جادوی رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی

به گزارش مجله عکس، رنگ یاسی از جمله رنگ هایی است که کم تر کسی آن را دوست ندارد. رنگ یاسی چه رنگی است؟ این رنگ ترکیبی از رنگ سرد آبی با رنگ صورتی می باشد. رنگ یاسی طیفی از رنگ بنفش می باشد. در ادامه به شرح نکاتی در زمینه استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

جادوی رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

استفاده از رنگ یاسی در اتاق کودک

بسیاری افراد به استفاده از رنگ یاسی در اتاق خواب علاقه دارند. اما در این میان افراد زیادی تمایل دارند از این رنگ برای طراحی اتاق کودک استفاده نمایند. استفاده از رنگ یاسی باعث انرژی بخشی در اتاق شده و این امکان را برای شما فراهم می نماید که از طیف های مختلف رنگ بنفش در کنار آن استفاده نمایید. شما می توانید از طیفی رنگی که در آن از رنگ آبی بیش تری استفاده شده است برای اتاق خواب پسران و از طیف رنگی که بیش تر از رنگ قرمز در آن به کار رفته برای اتاق دختران استفاده نمایید. استفاده از رنگ یاسی باعث ایجاد آرامش در افراد می گردد. این تاثیر زمانی که این رنگ با رنگ های پاستیلی و سفید ترکیب می گردد، دوچندان می گردد. اگر در نظر دارید برای رنگ آمیزی دیوار از این رنگ استفاده کنید، بهتر است تنها برای رنگ آمیزی دیوار غالب این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که استفاده از این رنگ تنها برای اتاق خواب نمی باشد. شما می توانید با استفاده از رنگ یاسی در اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه و دیگر قسمت های خانه، مکانی دنج ایجاد نمایید.

استفاده از رنگ های دیگر در کنار رنگ یاسی

تعداد رنگ هایی که ترکیب مناسبی با رنگ یاسی ایجاد می نمایند، فراوان هستند. در این جا به معرفی بهترین این رنگ ها که نمای بسیار زیبایی ایجاد می نمایند، می پردازیم.

ترکیب رنگ های یاسی و نقره ای

اگر تمایل به استفاده از رنگ یاسی در اتاق نشیمن دارید، بهتر است از رنگ نقره ای در کنار آن استفاده کنید. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر، باعث ایجاد اتاق نشیمن لوکس خواهد شد. این دو رنگ از جمله رنگ هایی هستند که طراحان دکوراسیون داخلی همواره استفاده از آن ها را در نظر دارند. به جای رنگ نقره ای می توانید از رنگ خاکستری نیز در کنار رنگ یاسی استفاده نمایید. استفاده از این دو رنگ هیچ گاه قدیمی نمی گردد.

ترکیب رنگ های یاسی و سیاه

یکی دیگر از ترکیب هایی که هواداران زیادی داشته و برای اتاق نشیمن مناسب می باشد، رنگ های یاسی و سیاه می باشد. برای مثال استفاده از مبلمان یاسی رنگی که از کوسن های سیاه رنگ برای تزئین آن استفاده شده باشد، نمای بسیار زیبایی ایجاد می نماید. استفاده از لوازم تزئینی سیاه رنگ مانند گلدان و یا میزهای قهوه خوری نیز از ایده های کاربردی و زیبا می باشد.

ترکیب رنگ های یاسی و زرد

شاید در ابتدا این طور به نظر آید که استفاده از این دو رنگ در کنار هم ممکن است باعث ایجاد شلوغی و هرج و مرج گردد. اما در عمل به واقع این گونه نیست. استفاده از رنگ های زرد و یاسی در کنار یکدیگر نمای بسیار زیبایی ایجاد می نماید. رنگ های زرد و یاسی دو طیف رنگی کاملا مخالف بوده و ترکیب آن ها با یکدیگر فضایی سرزنده و شاد ایجاد می نماید.

ترکیب رنگ های یاسی و برنز

استفاده از رنگ های یاسی و برنز در کنار یکدیگر باعث القای روشنایی به اتاق شده و یکی از نمونه های طراحی کلاسیک و شیک در نظر گرفته می گردد.

ترکیب رنگ های یاسی و صورتی

رنگ صورتی به عنوان یکی از رنگ های مکمل رنگ یاسی در نظر گرفته شده و برای آن دسته افرادی که تمایل دارند از تکنیک آمبره برای رنگ آمیزی دیوار استفاده نمایند، انتخاب مناسبی می باشد. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی روشن خواهد شد. اگر از این دو رنگ در تکنیک رنگ آمیزی آمبره استفاده کردید، به یاد داشته باشید که از یک متخصص برای ترکیب این دو استفاده نمایید. چرا که در صورت استفاده نادرست نمای زیبایی ایجاد نخواهد شد.

طراحی اتاق با استفاده از رنگ یاسی

زمانی که صحبت استفاده از رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی به میان می آید، با ایده های گسترده ای روبه رو خواهید شد. اگر به مجلات دکوراسیون و منابع آنلاین سری بزنید، انواع رنگ هایی که با رنگ یاسی ترکیب خوبی ایجاد می نمایند را مشاهده خواهید کرد. در این صورت متوجه خواهید شد که تعداد این رنگ ها بی شمار بوده و هرکدام از زیبایی خاصی برخوردار می باشند.

اگر تمایل به استفاده از رنگ یاسی برای رنگ آمیزی دیوار ندارید می توانید از انواع کاغذ دیواری به رنگ یاسی برای دیوار اصلی اتاق نشیمن استفاده نمایید. استفاده از این رنگ برای طراحی اتاق خواب نیز بسیار پر هوادار می باشد. برای طراحی اتاق خواب استفاده از رنگ های یاسی و خاکستری از نمونه رنگ های پر هوادار می باشد. نکته ای که در خصوص استفاده از رنگ یاسی باید به یاد داشته باشید این است که تنها با رنگ آمیزی یک دیوار از طریق رنگ یاسی، می توانید تاثیر این رنگ در فضای اتاق را مشاهده نمایید. بعضی مواقع زیبایی این رنگ در استفاده از جزئیات نهفته است. برای مثال اگر در طراحی آشپزخانه از رنگ خاکستری استفاده نموده اید، می توانید تنها با رنگ آمیزی درب آشپزخانه به رنگ یاسی از زیبایی آن استفاده کنید. رنگ هایی که ترکیب زیبایی با این رنگ ایجاد می نمایند را شناخته و با استفاده از خلاقیت خود به یک طراحی چشم نواز دست یابید.

توصیه های پایانی

رنگ یاسی یکی از رنگ های طبیعی است که هم در دنیای مد و هم طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده گسترده ای شده و هیچ گاه قدیمی نمی گردد. از رنگ یاسی می توان در تمامی قسمت های خانه استفاده کرد. چرا که این رنگ خاصیت تطبیق پذیری بسیار خوبی دارد. از جمله خصوصیات این رنگ می توان به تطابق پذیری آن با سایر رنگ ها اشاره نمود. این ویژگی باعث می گردد که استفاده از این رنگ آسان باشد. استفاده صحیح از این رنگ باعث ایجاد زیبایی در دکوراسیون خانه می گردد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 751

به "جادوی رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جادوی رنگ یاسی در طراحی دکوراسیون داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید