تشخیص کرونا تنها در 90 دقیقه

به گزارش مجله عکس، پژوهشگران دانشگاه کمبریج دستگاهی ابداع نموده اند که از قابلیت سریع تشخیص کووید-19 برخوردار است و می تواند نتیجه را ظرف 90 دقیقه اعلام کند.

تشخیص کرونا تنها در 90 دقیقه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله عکس به نقل از دیلی میل، بیمارستان های موسسه سلامت انگلیس ادعا می نمایند ماشین تست سریع ویروس کرونا که در 90 دقیقه نتیجه را ارائه می دهد، باعث کاهش زمان بستری بیماران در بخش ها می گردد.

پژوهشگران دانشگاه کمبریج دستگاهی موسوم به SAMBA II ابداع نموده اند که از قابلیت سریع تشخیص کووید-19 برخوردار است.

بیمارستان آدننبروک در کمبریج از دستگاه مذکور استفاده می نماید تا در کمتر از دو ساعت سواب های بیماران را آنالیز و نتیجه آن را اعلام کند.

این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه هایی که نتیجه را در عرض 24 یا 48 ساعت ارائه می نماید به کنترل شیوع ویروس کرونا و شروع درمان به موقع آن یاری می نماید.

محققان باور دارند، این دستگاه می تواند تفاوت زیادی در آزادسازی تخت های بیمارستانی ایجاد کند؛ با استفاده از این دستگاه نسبت اتاق های ایزوله که معمولاً برای جدا کردن بیماران آسیب پذیر آلوده به کار می فرایند، از 31 درصد به 21 درصد کاهش می یابد.

محققان گفتند که این امر می تواند همه تفاوت ها را در آزادسازی ظرفیت بیمارستان، به ویژه اگر بحران ویروس کرونا در زمستان ادامه یابد، ایجاد کند.

بیمارستان آدننبروک در ماه مه تقریباً تمام آزمایش ویروس کرونا را به وسیله دستگاه مذکور که سامبا نام دارد، انجام داده؛ دستگاه مذکور سواب های بینی را برای وجود دی ان ویروس آنالیز می نماید.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1089

به "تشخیص کرونا تنها در 90 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص کرونا تنها در 90 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید