بی رحم ترین شطرنج باز جهان عمدا باخت!

به گزارش مجله عکس، باتوجه به شیوع کرونا و لغو بیشتر مسابقات ورزشی تنها رشته ای که به قوت خود رقابتهایش را ادامه داد شطرنج بود. قهرمان شطرنج جهان با توجه به شیوع کرونا تصمیم گرفت تور یک میلیون دلاری راه بیاندازد. این مسابقات که با استقبال بی نظیر شطرنج بازان و علاقه مندان این رشته همراه است در دوران شیوع کرونا و قرنطینه خانگی به صورت آنلاین پیگیری می شود.

بی رحم ترین شطرنج باز جهان عمدا باخت!

دو شب پیش مسابقات شطرنج مسترز چسبل برگزار گشت. این ابرتورنمت که در مرحله سوم پیگیری می شد با اتفاقات جالبی همراه بود.

در دور اول این رقابت ها و در مرحله سوم، کارلسن نفر اول جهان مقابل دین لیرن چینی به میدان رفت. دین لیرن چینی نفر سوم شطرنج جهان و نفر اول چین است.

در بازی اول در حالی که دو شطرنج باز در شرایط تساوی قرار داشتند برای بازیکن چینی مسائل اینترنتی به وجود می آید. ارتباط اینترنتی شطرنج باز چینی دچار اختلال شده و بازی که در شرایط تساوی بود را به دلیل از دست دادن زمان مقابل کارلسن واگذار می کند.

بازی دوم درحالی آغاز شد که قهرمان شطرنج جهان در چهار حرکت شکست خورد! کارلسن که متوجه شده بود باید بازی اول به تساوی به پایان می رسید دست به چنین کاری زد تا شرایط دو شطرنج باز، باز هم مساوی شود. در آخر این کارلسن بود که برابر این شطرنج باز چینی به پیروزی رسید و به مرحله بعد صعود کرد.

این حرکت جوانمردانه کارلسن در بین اهالی شطرنج سر و صدای زیادی به پا کرد کرد. این عمل او با تحسین بسیاری از شطرنج بازان و علاقه مندان همراه بود.

کارلسن که به بی رحم ترین شطرنج باز جهان مشهور است با این باخت عمدی محبوبیت خود را دوچندان کرد. چنین حرکاتی در سطح جهانی و بین دو بازیکن حرفه ای بسیار کم دیده می شود، زیرا حریفان معتقدند که باید از اشتباه حریف خود استفاده کرده و پیروز میدان شد.

مگنوس کارلسن درباره انجام این حرکت ابراز خرسندی کرده و می گوید: من به دین لیرن به عنوان یک بازیکن شطرنج و یک انسان احترام زیادی قائلم. می خواستم که برد من در مقابل او داخل بازی و صفحه شطرنج باشد. این کار من درست ترین کار بود.

او همچین ادامه می دهد: اگر بازی را می باختم ممکن بود که خودم را بزنم! اما فکر می کنم بهترین حرکت همین کاری بود که من کردم.

این کار او تحسین علاقه مندان را به همراه داشت و استاد بزرگان زیادی حرکت او را جوانمردانه شمردند. بسیاری از شطرنج بازان بعد از این حرکت کارلسن می گویند که او شخصیتی دارد که دوست دارد منصفانه پیروز شود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1141

به "بی رحم ترین شطرنج باز جهان عمدا باخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی رحم ترین شطرنج باز جهان عمدا باخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید