انتظار کشتی های نها ده های دامی برای تخصیص ارز

به گزارش مجله عکس، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: ما بیش از یک میلیون تن ذرت خریداری کرده ایم که دو کشتی آن با 10هزار تن ذرت از شمال و یک کشتی با 60 هزار تن از جنوب رسیده است و جمعا 70 هزار تن ذرت در بنادر داریم.

انتظار کشتی های نها ده های دامی برای تخصیص ارز

به گزارش گروه اقتصادی مجله عکس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی معروفان، اظهار کرد: بخش خصوصی 4 ماه و 4 روز است که به خاطر عدم تخصیص ارز، نتوانسته ذرت وارداتی خود را که در بنادر و در کشتی ها مانده، ترخیص کند.

وی اضافه کرد: 2 میلیون تن کالا در بنادر وجود دارد که باید به تدریج روانه بازار می شد، اما به خاطر عدم تخصیص ارز هنوز ترخیص نشده است و جور آن را پشتیبانی امور دام می کشد.

معروفان ادامه داد: ما در حد توان ذرت وارد بازار کردیم، اما تا یک میزان اجازه استفاده از ذخایر استراتژیک را داریم و تا به امروز هم بیش از تکلیف و خارج از عرف، ذرت را روانه بازار کرده ایم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به ادعای برخی از تولیدکنندگان در رابطه با استفاده از پودر گوشت به جای نهاده های دامی، خاطرنشان کرد: پودر گوشت هم معمولاً جزئی از جیره غذایی طیور بوده و غذای طیور به صورت 60 درصد ذرت، 20 تا 30 درصد سویا و حدود 10 درصد هم پودر گوشت است و معمولاً این پودر اضافه می شود که ایرادی هم در آن وجود ندارد و این موضوع ربطی به بود و نبود نهاده ها ندارد.

وی اضافه کرد: ما می دانیم که مرغداران همچنان در تامین نهاده مشکل دارند و لازم است دولت و بانک مرکزی ارز مورد نیاز بخش خصوصی را تامین کنند.

معروفان تأکید کرد: مسئله ای در تأمین سویا و جو وجود ندارد و تنها در تامین ذرت دچار مشکل شده ایم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در رابطه با ذرت خریداری شده توسط این شرکت گفت: ما هم ذرت خریداری کرده ایم و در بنادر آماده است، اما ارز مورد نیاز به ما هم اختصاص داده نشده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سه کشتی متعلق به پشتیبانی امور دام به بندر رسیده و باقی محموله ها هم در حال ارسال است.

معروفان خاطرنشان کرد: ما بیش از یک میلیون تن ذرت خریداری کرده ایم که دو کشتی آن با 10هزار تن ذرت از شمال و یک کشتی با 60 هزار تن از جنوب رسیده است و جمعا 70 هزار تن ذرت در بنادر داریم، اما با وجود تخصیص نیافتن ارز نمی توانیم بار کشتی ها را ترخیص کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 17 خرداد 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 970

به "انتظار کشتی های نها ده های دامی برای تخصیص ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار کشتی های نها ده های دامی برای تخصیص ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید