برگزاری رویداد ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در ارومیه، آخرین مهلت ثبت نام

به گزارش مجله عکس، رویداد ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با هدف مدیریت مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از سوی مرکز رشد، گروه پژوهشی متابولیتهای ثانویه و گروه مدیریت کسب و کار معاونت پژوهشی واحد جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار می گردد.

برگزاری رویداد ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در ارومیه، آخرین مهلت ثبت نام

به گزارش خبرنگاران، دکتر عاقلی، رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی ارومیه با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای مصوبه تدوین و پیاده سازی برنامه جامع آموزش، اطلاع رسانی، مطلع سازی و جلب مشارکت عمومی و جوامع محلی در راستای تبین پیامدهای وضع موجود و اهمیت دریاچه ارومیه با مشارکت استانداری آذربایجان غربی در راستای اهداف برنامه توسعه مرکز رشد از 17 مهرماه 98 در سالن اجتماعات مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی برگزار می گردد.

وی اظهار کرد: تغییر الگوی مصرف آب و ایجاد نگرش مثبت به اقدامات طرح نجات دریاچه ارومیه و مشارکت در اجرای آن در بین مردم و ارتقای سطح مشارکت عمومی، کاهش وابستگی معیشت روستا به کشاورزی و کاهش فشار بر منابع آبی، ترویج و ایجاد اشتغال جایگزین با تاکید بر زنجیرهای ارزش، جذب ایده های برتر استارتاپی با موضوع کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی ارومیه در مورد نحوه برگزاری این رویداد، اظهار کرد: در این طرح از استارتاپهای فعال در حوزه کشاورزی و فراورینمایندگان گیاهان دارویی طی فراخوانی دعوت بعمل خواهد آمد تا سوابق فعالیتی مرتبط خود را در موضوع طرح به دبیرخانه ارسال نمایند که پس از آنالیز های علمی توسط کمیته فنی و علمی تعداد 10 تیم استارتاپ به مرحله اصلی رویداد یک روزه ایده شو راه پیدا می نمایند.

دکتر عاقلی ادامه داد: با برگزاری رویداد یک روزه با حضور داوران، تسهیلگر و منتورهای استارتاپی تیم های استارتاپی به تکمیل و نهایی کردن ایده پیشنهادی می پردازند که در نهایت با رای هیات داوران 5 تیم استارتاپ انتخاب خواهند رسید.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی ارومیه اظهار کرد: برای هر کدام از تیم های اول و دوم بسته های حمایتی تا سقف 400 میلیون ریال در نظر گرفته شده است و برای تیم های سوم تا پنجم نیز به ترتیب 30، 20 و 10 میلیون ریال جوایز در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: در مرحله حمایت و پشتیبانی، تیم های برگزیده در فضای فیزیکی اختصاصی جهاد دانشگاهی واقع در مجتمع پژوهش و فناوری واحد مستقر خواهند شد و جهاد دانشگاهی سرمایه اولیه را برای تیم های منتخب در راستای عملیاتی کردن ایده خود و ورود به بازار کار تامین خواهد نمود.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی ارومیه ادامه داد: تیم های استارتاپی علاوه بر حمایت اقتصادی و پشتیبانی فنی در طول مدت 6 ماه با حضور منتورهای مرتبط بر روی عملیاتی کردن ایده خود کار خواهند کرد تا در نهایت منجر به خروجی قابل قبول گردد.

عاقلی اظهار کرد: این رویداد در 7 محور از جمله سیستم ها و تجهیزات آبیاری مدرن، کشاورزی هوشمند، فرآوری و بسته بندی، بازاریابی و فروش، کشت های گلخانه ای، نهاده های کشاورزی و گیاهان دارویی برگزار می گردد.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی ارومیه با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام در این رویداد تا 30 شهریور ماه جاری است، اظهار کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد یک روزه می توانند با دبیرخانه رویداد ملی به شماره 04432417351 تماس بگیرند و یا به آدرس اینترنتی https://evand.com/events/18765354 مراجعه نمایند.

بر اساس اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در سال گذشته نیز اولین جشنواره ملی فراوری محتوای دیجیتال دریاچه ارومیه و استارتاپ ویکند از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با همکاری گروه های پژوهشی و مرکز رشد واحد جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در آذرماه با 6 پیش رویداد در دانشگاه های تهران، تبریز، ارومیه، بندرعباس، سنندج و خود رویداد سه روزه اصلی در مجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 363

به "برگزاری رویداد ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در ارومیه، آخرین مهلت ثبت نام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رویداد ایده شو کشاورزی مدرن و کاهش مصرف آب در ارومیه، آخرین مهلت ثبت نام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید