خواص روغن گل پامچال

به گزارش مجله عکس، با خواص، فواید و مشخصات گل پامچال مغربی و روغن گل پامچال آشنا شوید و از یکی از مهمترین فواید گل پامچال می توان به درمان دیابت اشاره نمود.

خواص روغن گل پامچال
گل پامچال یک گیاه گل دار است که در شمال و جنوب آمریکا رشد می نماید. این گیاه بعلاوه به نام Sundrops نیز شناخته می شود. روغن به دست آمده از دانه های این گیاه به طور گسترده برای درمان آکنه و جوش استفاده می شود، و به عنوان مثال می تواند التهاب و قرمزی ناشی از این بیماری پوستی را کاهش دهد.

گل پامچال یا پامچال شب یک گیاه رایجی است که در منطقه ها معتدل شمال آمریکا، اروپا و جنوب آمریکا یافت می شود. این گل اساسا یک گیاه وحشی است که به جنس گل مغربی تعلق دارد. این گیاه شباهت زیادی به پامچال انگلیسی دارد و شکوفه های آن معمولا در شب باز می شود و به همین علت پامچال شب نامیده می شود.

شکوفه ها معمولا به رنگ زرد، صورتی و قرمز هستند، در حالی که دانه ها قرمز رنگ می باشند. این گیاه گل دار از زمان های قدیم به عنوان یک گیاه دارویی شناخته می شود که برای درمان تعدادی از بیماری ها از جمله، عفونت های دستگاه تنفسی، مسائل گوارشی و آکنه به کار می رود.

فواید گل پامچالاز دانه های این گیاه برای استخراج روغن گل پامچال استفاده می شود. این روغن به طور فوق العاده ای غنی از اسیدهای چرب، مانند اسید لینوئیک و اسید گاما لینولنیک است که متعلق به خانواده اسیدهای چرب امگا 6 می باشد. بیشتر خواص درمانی این روغن را می توان به وجود این اسیدهای چرب اساسی نسبت داد.

به طور سنتی، از این روغن برای درمان عفونت های تنفسی و مسائل گوارشی استفاده می شود. این روغن بعلاوه برای بهبود جذب انسولین، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، کاهش بیماری های پوستی و سندرم پیش از قاعدگی، افزایش باروری و تنظیم وزن نیز به کار می رود.

درمان آکنه با روغن گل پامچالآکنه یک مشکل شایع پوستی است که می تواند به وسیله عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی اشتباه و یا عادات غذا خوردن اشتباه، عدم تعادل هورمونی و استرس ایجاد شود. آکنه زمانی اتفاق می افتد که به علت ترشح چرب اضافی و یا سبوم منافذ پوستی بسته می شوند. این امر می تواند باعث حضور باکتری ها روی پوست شده و ورود آن ها به تداخل منافذ پوستی را تسهیل بخشد. این به نوبه خود باعث التهاب، قرمزی و عفونت که معمولا با آکنه و جوش همراه است می شود.

چون روغن گل پامچال غنی از اسیدهای چرب اساسی است، می تواند در کاهش التهاب ناشی از آکنه بسیار سودمند باشد. تعیین شده است که کمبود اسیدهای چرب اساسی در بدن می تواند مشکل آکنه را تشدید کند. روغن استخراج شده از گل گیاه مغربی که منبع غنی از لینولئیک و گاما لینولنیک است می تواند به کنترل آکنه یاری کند.

این روغن بعلاوه می تواند سبب تعادل هورمونی در بدن شود که به همین علت برای کاهش سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود. بعلاوه می تواند عود مکرر آکنه که چند روز قبل از قاعدگی به علت عدم تعادل هورمونی رخ می دهد را کنترل کند.1

روغن گل پامچال برای مراقبت از پوستاین روغن را می توان هم از داخل و هم به طور موضعی استفاده کرد تا آکنه درمان شود. به طور کلی، روغن های استخراج شده از گیاهانی که به طور ارگانیک رشد نموده اند برای درمان آکنه بسیار سودمند در نظر گرفته می شوند. برای مصرف این روغن، می توانید اقدامات توصیه شده به وسیله پزشک معالج یا راهنمای درج شده روی محصول را دنبال کنید. به غیر از آکنه، این روغن می تواند برای دیگر مسائل پوستی مانند اگزما، بیماری خشکی پوست و پسوریازیس استفاده شود.

مصرف موضعی روغن استخراج شده از گل گیاه مغربی به طور کلی امن در نظر گرفته می شود، اما مصرف داخلی یا قورت دادن آن می تواند باعث ایجاد برخی عوارض جانبی در برخی افراد شود. برخی از عوارض رایج ناشی از این روغن، سردرد، ناراحتی معده، پایین آمدن فشار خون و تشنج است. معمولا به زنان باردار و شیرده توصیه می شود از مصرف این روغن خودداری نمایند. به طور مشابه، افراد آلرژیک به اسید گاما لینولنیک باید از این روغن اجتناب نمایند و یا قبل از مصرف با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

کاهش علائم اگزما با روغن پامچالدر برخی از بیماران زمانی که مسائل تغذیه ای مربوط به GLA وجود داشته باشد، اگزما دیده می شود. بنابراین دریافت GLA به وسیله مصرف روغن گل مغربی می تواند مفید واقع شود. در برخی مطالعه ها نشان داده شده است که این روغن می تواند التهاب های ناشی از اگزما را در مقایسه با گروه پلاسبو کاهش داده و علائمی نظیر خارش، ترشح و پوسته پوسته شدن پوست که مربوط به اگزما هستند را بهبود بخشد. در این حالت بیمار احتیاج کمتری به استفاده از کرم های استروئید و دارو و در نتیجه عوارض جانبی ناخوشایند آن ها دارد.

روغن گل پامچال برای ریزش مواستفاده از روغن گل پامچال روی پوست سر باعث تغذیه کامل آن می شود. اگر شما از مسائل خشکی پوست سر مانند شوره سر و پوسته پوسته شدن رنج می برید، در این صورت یک ماساژ کامل با این روغن، این مسائل را از بین می برد. از آنجا که این روغن غنی از اسیدهای چرب امگا است، پوست سر را مرطوب نموده و به خوبی آن را تغذیه می نماید. این روغن بعلاوه در قالب قرص و کپسول در دسترس است. افراد مبتلا به ریزش سنگین مو به علت سطح بالای تستوسترون (DHT) تحت تجویز کپسول روغن پامچال قرا می گیرند چون آن سطح DHT را در بدن کاهش می دهد. DHT ترکیبی است که زمانی که بیش از حد فراوری شود باعث ریزش مو و طاسی تدریجی می شود. از آنجا که پوست سر از روغن تغذیه می شود، خشکی کاهش می یابد و در نتیجه شوره سر و پوسته پوسته شدن ناپدید می شود.

افرادی که تحت ریزش شدید مو هستند باید آغاز به مالش روغن گل پامچال نمایند تا از آسیب های ناشی بهبود یابند. روغن را با استفاده از انگشتان در ریشه موها بمالید و ماساژ دهید. موهای خود را به طور کامل با حوله گرم بپوشانید تا روغن به طور کامل جذب شود. بعلاوه می توانید برای به دست آوردن حدبیشتر منافع روغن را اجازه دهید در طول شب روی موها بماند. پزشک ها بعلاوه پیشنهاد می نمایند این روغن را مصرف کنید تا بدن به صورت داخلی این مواد مغذی را دریافت کند. روغن گل پامچال هنگامی که با روغن کرچک ماساژ داده شود، باعث بهبود رشد مجدد مو می شود. باید کمی شکیبا باشید تا نتایج مثبتی حاصل شود. از روغن روغن گل پامچال برای درمان عفونت های تنفسی و مسائل گوارشی استفاده می شود.2

ضدالتهابیگل پامچال مغربی حاوی تاثیرات داروی بی هوشی بوده است که برای درمان مواردی از زخم ها، درد استخوان و ناراحتی های شکمی مورد استفاده قرار می گیرد.

این گیاه اندازه تورم را کاهش می دهد و اگر پارگی ماهیچه وجود داشته باشد ، به شما یاری می نماید تا با چند قطره روغن ماساژ دهید تا ناراحتی را رفع کنید.

آنتی اکسیدانگل پامچال مغربی علاوه بر تسکین درد و التهاب، حفاظت و رطوبت پوست را تامین می نماید. هم چنین پوست خشک را ترمیم می نماید .

روغن گل پامچال مغربی برای حفظ رنگ و نرمی پوست مناسب است و آنتی اکسیدان های موجود در روغن گل پامچال مغربی ، چین و چروک را کاهش داده و اثرات پیری در منطقه های مانند دست ها، صورت را تاخیرمی اندازد.

باروریزنانی که دنبال باردار شدن هستند، استفاده از گل پامچال مغربی به شکل کپسول می تواند احتمال باروری را به سرعت و به طور موثر افزایش دهد (البته بعد از مشورت با پزشک).

روغن گل پامچال مغربی، فراوری مخاط گردنی را تحریک می نماید، مایعی که به وسیله رحم تنظیم شده به وسیله استروژن ترشح می شود، اجازه دسترسی بیشتر به اسپرم را می دهد.

دیابتدر مورد دیابت، گل پامچال مغربی به عنوان یک مکمل شگفت انگیز برای کاهش ناراحتی عمل می نماید چون به حفظ سطوح انسولین در خون یاری می نماید از طرف دیگر، این بیماری ، اثرات از دست دادن احساس، سوزش و یا بی حسی را که برخی افراد مبتلا به دیابت، تجربه می نمایند ، تسکین می دهد.

دردهای قبل از قاعدگینسخه بابونه و جعفری برای نبود قاعدگی یا کمبود قاعدگی ، علت اینکه گل پامچال مغربی به عنوان گیاه زن شناخته می شود این است که این گیاه علایم قبل از قاعدگی را کاهش و بیماری هایی مثل ..تسکین میدهد.خوردن یک کپسول روزانه بسیاری از مسائل ناشی از قاعدگی آن ها را کاهش می دهد. با این حال، مهم است هر فرد با پزشک مشورت کند تا مطمئن شود روغن پامچال شب برای استفاده فردی مناسب است.

خواص گل پامچال مغربی برای درمان التهاب روده ، بیماری ، کولیک ، سینه های حساس ، تنظیم هورمون ، حفظ مایعات بدن را نمیتوان نادیده گرفت.

یائسگییائسگی حالتی است که در آن سطح طبیعی هورمون های باروری آغاز به سقوط می نماید. همه زن ها وقتی به سن چهل یا پنجاه می رسند از آن عبور می نمایند برخی از علائم ناشی از یائسگی عبارتند از:

تغییرات حالت ، گرما ، دوره های قاعدگی نامنظم ، عفونت های واژینالی ، ضعف در استخوانها

پامچال شب چگونه یاری خواهد نمود ? به تسکین یا کاهش علائم یائسگی یاری می نماید چون هورمون طبیعی بدن را تامین می نماید.

شما نمی توانید از یائسگی دوری کنید، اما می توانید برای رسیدن آن آماده باشید.

پوکی استخوانوضعیتی است که در آن استخوان ها آسیب دیده و در نتیجه ضعیف، شنماینده و مستعد شکستگی می شوند. این اتفاق زمانی می افتد که بافت استخوان قادر به جذب یا جایگزین به وسیله بدن نیست. این بیماری مزمن است؛ در نتیجه، چند سال یا تمام زندگی فرد ادامه دارد و هیچ درمانی ندارد. در این موارد، پزشک دارو، رژیم غذایی و ورزش تجویز می نماید که به حفظ قدرت و استقامت استخوان ها یاری می نماید.

گل پامچال مغربی، تراکم استخوان را افزایش می دهد در حالی که از دست دادن بافت استخوانی جلوگیری می نماید، بنابراین به عنوان یک درمان جایگزین برای کاهش اثرات پوکی استخوان عمل می نماید.3

پی نوشت:

1.www.beytoote.com

2.www.saednews.com

3.www.namnak.com

منبع: راسخون
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1898

به "خواص روغن گل پامچال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص روغن گل پامچال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید