشبختانه از زمانی که خاکزاد رئیس هیات والیبال استان گیلان شد، ثبات مدیریتی به هیات برگشت و متناسب با انتظارات فدراسیون و مردم استان، اهداف و برنامه هایی برای رشد و توسعه والیبال استان گیلان ترسیم و تدوین شده است.

وی با یادآوری اینکه استان گیلان نسبت به برخی استان های ایران از ظرفیت های مالی خوبی برخوردار است و می تواند با جذب حامیان مالی در حوزه والیبال حضور پررنگی داشته باشد، گفت: فدراسیون نگاه ویژه ای به این استان دارد و همان گونه که نیروهای علمی خوبی در هیات فعالیت دارند، در والیبال استان گیلان نیز نیروهای متخصص خوبی شامل مربیان و داوران فعال هستند. به همین دلیل، انتظار بیشتری از این استان برای توسعه والیبال و نقش آفرینی در سطح تیم ملی داریم.

رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به سیاست تمرکززدایی فدراسیون برای واگذاری میزبانی ها به استان ها، شرح داد: استان های مختلف همچون آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در سال های اخیر در میزبانی مسابقات بین المللی فعال شدند. استان گیلان نیز باید در این زمینه بیش تر تلاش کند و این انتظار دور از دسترس نیست.

وی با بیان اینکه والیبال سومین یا چهارمین رشته ورزشی جهان است که در بین خانواده ها حضور پررنگی دارد، اضافه کرد: تقبل میزبانی مسابقات بین المللی والیبال، یکی از راه های رشد و توسعه این ورزش در هر استانی است، زیرا ضمن ایجاد زمینه استانداردسازی زیرساخت ها برای والیبال، نگاه خانواده ها به ویژه نوجوانان و جوانان را به این رشته ورزشی معطوف می کند. گیلان استانی توریستی و گردشگری است و می تواند در رشد و توسعه والیبال نقش بیش تری داشته باشد

رئیس مجمع سالیانه هیات والیبال گیلان با اشاره به افتخارات کسب شده والیبال ایران در سال های اخیر گفت: افتخارات کسب شده در سطح ملی، بدون همکاری هیات ها امکان پذیر نبوده و نخواهد بود. بازیکنان خوبی که در تیم های ملی و رده های سنی والیبال ایران حضور دارند، دستاورد زحمات مربیانی است که در استان های مختلف کشور از جمله گیلان فعال بوده و شاید هم اصلاً دیده نشوند.

داورزنی شرح داد: نباید فراموش کنیم که تعداد زیادی از بازیکنان ایران که در سطح اول جهان حضور دارند، با تلاش مربیان و هیات های استانی به این جایگاه دست یافتند.

رئیس فدراسیون والیبال به حمایت های خوب اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از این رشته ورزشی اشاره کرد و گفت: قطع به یقین، تعامل خوب هیات های استانی با ادارات کل ورزش و جوانان، تاثیر بسیار خوبی در توسعه یک رشته ورزشی خواهد داشت و امیدوارم در آینده شاهد نقش پررنگ تر استان گیلان در والیبال ملی سالنی و ساحلی ایران باشیم.

در ادامه این مجمع، فاضل بازیار معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در سخنان کوتاهی به نگاه عادلانه رئیس هیات والیبال استان به تمامی شهرهای استان اشاره و از رئیس فدراسیون درخواست کرد که یک سالن تخصصی والیبال برای مدت سه تا پنج سال در اختیار هیات گیلان قرار گیرد.

داورزنی با توجه به تجارب خود در دوره مسئولیتش در معاونت توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، شرحاتی درباره نحوه واگذاری یکی از سالن هایی که مالکیت آن در اختیار وزارت ورزش است، به اعضای مجمع سالیانه هیات والیبال گیلان ارائه کرد و قرار شد اداره کل ورزش و جوانان استان، این موضوع را پیگیری کند.

در این مجمع که محسن خاکزاد رئیس هیات والیبال استان گیلان و دیگر اعضا شرکت داشتند، گزارش عملکرد هیات، گزارش مالی سال 98 هیات و اهداف و برنامه های سال 99 ارائه شد و پس از رای گیری به تصویب و تایید اعضای مجمع رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1303

به "انتظار بیشتری از استان گیلان برای توسعه والیبال داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار بیشتری از استان گیلان برای توسعه والیبال داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید