نگرانی اروپا از کنترل داده ها توسط شرکت های آمریکایی

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسین ایج، بر اساس گزارشی که توسط این گروه منتشر شده، بخش زیادی از داده های متعلق به افراد، شرکت ها و دولت های اروپایی یا بر روی سرورهایی در خارج از خاک این کشورها نگهداری می گردد یا سرورهای محل نگهداری این اطلاعات در اروپا متعلق به مؤسسات آمریکایی است و اروپایی ها بر روی آنها کنترلی ندارند.

نگرانی اروپا از کنترل داده ها توسط شرکت های آمریکایی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در این گزارش نسبت به تبعات امنیتی، سیاسی و اقتصادی کنترل اطلاعات شخصی و تجاری میلیون ها اروپایی توسط آمریکا هشدار داده شده است. بر همین اساس دهها شرکت اروپایی اطلاعات خود و مشتریان و شرکای خود را بر روی سرورهای شرکت های فناوری عظیم آمریکایی نگهداری می نمایند.

از جمله این شرکت ها می توان به رنو، اورنج، دویچه بانک، لوفت هانزا و غیره اشاره نمود که به تازگی قراردادی را برای ذخیره اطلاعات بر روی سرورهای کلود گوگل منعقد نموده اند. فولکس واگن هم قرارداد مشابهی را با آمازون به امضا رسانده و حتی وزارت بهداشت فرانسه برای نگهداری اطلاعات تحقیقاتی و پژوهشی خود از سرورهای کلود مایکروسافت استفاده می نماید.

اگر چه این کار به صرفه جویی اقتصادی شرکت های خصوصی و مؤسسات دولتی اروپایی منجر می گردد، اما اطلاعات ارزشمندی را در اختیار طرف آمریکایی قرار می دهد که در آینده قابل سوءاستفاده است. در این میان با توجه به غنا و پیشتازی صنعتی آلمان این شرایط باعث نگرانی صاحب نظران در این کشور شده است.

چندی قبل یکی از مقامات فرانسوی که حاضر به افشای نامش نشد در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه نسبت به تبعات حاکمیتی و امنیتی ذخیره سازی داده های شرکت ها و دولت های اروپایی بر روی سرورهای کلود آمریکایی هشدار داد و اضافه کرد امکان فروش این اطلاعات به طرف های ثالث وجود دارد و شرکت های آمریکایی می توانند با دیگران در این زمینه قرارداد ببندند. وی از اروپاییان خواست برای استفاده از خدمات کلود از شرکت های مستقر در اروپا استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1184

به "نگرانی اروپا از کنترل داده ها توسط شرکت های آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی اروپا از کنترل داده ها توسط شرکت های آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید