عجیب ترین هتل جهان در سوئیس: هتلی بدون در و دیوار و پنجره

به گزارش مجله عکس، عجیب ترین هتل جهان را شاید بتوان هتلی در سوئیس دانست که نه در دارد و نه دیوار و نه پنجره. در این مطلب مصاحبه ای از یکی از پیشخدمت های این هتل را خواهید خواند که اطلاعات شگفت آوری در خصوص این هتل داده و البته در خاتمه نیز هم بنیانگذار این هتل قصدشان را از ساخت چنین هتلی بیان نموده است.

عجیب ترین هتل جهان در سوئیس: هتلی بدون در و دیوار و پنجره

کارولا هُلدنِر خدمتکار این هتل سوئیسی است و در خصوص شغل گفته اوایل کارش یک ساعت طول می کشید که تختی را مرتب کند، اما حالا ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد. با اینکه این هتل نخستین تجربه شغلی او در این حرفه است، اما شغلش هیچ شباهتی با شرایط عادی ندارد. او به مهمانانی خدمت می نماید که در محیط باز سر می نمایند سقفشان آسمان سوئیس است.

هلدنر درواقع در هتلی مشغول به کار است که اتاق هایش نه دیوار دارد و نه سقف. این هتل که نامش زیرو رییِل اِستِیت است در شرق سوئیس واقع شده و هدف این است که از مهمانانش در طبیعت زیبای سوئیس پذیرایی کند. مهمانان هتل در مناطقی هفتگانه، از تاکستان های سوئیس تا کوه پایه هایی با چشم انداز بی نظیر، در قسمت هایی ساکن می شوند که یک تخت و میزی دوطرفه و دو چراغ در فضای باز گذاشته اند.

هزینه اسکان مهمانان این هتل که می توان آن را عجیب ترین هتل جهان دانست، شبی 295 فرانک سوئیس (حدوداً 310 دلار) است، اما کسانی که اوقاتشان را در این هتل می گذراند خاطره ای به یادماندنی برای خود می سازند. همچنین هر کدام از این به اصطلاح اتاق های هتل، پیشخدمتی جداگانه دارد که برای مهمان غذا فراهم می نمایند، منطقه را به آن ها نشان می دهند و معرفی می نمایند و هرآنچه احتیاج داشته باشند برای آن ها مهیا می نمایند.

هلدنر یکی از چهار خدمتکاری است که در یکی از تاکستان ها کار می نماید

هلدنر که 53 ساله است می گوید 11 سال کارگر بوده و این نخستین بار است که پیشخدمتی در هتل را تجربه می نماید. هنگامی که صاحب این تاکستان پذیرفت که زمینش را در اختیار این هتل بگذارد، هلدنر نیز تصمیم گرفت در خدمات این هتل یاری کند. او برای خوشامدگویی به مهمانان دوره آموزشی بسیار عجیبی را پشت سر گذاشت.

با شیوع ویروس کرونا مدیران هتل مجبور شدند دوره های آموزشی برای پیشخدمت هایشان را به صورت مجازی برگزار نمایند، اما همچنان در ماه ژوئن یک روز را به آموزش حضوری اختصاص دادند. این هتل را از جنبه دیگری هم می توان عجیب ترین هتل جهان دانست. گروهی از پیشخدمت های هتل که دو نفر از همکاران هلدنر را نیز شامل می شود در شرایط نامساعد جوی و زیر باد شدید باید تخت خواب ها را مرتب نمایند و از تپه هایی با شیب تند در حالی بالا بروند که روی دستشان سینی نوشیدنی حمل می نمایند و همچنین آموخته اند که چطور هنگام بارش باران واکنشی سریع نشان دهند و سکوی مسافران را بپوشانند.

هلدنر فرصتی برای تمرین آموخته هایش نداشته و می گفت: اولین باری که باید از مهمان های هتل پذیرایی می کردم درواقع اولین باری بود که رخت خواب و مرتب می کردم. واقعاً اوضاع مسخره و عجیبی بود، یک ساعت تمام طول کشید تا تخت و مرتب کنم. او شغلش را با نظافت و مرتب کردن تخت خواب مسافران شروع کرد و هنگامی مسافران از راه می رسد در ورودی تاکستان به استقبالشان می رود.

مهمانان هتل همراه هلدنر از ورودی تاکستان باید 400 قدمی را پیاده طی نمایند تا به سکوی مورد نظر برسند، جایی که با نوشیدنی از آن ها پذیرایی می شود. روش معمول کار هلدنر این است که ساک و چمدان مسافران را برایشان حمل می نماید، برایشان نوشیدنی سرو می نماید و در کل یاری می نماید تجربه ای بی نظیر از سفرشان کسب نمایند. البته کرونا موجب شده که او و همکارانش بیشتر مراقب رفتارشان باشند، اما به گفته خودِ او مسافران چندان اهمیتی برای این موضوع قائل نیستند. او همچنین می گوید در اوقات فراغت از کار های هتل به شغل قبلی اش در تاکستان باز می شود.

دنیل کاربونییِر، هم بنیانگذار این هتل که عجیب ترین هتل جهان لقبی شایسته برای آن است، در مصاحبه اش اشاره نموده که ترجیح می دهند با افراد بومی همکاری نمایند.

او در این باره گفته: هدف ما این است که از افراد ساکن همین منطقه بهره بگیریم، چون به نوعی احساس مالکیت و غرور نسبت به این منطقه دارن. در خاتمه هر روز هم مهم اینه که تا چه حد از عهده پذیرایی به مسافران براومدن.

پیشخدمت های هتل مسئول تمام احتیاج های مسافران هستند. اگر مسافران گرسنه باشند، آن ها باید برایشان غذا فراهم نمایند. اگر باران ببارد، آن ها باید مسافران را به مکانی سرپوشیده در اطراف سکویشان منتقل نمایند و مراقب وسایل مسافران باشند تا صدمه ای نبینند. کاربونییر می گوید ما می خوایم نشون بدیم که از پذیرایی از مسافران هرگز کوتاه نمی آییم حتی در سخت ترین شرایط ممکن.

هلدنر در خصوص بهترین خاطره اش از این شغل می گوید روز دوم از نخستین تجربه کاری اش در این هتل هنوز هم بهترین خاطره را برایش رقم زده. آن موقع مسئول پذیرایی از زوجی بود که بسیار خوش شانس بودند و در شبی که ماه کامل بود مهمان هتل شدند. او صبحانه را برایشان آورد و لبخند روی لب آن ها را دید. هلدنر می گوید: به صورتشون نگاه کردم و حس کردم که بی نهایت خوشبخت هستن.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1201

به "عجیب ترین هتل جهان در سوئیس: هتلی بدون در و دیوار و پنجره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین هتل جهان در سوئیس: هتلی بدون در و دیوار و پنجره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید