اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نشود مؤثر است

به گزارش مجله عکس، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نگردد، می تواند برای دستگاه های دولتی و مردم مؤثر واقع گردد چرا که با اینترنت ملی می توان از بسیاری از هزینه ها که در این رابطه صرف می گردد جلوگیری کرد.

اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نشود مؤثر است

پروانه سلحشوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله عکس، با بیان اینکه اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نشود، مؤثر است، گفت: مسؤولان باید شبکه ملی اطلاعات را برای عدم وابستگی ایران به سایر کشورها تکمیل نموده و به فکر نهادینه شدن آن باشند.

شبکه ملی اطلاعات نیازمند محتوا است

وی اضافه نمود: در حال حاضر 80 درصد آنچه که بر اساس سند تبیین الزامات بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گذاشته شده به نتیجه رسیده است اما باید بگویم این شبکه نیازمند محتوا است تا بتواند نقش خود را به خوبی برای ارائه خدمات به مردم ایفا نماید.

شبکه ملی اطلاعات می تواند در حوزه ارتباطات بین المللی هزینه ها را کاهش دهد

سلحشوری توضیح داد: شبکه ملی اطلاعات می تواند در حوزه ارتباطات بین المللی هزینه ها را کاهش دهد چرا که امروز برای یک ارتباط داخلی مجبور هستیم تا از سرورهای خارجی استفاده کنیم که این کار هزینه های زیادی را ایجاد می نماید.

همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی برای تکنیل شبکه ملی کوشش نمایند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات باید همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی کوشش نموده و پای کار آمده و نسبت به تکمیل این شبکه اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1064

به "اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نشود مؤثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر شبکه ملی اطلاعات مخل ارتباطات جهانی نشود مؤثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید