تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری، حدادی هم آمد

گردهمایی بزرگ خانواده دوومیدانی با هدف تجلیل از افتخار آفرینان دیروز و امروز این رشته با حضور صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در هتل المپیک برگزار گردید.

تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری، حدادی هم آمد

به گزارش خبرنگاران، گردهمایی بزرگ خانواده دوومیدانی با هدف تجلیل از افتخار آفرینان دیروز و امروز ورزش اول المپیک ایران و با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و محمدرضا داورزنی، شاهرخ شهنازی و ژاله فرامرزیان پیشکسوتان سراسر کشور امشب چهارشنبه در محل هتل المپیک تهران برگزار گردید. در این مراسم احسان حدادی در حضور صالحی امیری حضور نداشت ولی در اواسط مراسم به جمع خانواده دوومیدانی اضافه شد. همچنین از سایر قهرمانان نیز تجلیل شد.

سید رضا صالحی امیری در جمع خبرنگاران گفت: دوومیدانی یک اقدام زیبا انجام داد و همه پیشکسوتان و تمام قهرمانان و جامعه دوومیدانی کشور را در یک جا جمع کرد تا وحدت و یکدلی را در میان آن ها گسترش دهد. در این مراسم از قهرمانان تجلیل شد تا بتوانند به اهداف بلندی که از افق چند سال آینده به خصوص در المپیک 2020 تعریف نموده اند برسند. یک اتفاق مهم در ورزش در حال روی دادن است در دوره انسجام و آرامش در درون ورزش ایران هستیم امروز جامعه ورزش در راس ان وزارت و کنیته ملی المپیک و فدراسیون ها و جامعه رسانه که من از آن ها به عنوان ارکان چهارگانه نام می بزم، یکدل و همگام به سمت توسعه ورزش و قهرمانی پیش می روند. این برنامه ها به انسجام قویتری در میان جامعه قهرمانی می گردد و نسل جدید بیشتر نسل قدیم را درک می نمایند. سختی هایی که در گذشته برای کسب مدال و شرایط سختی را که یک قهررمان داشته نسل امروز بیشتر درک می گردد و هم گرایی بیشتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما به عنوان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ستاد عالی را تشکیل دادیم و تمام تصمیمات برای فدراسیون ها در آن ستادد گرفته می گردد و از هر نوع کار متفرقه ما پرهیز می کنیم. امروز خوشبختانه من می توانم به اصحاب رسانه بگویم در اوج وحدت یکدلی و هماهنگی میان ارکان ورزش هستیم.

سید رضا صالحی امیری در ادامه گفت: نگاه ما این است که در قله های ورزشی قرار بگیریم تا کام ملت شیرین گردد اکنون جام ملت ها است در امارات می بینید که با پیروزی های پی در پی کام ملت شیرین شده است و ان شاءالله در روزهای آینده برای مسابقاتی که ما برای کسب سهمیه المپیک داریم خبرهای خوبی خواهید شنید. اتفاقات خوبی در سال جدید 98 برای کسب سهمیه شکل خواهد گرفت تا برای سال 2020 میلادی شرایط جدیدی شکل بگیرد. تمام ظرفیت و منابع و امکانات و حمایت دولت و وزارت ورزش کنار هم قرار گرفیتم تا شکل خوبی اتفاق بیفتد.

او گفت: فدراسیون ها مسائل اقتصادی دارند بحث مربیان و این دست مسائل وجود دارد، ما دیروز در ستاد عالی به آن پرداختیم دو فدراسیون از جمله شمشیر بازی و کشتی امدند مسائل و مسائل را گفتند و برای تک تک آن ها تصمیم گیری شد. وزیر ورش و کمیته المپیک تمام انرژی را گذاشتیم تا موانع را از جهت فدراسیون ها برداریم.

وی در مورد غیبت احسان حدادی که شاید به نشانه اعتراض باشد، گفت: واقعیت این است که احسان قهرمان بزرگ ما است و باید از سوی ملت مورد تجلیل واقع گردد. تخریب او خلاف منافع ملی است از طرفی فدراسیون یک مرجع قانونی است و تمام تصمیمات و تغییرات هر قهرمان باید در چهارچوب آن باشد. ما و وزرات در مواقعی که اختلاف پیش می آید مداخله می کنیم تا این اختلاف بر طرف گردد و شرایط لازم برای قهرمان و فدراسیون انجام گردد. من مانعی جدی برای همکاری احسان و فدراسیون نمیبینم جلساتی داشتیم که به توافقاتی هم رسیدیم. ان شاءالله در آینده نزدیک احسان تمرینات خود را شروع خواهد نمود و فدراسیون هم با جدیت با توان خود به میدان آمد. اکنون که با شما صحبت می کنم فدراسیون حداکثر توان لازم را برای حمایت اقتصادی احسان انجام داده و ما هم به او یاری خواهیم کرد. مانع جدی در جهت شروع تمرینات احسان نمی بینم ان شاءالله به نتیجه خواهیم رسید.

وی ادامه داد: من مانع جدی در این خصوص نمی بینم، جلساتی داشتیم که به توافقاتی رسیدیم. ان شاءالله در آینده ای نزدیک احسان حدادی تمرینات خودش را شروع می نماید و فدراسیون هم با جدیت و نهایت توان خود به میدان آمده و حمایت اقتصادی هم انجام داده است. فدراسیون هم نهاد رسمی است و باید مورد حمایت قرار بگیرد. نتیجه را در آینده ای نزدیک می گوییم، این مسائل جزئی است و بهتر است تبدیل به حاشیه نگردد.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد مصاحبه های اخیر حدادی راجع به کیهانی گفت: این که موضوع اشخاص را از من بپرسید درست نیست. از من بخواهید در جهت همدلی فدراسیون و قهرمانان حرکت کنیم. من به شما وعده می دهم که ما اختلافات را در خانواده بزرگ دوومیدانی کنار خواهیم زد و وحدت و همدلی و یکرنگی را در آن حاکم خواهیم کرد. این وظیفه و رسالت ما و وزارت ورزش و جوانان است و در این جهت گیری برای همه فدراسیون ها مشابه هستیم. مطمئن باشیداحسان هم به خانواده دوومیدانی می پیوندد و ما انتظار درخشش وی در المپیک 2020 را داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری، حدادی هم آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور صالحی امیری، حدادی هم آمد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید