رگولاتور رقابت استرالیا خواستار مقابله با عملکرد مخرب غول های فناوری

به گزارش مجله عکس، رگولاتور رقابت استرالیا از عملکرد پلتفرم هایی مانند گوگل و فیس بوک خسته شده و قانون جدیدی برای مقابله با کلاهبرداری، شکایات مصرف کنندگان و کنترل رفتار های ضدرقابتی پیشنهاد نموده است.

رگولاتور رقابت استرالیا خواستار مقابله با عملکرد مخرب غول های فناوری

کمیسیون رقابت و مصرف نماینده استرالیا در پنجمین گزارش پیشرفت خود درباره تحقیقات مربوط به پلتفرم های دیجیتال خواهان قانونی مخصوص این صنعت شده و مدعی است آزار های گسترده و سیستماتیکی علیه مشتریان و رقابت را شناسایی نموده است.

بعلاوه این رگولاتور می خواهد پلتفرم های دیجیتال ملزم شوند فرایند های ساده برای هشدار کلاهبرداری ها فراهم نمایند. براساس آمار سازمان Scamwatch خسارت های وارد شده به مشتریان در شبکه های اجتماعی و اپ های موبایل در سال 2021 میلادی 2 برابر شده و به 92 میلیون دلار رسیده است.

گوگل و فیس بوک پیش از این سعی کردند با وضع قانون نگرانی های مربوط به رفتار های ضدرقابتی پلتفرم های دیجیتال با رسانه ها را رفع نمایند. آن ها معترض بودند که پلتفرم های دیجیتال بدون پرداخت هزینه از محتوای تولیدی آن ها استفاده می نمایند. به همین دلیل توافقنامه هایی بسته شد.

اما نگرانی های مربوط به بخش های دیگر رقابت از جمله شیوه ترجیح پلتفرم های دیجیتال برای سرویس های خود (به خصوص درباره تبلیغات آنلاین)، استفاده از داده های جمع آوری شده و ... همچنان باقی است.

کمیسیون رقابت و مصرف نماینده استرالیا در گزارش 6 ماهه اخیر خود آسیب هایی به رقابت و مصرف نمایندگان را در سراسر سرویس های دیجیتال شناسایی نموده که گسترده و سیستماتیک هستند.

جینا کاس گاتلیب مدیر این کمیسیون می گوید: موضع اصلی پلتفرم های دیجیتال به عنوان دروازه بانان یا واسطه هایی میان کسب وکار ها و مصرف نمایندگان به معنای آن است که شرکت های مذکور تاثیر وسیعی بر اقتصاد دارند. به همین دلیل اجرای اصلاحات پیشنهادی ما برای تمام شهروندان استرالیایی حیاتی و ضروری است.

در این گزارش کمیسیون خواهان وضع قانونی شده که پلتفرم های دیجیتال را ملزم می نماید فرایند هایی ساده برای گزارش کلاهبرداری آنلاین، اپ های مخرب، اظهار نظر و آنالیز های جعلی درباره کالا ها و یک روش مناسب حل اختلاف ایجاد نمایند.

خبرنگاران علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2197

به "رگولاتور رقابت استرالیا خواستار مقابله با عملکرد مخرب غول های فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگولاتور رقابت استرالیا خواستار مقابله با عملکرد مخرب غول های فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید